Paradigm PTI-8411?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Desi_mali_crnjo, Apr 24, 2008.

  1. suhi

    suhi Novi član

    znaju li ikako sta je ping :D:D

    sta samo da im kazem da mi ping nije uredu ili im trebam crtati ?
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Vjerovatno će kazati da je do tebe ili da je takva usluga te ako ti se ne sviđa možeš se odjaviti.
    Ako budeš uporan možda nešto i poduzmu, ali mala je šansa.
     
  3. suhi

    suhi Novi član

    bosna :D
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    da, moncho tacno je da windows ne zna raditi sa vise gateway-a. ja sam konfigurisao poseban router (P1 racunar), i na njega sam doveo 2 internet konekcije (wireless i adsl). adsl je vecinom konektovan na free zonu, i sam router mi razdvaja konekcije. kad pokrenem neki download sa fz, automatski ide preko adsl modema, a sve ostalo ide preko wireless-a. to mi besprijekorno radi :)
     
  5. _Sedo_

    _Sedo_ Guest

    Kako otvoriti port na ovom cudu?? treba mi za C****S... hvala!!
     
  6. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Ja sam uspjevao na više lokacija (dakle ne samo kod mene kući) 4 uspješne PPPoE konekcije, peta je pucala vrlo brzo. Mislim da je do ograničenja samog medija tj. tel. kabla. Trenutno sa Vyatta-om radim load balance sa dvije simultane PPPoE konekcije prema bihnetu.

    Kad vidim kroz kakve belaje ljudi prolaze sa kablovskim i wireless konekcijama, BiHNet je zlato :D
     
  7. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ma Bihnet rulez!
     
  8. Shilje

    Shilje Aktivista

    znali iko kako da se sa ovim ruterom smanjim ping, po forumima sam nalazio za druge rutere i ljudi su uspjeli samnjiti ping ispod 40(cod2) a za ovaj nisam uspjevao naci postavke kao recimo za speedtouch.
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    slazem se, ali da hoce jos neko pored njih zavladati
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

     
  11. Shilje

    Shilje Aktivista

    E moj Renno prijatelju nema sanse da pristupim postavkama od ovog rutera,dodjem do prozora gdje treba da se logujem ukucam admin admin i nista se ne desi,probo sam i "Default Gateway" ko sto si objasnjavao u predhodnim postovima ali nista,pa cak i oni u suprt sluzbi 1422 nisu mogli da udju u postavke modema hahaha.Pravo me ispreskaka ovaj ruter.Usput naso sam i tvoje postove na ga forumu al nema sanse da pristupim postavkama uspio sam jednom i kad sam htjeo na advance zablokira,ponovo zvao podrsku i rekose da ce mi zamjeniti modem
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Da li si pokušao resetirati modem i koristiti sljedece:

    User Name: admin
    Password: admin
     
  13. Shilje

    Shilje Aktivista

    nisam resetovo modem.Dali cu se moci konektovati nakon reset modema ili cu morati rucno sta podesavati?
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Najvjerovatnije neces trebati.
    Ako budeš, onda uđeš preko tog username i passworda i odaberes sa one liste provajdera BIHNET ili ako li vec.
     
  15. Shilje

    Shilje Aktivista

    Renno uspio sam uci u postavke i kada uradim onako kako si objasnio ,znaci ostavim samo g-lite i one zadnje dvije opcije bas kao na ss sto si posto, onda nemogu da se konektujem nikako
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Onda nemaš srece.

    Možeš jedino pokušati razne kombinacije sa tim "modulacijama" i nadaj se da će moci.
     
  17. Shilje

    Shilje Aktivista

    Uf uspio sam da neduljim renno fala ti smanjio sam ping na 30-35
     
  18. benki

    benki Novi član

    joj ljudi moze li pomoc sa ovim smecem :( , pokusavam ga konfigurisat za CS ubi se riktajuci. Ovaj sto ce mi davat CS kaze da ga iz bridge moda treba prebacit u router mode, pokusavao sam ga prebacit, ali kad ga prebacim nema sanse da se konektujem na internet.
    ako neko moze pomoci, ako ima kakve upute bio bih zahvalan :) potrga mi zivce
     
  19. Shilje

    Shilje Aktivista

    Nemozes se konektovati ako nije u bridge modu nisam ni ja uspjevao,vrati mu bridge mod.
     
  20. Moncho

    Moncho Komšija

    Ovaj modem kod mene radi u svim moguci kombinacijama, bridge, router mode, sve ko po loju...
    Trenutno je u bridge modu zbog vishe istovremenih pppoe konekcija prema bihnetu....