Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Govorio sam iz licnog iskustva, ABS/RF, nisam govorio iskljucivo o UC banci, mada bi mi bilo logicno da skida svaka, i kad ima i kad nema. Nebi da se mijesam u tudje finansije ali sve mi se cini da cjepidlacis oko veoma malih para, ne vidim svrhu otvaranja ako je tako :D
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Neko rece kvartalno sto nije slucaj u UC banci, vec mjesec za mjesecom naplacuju 1.65KM na svakom izvodu.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    3 stranice zbog 1.65 mjesecno :lol:
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Isao sam ja to jednom da ih pitam, trebalo mi nesto nabrzaka, jer se ova kartica cekala dugo. Uplatis minimalno 50KM mislim, oni ti uzmu oko nesto od toga, ne sjecam se sad tacno 5KM mozda. I dalje trosis to kao sa normalnom karticom. Ne moze se "nadopunjavati" i slicno, koliko se sjecam.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    e hvala za info, nije ni to lose ako se rijetko kupuje.
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ne bi mene prije, pa da nastavim onu pricu, valjda se Alibegovic ne naljuti :)

    Da opet spomenem, u Volksbank imam tekuci vec par godina, i trazio sam Visu Electron i rece mi teta "ne mozes to dobit ako nemas redovna primanja, plata ili penzija, ako hoces mozes dobiti karticu samo za nas bankomat, 10km". Eh sad ovo drugo sta li im je, ne znam jel to neka prava kartica ili nesto njihovo interno pa da smanje guzve, ali mi je znaci rekla da Vise Electron nema bez primanja, slicno ovo kao sto je dmr imao :) I da ne bude dvosmislenosti, pod tim ne misle na ono plasticno cudo dje pise broj racuna, nego valjda na neku pravu karticu koju bankomat prihvata.

    Ovo za Intesu jer za studente pogodnost sto nema troskova, vjerovatno za ostale ima ta neka godisnja clanarina za karticu, valjda 10ak km, mozda vadjenje i troskovi vodjenja racuna. Ali se kartica dobije, bez obzira na primanja ili nedostatak istih. Nisu mi dali onu plasticnu obicnu, rece zena ako ima potrebe napravicemo, ja rece ne treba i tako da sad imam Visu Electron.


    Eh evo i od mene pitanjce. PayPal sam prije nekad pravio na svom mailu, pa mi vise ne daju jer nije tad bilo BiH pa sam improvizovo. Sad imam novi acc, i ne znam zasto ali mi je Premier, nije Personal. Pa jel ko imao iskustva sa tim? Da li se ko opeko sa nekim njihovim odbijanjima? Ne planiram primati nista preko kreditnih kartica drugih, samo slanja od jedne stranice, i ovako kupovina i to. Poslao sam i zahtjev da mi urade downgrade, pa ce valjda vratiti na personal. I, jos jedno :), da li je slucajno ko imao neka neugodna iskustva ovako sa novim accountom na koji su legle neke recimo relativno velike pare? Trebam nesto podici, i sad se bojim da ako npr odmah prebacim 500$, a account star sedmicu-dvije, da nece sta zablokirat i to, a opet ako cekam valja cekat i mjesec dana nakon lijeganja da to postane dostupno, pa je tesko sad odlucit se. Account je verifikovan, pa je sto se toga tice OK.
     
  7. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Sad sam prico sa support od amazon.co.uk, kaze razlog zasto BiH i druge zemlje nisu na listi "global programa" je sto nisu dali amazonu pristup da amazon prikuplja porez u ime te zemlje te da te pare salje toj zemlji...

    Takodjer sam "improvizovo" vise puta :p, imao sam preko 100 transakcija i kad sam htio da prebacim 200$ instant mi je account blokiran bio, takodjer verifikovan. Procedura je da moras poslat dokaz o mjestu stanovanja i tako te gluposti. Trenutno na paypal BiH imam i vece transakcije mjesecno i nema nikakvih problema tako da isto ko da igras bingo
     
  8. aeRo

    aeRo Komšija

    Pitao sam u GW2 temi ali nisam dobio bas adekvatan odgovor.. Hocu da kupim sutra GW2 cd key sa kupi-key.hr koji je 299kn, sutra cu dobiti karticu i napraviti paypal i sad me interesuje posto sam procitao da naplacuju konverziju valute koliko se otprilike naplacuje? 299kn izadje oko 80ak KM pa me interesuje koliko jos kesa da ostavim na kartici za te "dodatne" troskove?
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Sad pogledah moj pp racun. Placam redovno usenet server i nekoc prebacih 20$ za planetary annihilation nis mi nisu uzeli. A eure sam imao.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Placa se konverzija nesto sitno.
     
  11. DSA

    DSA Aktivista

    Ja sam uzimao preko njega SSD, momak je izvrstan za saradnju. Sve posalje u roku i dobijete sve, racun i garanciju. I plus cijene su mu super u odnosu na nase lihvare.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ima ovaj kingston ssd iz mog siga za 180KM. Bagatela.

    Sent from my hepek

    EDIT: imam tekući na RF. Prije par mjeseci uz mjesečni izvod došla je reklama za neki online fol praćenja stanja računa što bi meni bilo super pogotov kad nešto uzimaš preko pika pa jel legla uplata nije da se ne zezam po bankama i zivkam. Još i pin zaboravio a izgubio onaj papirić. Ako neko zna šta treba za ovo i kakva je procedura neka javi.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    zna li neko imaju li se gdje kupiti ili naruciti karte za utakmicu BiH - Litvanija u zenici
    ili ce to kasnije tek da bude i koja je procedura ,registvona je kartica i napravljen pay pal,da li ove nase stranice mogu tako da se plati
    recimo stranica kupikartu.ba ?
    i kako ide dostava karata,da li oni posalju o svom trosku ili se i to placa ?
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Imat ćeš u Centrotransovim poslovnicama kao i uvijek.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mislio sam online narudzba ili kupovina a ne da idem na salter
     
  16. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    E ljudi, prijateljica hoce da naruci Liverpool-ov domaci dres pa reko da vidim ovdje jer znam da je neko narucivo sa kitbaga i ako ima jos neka preporuka sajta super bi dosla?

    p.s Kolika je postarina sa kitbaga uostalom? hmmm
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Imas i na piku Dacho i kupi-dres.com , samo sto je kod Dache puno brze,a i mislim jeftinije,a gledao sam cijene,izadje jeftinije nego na kitbagu,a origi dresovi 100%..
     
  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker


    Cek sto ko bingo na kraju, nikad se ne zna hocel te zeznut? :D Nije problem odraditi tu verifikaciju ako je samo to. Ja sad trebam nesto prebaciti, i ne znam dal da prvo probam sa manjim iznosom, ai valja cekat, pa opet onda ostatak kad bi opet valja cekat, ili veci odma pa ako zatraze sta verifikovacu.

    Jel jos ima onaj pending period od 30 dana kad pare ne odu u balance?


    I btw support im je levatski pravo, jedno 5 razlicitih osoba me kontaktiralo a ja im poslao upit preko webforme, nisu naveli da se moze reply na mail, sablonske neke odgovore salju, ali eto nekako su mi downgrade account na Personal, pa valjda nece biti problema.
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nemoj zezat da porediš dresove sa pika i kupidres.com sa Kitbagom. :)
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ne poredim,nego kažem samo da je jeftinije,pa nek bira..