Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. DSA

    DSA Aktivista

    Ovo je izgleda sad neko sr... kad neko hoce tek da poveze visa elektron sa paypalom. Ja cu za desetak dana dobiti intesa visa elektron pa cemo probati
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Povezao prije 3-4 mjeseca ako se ne varam.
     
  3. goldi

    goldi Aktivista

    Ih prija 3-4 mjeseca, problem je sad Ko dobije karticu u 2016g, ako je uspije povezat svaka cast nek odma javi da prelazimo na tu banku.

    @DSA obavezno nam javi druze kad dobijes karticu.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Meni u martu dolazi na red zamjena kartica u RF-u, Maestro i Visa Electron. Ova druga mi je dosad uredno radila sa Paypal-om, pa cu vidjeti sta ce bit kad istekne. Vidio sam da su nekad pred Novu godinu skinuli 5KM, pisalo je nesto tipa obnova kartice.
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: RE: Re: Online kupovina - diskusije

    Ja imam ovu master debitnu, dobio sam je krajem decembra al povezao sam je s paypalom pocetkom januara
     
  6. goldi

    goldi Aktivista

    Imas master debitnu i povezao si je sa paypalom jel tako i ne mozes primati novac na nju jesam li upravu?
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    meni u RF rekose da se moze i na mastercard primati novac, al hajd njima vjeruj.
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma lazu ljudi. Ja kad sam otvarao racun u Unicredit banci, dobio sam Maestro debitnu karticu za koju mi je receno da mogu sve sa njom, pa i slati i primati novac na paypalu.
    Ispostavilo se da paypal uopste ne podrzava Maestro.
    Tako da ne vjeruj svemu sto ti kazu. :)
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Na Maestro ne, ali MasterCard bi trebalo da moze ukljucujuci withdraw na karticu.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa je li iko probo na mastercard preko paypala primati novac? Da onda trazim mastercard.
     
  11. GV

    GV Komšija

    Koliko puta treba ovdje napisati... Paypal uplate mogu samo na Visa karticu!
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nisam jos probao, al eto kako rekose da ne moze pa nisam ni pokusavao
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa de probaj ba, nek ti drug posalje dolar pa vidi hoce li proc :)
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja imam Mastercard na Paypalu i samo na Visa kartice mi dozvoljava povlačenje.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Mozda je razlika je li debit ili ne? Ali na Mastercard kredit bi moralo da moze.
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nije debitna.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Onda nam je do države :D
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo isao pitat u RF banku i kazu nista oni ne znaju kartica bi morala proci na paypal i to je to, izgleda da mi je jedino ostalo da probam promijeniti banku. Nego jucer kada sam se prijavljivo na windows store i mijenjao store na Ukrajinski i nazad svaki puta mi skidalo sa racuna iznos od 2KM. Nisam ni znao da se pri prijavi na win store ista placa.

    EDIT: Evo sad googlam i izgleda svaki puta kada sam pokusao kupiti igru a nije proslo tada su mi naplatili 2KM i valjda ce se te pare kasnije vratiti na racun, tako ovdje vele http://forums.xbox.com/xbox_support/xbo ... 55255.aspx
    Na izvodu iz banke pise neprocesirane transakcije, ali su oduzete u konacnici. Je li ko imo ovaj slucaj?
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ne moze, pokusao sam preko opcije i request payments, ni tad nije moglo, ne znam jesam li dobio nazad pare od pp kad sam registrovao karticu.
     
  20. goldi

    goldi Aktivista

    sta sad uciniti stigla kartica Visa electron Sparkasse banke i pri pokusaju da je povezem izbaci "Sorry, we can't link this card. Please try linking a different card to your account."

    Postoji li ikakav nacini da se sazna zbog cega kartice izdate poslje nove godine ne mogu se povezati sa Paypalom. Ovo ujedno znaci da je zavrsilo primanje novca putem PP za BiH.

    Cim vam isteknu stare kartice gotovo je nove koje dobijete nece se moci povezati sa Paypalom a samim time necete moci ni primati novac.