Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam prije ovih zakona naručio xiaomi Bluetooth zvučnik, 26$ tako nekako, došao me cca 52KM. Prije dva dana je došao donio ga postar uredno, ništa nisam platio. Naručio sa aliexpress..

    Poslano sa Lumia 950
     
  2. k0ST

    k0ST Aktivista

    DSA, uzimao sam ja 3 puta. Cijena dostave je fixna, ~25KM. Pošiljka obično stigne na carinu za cca. 7-10 dana, imaš treking preko dhl-a. Doduše, moja zadnja je došla na carinu za 5 dana i onda "zaglavila", nikako da je pregledaju. Išao sam na carinu nakon nekih 7 dana, rekli mi da se malo strpim i sačrkam. Pošiljka je čamila na carini od 3.2. do 23.2. i na kraju je vraćena nazad! Jbg, ako ništa dobio sam refund preko paypala od SD...
     
  3. DSA

    DSA Aktivista

    Auuu skupa im baš dostava jbt

    Tapa...
     
  4. k0ST

    k0ST Aktivista

    13.19 EUR, evo baš sad gledam - skupljikavo, ali se da podnijeti kad imaju neku rasprodaju (pogotovo kad uporediš cijene u radnjama kod nas)
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kakva su iskustva kupovine sa alibaba.com?
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    moze se dobro proci ali se mora i dobro namuciti, alibaba ti je vecinom za trgovinu na veliko mada ima prodavaca koji salju po jedan artikal, aliexpress je njihov ogranak koji je fokusiran na trgovinu na malo, napravio sam nekoliko transakcija tu i pravo sam zadovoljan sto cijeno sto uslugom, imaju integrisan tracking pri svakoj narudzbi, tacno u minut znas do kad bi ti roba trebala doci, do kad je prodavac mora poslati i slicno, iako ne koriste paypal pri kupovini nego svoju verziju alipay i tu za sad sve funkcionise super, dobio sam uredno novac nazad jer mi je jedan prodavac poslao pogresan artikal i nakon sto se uvjerio putem slika da je pogresan bez pogovaranja je vratio novac a da nije trazio da saljem nazad artikal
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prakticno ce voditi neku bazu podataka koliko si cega kupio, jesi li svercer ili kupujes samo sebi?
     
  9. black

    black Komšija

    Smiju li oni prikupljati tako podatke? Koliko dugo ce se cuvati ti podatci? Ko ce imati uvid ? Mogli bi ovo malo bolje pojasniti.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Kako mislis smiju li? Jok, ne smiju znati sta uvozis :D
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Narucio sam 2 stvari odvojeno u razmaku od 10-15 dana sa bangood da ne bih placao carinu, jer u zbiru prelaze 50KM. I posto je bilo ovo kasnjenje dodje mi danas obavijest da su stigle obje stvari sa 2 razlicita tracking broja i da dodjem po njih od 2.3. Da li mi sada sabiraju njihov iznos ili se gleda svaka posebno?
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Gleda se narudžba pojedinačno.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Onda cemo na posiljke cekati mjesecima, kao što vec i cekamo, jer ce oni praktično evidentirati svaku pošiljku. To do sad nisu radili, i jedva su stizali. Ja cekam par posiljki od 24.11, i par posiljki od sredine januara. Inače su tu za 15-tak dana...
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni danas stigoše led sijalice za pozicije i tablice, trebaju još da dodju za zadnja svjetla. Naručeno 11.02 tako da su ovaj put ekspresni :)
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ljudi kakva je ovo zabrana uvoza sad? Pokušavam naručiti eksternu bateriju, ne može ni sa jedne stranice, kaže zabrana uvoza. What the fuck jebote
     
  17. donjapa

    donjapa Overclocker

    Meni su vratili isto powerbank iz Svedske (tj. vracena je negdje, odbijena i dosla im nazad) sa Banggood. Znaci nije samo do BH, pokusaj neki drugi proizvod.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da, baterije ne prolaze, meni nije prosla baterija za iphone sa aliexpress. A evo dosle mi danas 2 lemilice sa bangooda i sve ok, nisam platio ni onih 2,5KM pregleda :D
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene dolazi sve sto je naruceno
    evo danas mi dosao artikal narucen 22.1. i to ne najduze sto sam cekao zadnja 3-4 mjeseca sto se tice narudzbi
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Meni danas stigla maska za telefon, narucena 17 februara.


    Sent from my E6653 using Tapatalk