Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sreca pa sam dobio u septembru na jos dvije godine i radi uredno :D
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam jucer isao u intesa sanpaolo banku i pitao rade li njohove nove kartice, da li su imali problema, i zenska zvala nekog pita jesmo li imali problema sa prijavom visa electron na paypal u 2016. i vele nisu. Pa sam predo za novu karticu u intesi pa cemo vidjeti za 2 sedmice.

    EDIT: Bilo bi dobro kada bi neko sa velikim rizikom probao odjaviti staru karticu pa ponovo prijaviti :D Onda bi znali da li je nesto do paypala ili novih kartica.
     
  3. goldi

    goldi Aktivista

    Ako je tacno ono sto pise na stanici Intesa banke moras usmjeriti mjesecna primanja, to sam procitao kao uslov- kazem procitao sma ne znam jel istina.

    Intesa je jos ostala jedina da nisam pitao, ali ne vidim razlog zasto bi njihove kartice mogle, a kartice ostali banaka ne funkcionisu.

    Svakako cim stigne kartica od intesa banke javi nam da znamo radi li ;)
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma


    haha isto sam i ja dobio novu karticu u oktobru :D
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako mislis usmjeriti mjesecna primanja? Ja reko fino treba mi najvise da primam pare preko paypal-a i kazu ok.
     
  6. goldi

    goldi Aktivista

    Pise da treba kao da ide plata na taj racun uz koji se izdaje Visa electron, vjerovatno je to nekad bilo, sada valjda bi ti rekli da se mora biti zaposlen tj. da primas platu preko te kartice.

    Nadam se da ces uspjeti mada su i meni rekli na sparaksse da sigurno moze i danas kad sam preuzo karticu pitam zenu reko hoce li ovo moci da se poveze sa paypalom, govori ona: " hoce sigurno izvadi njenu karticu ista moja, kaze uredno dolazi novac sa paypala" objasnjava mi kaze povuce paypal neki iznos sa kartice ti kaze navrati opet ili zovni telefonom da ti procitamo onaj kod--- vidi se da zena zna, ali to je sigurno sve radilo tako prija nove godine medjutim poslje nove godine ocito nastaju problemi i vise to ne funkcionise.

    Ako je ranije radilo sa Visa electron karticama Raiffajzen i sparkase banke ne vidim sto ne bi i dalje, nije vjerovatno problem do banke nego na relaciji paypal-visa koja se izdaje za BiH... gotovo sam siguran da nece moci ni ta od Intesa banke, ali ajde pokusaj da bar znamo.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni bas suprotno u svakoj banci savjetovali da ne koristim racun na koji ide plata ili neka druga primanja, zbog nesigurnosti interneta, vec da otvorim zaseban racun samo u ove svrhe.
     
  8. Mujka

    Mujka Komšija

    Moju vizu iz unicredit banke ne fermaju znaci fixno su mi na acc stavili da samo oni vrse konverziju a visa elektron je nisam u zadnje vrijeme primao pare prekopaypala al su mi tu redovno drzali pare po 30 dana... Itd
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    znaci i nije neka sreca to primanje preko paypala, ako drze lovu koju ti neko posalje po 30 dana?
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    Imaju monopo.. Politiku recimo donjapa mi je slao pare ko familly jos confirma tamo i sve al opet nece da prodje jednom ilo dvaput je proslo kroz 3 4 dana al vecinom 3 0 dana cekanje
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ih onda ja ovo dzabe ganjam, ima li veze koja je banka?
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    30-ak dana je cekanje, ali mozes zamoliti onog ko ti je poslao pare da kontaktira paypal da ti dozvole da povuces pare i prije tih 30 dana. Tako je meni radilo.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    I da li u tom slucaju moze za dan dva?

    EDIT: Problem sa ovom mojom visa karticom nije samo paypal vec nista sto sam do sad probao kupiti ne prolazi, samo mi microsoft uzeo par maraka dok sam pokusavao kupiti na winstore al navodno ce se te pare vratiti. Evo sad pokusao kupiti steam verziju igre i nece ni tu.
     
  14. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ne pomaze ni ovo uvijek, u vecini slucajeva je druga strana potvrdila da je proslo ali nekad sam pokusavao i po 10 puta, izbaci da je Confirmed i opet ima opcija da kliknem. Nekad ta opcije i dalje stoji a primaoc mi javi da je sad "Available", tako da ne znam sta konkretno utice na to da li ce postati dostupne ili ne.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni u zadnje vrijeme prilicno brzo stizu stvari. Mislim da bude cak kako stoji onaj prvi datum.
     
  16. goldi

    goldi Aktivista

    Moram da vam javim kontaktirao sam Paypal i opisao kakve imamo probleme mi iz Bosne za 5 min imao sam mogucnost da dodam visa electron karticu od Sparkase banke i pogadjate? KARTICA USPJESNO DODANA, pise da moram otici po kod u banku to je nadam se sada standardna procedura.

    Pokusajte i vi ostali sada da dodate te kartice od RF banke ja sam napisao da svi imamo probleme pa su mozda i vama odblokirali. Pokusajte obavezno!!!
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Heh pa gdje si prije bio, evo prodje i meni :). Nego ja nisam dobio nikakvu poruku da moram otici u banku po kod, mozda zato sto sa sa ovom adresom prije bio prijavljivan na paypal?
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam morao u banci trazit da mi odobre paypal, tek onda je proslo.
     
  19. goldi

    goldi Aktivista

    heheh jesi vidio kako sam ih nabrzio, napisao im ja da nas diskriminisu :p da imamo ista prava kao i ostali :d i odma nas odblokirase haah, ma nista otidji samo do banke po kod trebalo bi sve ostalo da je ok. naravno moras imati bar 10Km na kartici... bitno je da smo uspjeli da dodamo a sad cemo ako zapne dalje rijesavati ;)

    Ako imas sa ljeve strane da je dodata kartica i ako imas opciju confirm ispod to je onda to uslikaj ako hoces pa postavi sliku da vidim jel sve isto ko u mene.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    I ja sam prvi puta kada sam otvarao paypal prije 5-6 godina morao u banku po kod, i taj racun sam drzao do neki dan i onda ga obrisem skroz i onda napravim novi sa istom email adresom. Da nema veze sto je ista email adresa pa mi nema nikakve poruke da trebam po kod u banku? U stvari gdje dobijete tu poruku, mozda je i imam a ne vidim :), na mail? Samo sam dobio email "You've added a card to your PayPal account" A imam s lijeva dodanu karticu, gore profil je gotov 100% jedino ne vidim to confirm.