Paradigm PTI-8411?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Desi_mali_crnjo, Apr 24, 2008.

  1. mufa

    mufa Novi član

    da upravo to ali nisam ja bas neki strucnjak oko toga znam neke osnove i slicno,,, resiver ima DHCP opciju (mozeteli pls,, reci cemu sluzi) kad nju ukljucim sve postavke ostaju iste na resiveru OSIM da mi dodijeli automatski adresu npr. 192.168.1.65 e sad kako to drugo da ukljucim,,,, i hoce li mi konekcija sto se tice kompa ostati ista kao sad da se lako prebacivam u freezonu,,,

    uzalud mi trud,, izgleda da je jedina opcija da dbox ide van kad je ruter konektovan, ali meni to nije potrebno na taj nacin,,, ja to podesim ali eto to necu jer mi je onda teze ici na free (ko bi stalno u ruteru mijenjao konekciju) itd, ako ko zna podesiti to a da imam oboje pls, javi,

    a joj da vidite ove zadnje rutere Kasda (ili tako nekako) ja strojnica ahahah kao iz kineske radnje da su, prijatelj me zvao prikljucio se na net da mu malo sta pokazem (ono kao da ja nesto znam bilo mi smijesno haha) , a ja rutera sad mi zao sto ga ne uslika kad se konektujem u ruter ono 192........ kao novine da si uzeo citati nema nista ,,,, pola sata me zezao sa konekcijom dok nisam skontao da je do njega da ga treba restart, a i jos jedan stari spid tach 510 kod druogog prijatelja a ja tog rutera bez cd-a mu nemozes nista jedva ga prebacio u bidge da ima free na jednostavan nacin,,,, zato pls, neka niko ne kuka na ove paradigma rutere zlatni su kakvih ima,,,, :p
     
  2. wizard

    wizard Aktivista

    imao sam isti problem ali sa drugim AP - om. U lokalnoj mreži promjeni IP adresu i onda ukucaj onu iz upustva u explorer. Ima da radi.
     
  3. sale072

    sale072 Aktivista

    postao i ja sretni vlasnik paradigm SHITa... pa pitanje jedno.. ne mogu pristupit 192.168.1.1 trazi mi login i pass... modem jucer dobio.. wtf.. jesu to poceli zakljucavati modeme da se ne moze cackati po opcijama...
     
  4. artemis

    artemis Komšija

    Probaj sa admin pod name i password.
     
  5. sale072

    sale072 Aktivista

    probao i to i sve ostalo.. jelde renno :D

    al djaba nece.. :(
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Po defaultu je admin admin .

    Resetuj router sa strane i onda ponovo :D
     
  7. 2cv6club

    2cv6club Novi član

    Pozdrav svima,

    Jeli neko imao problema sa remote access-om i port forward-om na ovom router-u? Naime kada sam na postavkama omogucio wan remote access sa promjenjenim portom na recimo 8080 desilo mi se nakon reboot-a uopste ne prolazi http saobracaj po portu 80. Kroz cmd uradim ping http://www.google.ba dobije odgvor znaci resolva name bez problema konekcija radi ali browseri nista ne mogu da otvore. Nakon sto sam vratio na port 80 sve radi normala. Probao jednostavni port forwarding i custom port forward ali nema shanse da to prosljedi na lokalnu addresu. Icmp saobracaj ne radi prema dobijenoj Javnoj adresi tipa 92.X.X.X. Sve u svemu cudne stvari. Inace modem radi u routing modu i bridge modu ali prilikom prebacivanja u jedan ili drugi mod treba par restarta da prihvati novi mod.

    Hvala
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    koliko sam ja mogao da skontam, taj uredaj je maximalno osakacen sto se tice routing opcija. moze da radi nat, i to je to. prvenstveno mu je namjena da radi kao modem (i to dobro radi, bar kod mene). sve ostalo je tu samo sminka. ne daje njega telecom djabe za koristenje (tj. iznajmljuje). za sve drugo, sto se tice routinga, forwardinga, kojekakvih restrikcija (po protokolima, QOS i sl), uzmite drugi ROUTER ili instalirajte neki softverski router (mon0wol, MikroTik, PFense, Viyatta, ili neku drugu distribuciju linuxa) i rijesite problem. takodjer, vezano za prethodni post, pristup s polja ovom modemu je po defaultu onemogucen. zapravo, svi portovi s polja su zatvoreni ili je samo port 21-ftp je otvoren-nisam 100% siguran). ni meni forward portova nije radio.
     
  9. iznogud

    iznogud Novi član

    kratka opaska - uh sto ga pretjera sa tim softverskim ruterom...nece bgp tabele skupljat i slat okolo, za sta bi radio routing u kuci...? fwalling i routing i gloope windoze mogu radit...ne da ih promoviram, al eto..
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    naravno da mogu, ali jednako dobro ili cak loshije nego uredaj o kome se ovdje raspravlja. kao sto znamo, dosta nas koristi adsl ili neki drugi net popola sa komsijom ili nekim drugim, ili negdje u firmi i sl. gdje treba transparentno podijeliti brzinu, ograniciti broj konekcija (torrenti)..... da ne nabrajam dalje. nisam vidio da je iko spomenuo da säm koristi taj modem/router. ljudi prvo krenu sa otvaranjem portova, pa se ubrzo tu nadju jos kojekakvi veci zahtjevi, i sve pada u vodu, jer je ovaj uredaj smece. radi toga sam naveo, instalaciju nekog sw routera, za koji nam treba P1 ili P2, eventualno P3 ako ce se koristiti wireless. sve ove sw routere koje sam naveo, je TEZE iskonfigurisati, ali su mocniji i imaju pregrst opcija u odnosu na hardveske, gdje samo pokrenes wizard i on ti manje vise sve odradi. vec sam pomalo pobjegao od naslova, i necu vise.
     
  11. 2cv6club

    2cv6club Novi član

    Hvala kolinsb. Samo mi je trebala potvrda da je problem generalne prirode. Znaci kupovina drugog routera. Pozdrav
     
  12. Pelluco

    Pelluco Guest

    Imam problem sa ovim modemom, kad sam konektujem na internet konekcija za nekih 5 -10 minuta puca, ustvari ne disconnktuje se ono ali nemogu otvarati stranice dok se sam ne diskonektujem pa ponovo konektujem. Jos sam pokusao da u postavkama napravim konekciju preko PPPoe LLC ali je onda stalno konektovan i nemogu ici na free zonu. Ovo se poceo pajavljivati prije 10-15 dana, i stvarno je iritirajuce, pomozite! :[
     
  13. MaX@MaX

    MaX@MaX Novi član

    Moje misljenje tu je da-koliko para toliko muzike,koja bi poenta bila u davanju rutera od nekih 300-400 KM nekom kucnom korisniku i da taj ruter ima i wireles,QoS,da mozes napraviti 316 vlan-ova,trunking i ko zna sta jos...A da na to sve imas maximum limit od 15 GB i dinamicku adresu...I onda bi ti ADSL bio 150 maraka umjesto sadasnjih 50 i svi bi rekli kako Telecom nije normalan...
    Druga je stvar sto je nas mentalitet takav da mi od smeca pokusavamo napraviti nesto sto ce "gurati" neke mreze od 15-30-100 racunara,pa hocemo i sve te opcije-ali za petobanku.I onda zaboga ne radi...:)
    Izvini drug ali to nigdje nema,moji prijatelji po Evropi,Americi pa i Australiji istina imaju mnogo vece i povoljnije pakete-ali oprema je slicna,ako ne i ista.
    Obicnom kucnom korisniku su bili dosta i oni Lucenti koji su radili na 10Mbit/s i koji nisu ni interface-a imali jer njegova uloga u kucnoj varijanti bukvalno i jeste da bude bridge i samo to.
    Za sve ostalo zna se,dobar link,statika,cisco,optika...i to ce raditi,ali to i kosta.
    A pravo da ti kazem i ne volim da mi ruter(mislim na neki prema internetu) vrsi bilo sta drugo osim dodjeljivanja adrese serveru-koji "vrti" DHCP,remote,ISA-u,DNS,eventualno ispred kakav hardwareski pix..kad pricamo "naveliko".
    I tacno je da se ima potreba podijeliti paket sa komsijom i na odredjeni nacin onda treba to regulisati po pitanju protoka-samo je problem sto se to praktikuje jos samo ovako u Iranu,Keniji i mozda Avganistanu-u svijetu nam umiru od smijeha kad vide na koji nacin su regulisani nazivi domena drzavnih institucija,dizajn, i sva ova smijurija oko interneta,blam....strogi
     
  14. nivla

    nivla Komšija

    prvo provjeri da nemas kakav malware na racunaru, ako nemas, nazoves podrsku na 1422(trebace ti dosta strpljenja), prijavis kvar , opises detaljno problem, poslusaj ih i resetuj modem kako ti govore, i na kraju kazes(zakljucis) da je modem neispravan,trebali bi ti za nekih 2-3 dana donijeti novi modem i splitter, ako ti monter koji ce ti doci na adresu pocne pametovat da nije do modema, ti fino reci da on tu nema sta komentarisati i da izvrsi zamjenu i modema i splittera
     
  15. Ogi

    Ogi Guest

    Dobio sam danas PTI-8411 G (wireless) modem, ali bez strujnog adaptera. Ukljucio sam ga na strujni adapter od mog starog PTI-8411 i strasno se grije modem. E sad, zanima me da li se radi o istom adapteru za oba modela? Da li neko od vas ima ovaj wireless modem i ako ima moze li da mi procita sa adaptera model i output (volte i ampere).

    Unaprijed hvala.