Paradigm PTI-8411?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Desi_mali_crnjo, Apr 24, 2008.

  1. Naime :) ima li ko ovdje, da je vlasnik-sretnik ovog crnje modema :) ovog mrche mrchnog, jer je ovo sve al ne modem-router, vise lici na one tranzistore iz 60-ih, s ovim ukrasnim-metalnim detaljem sa zada :), gasi se ko oni stari TV-stabilizatori, gore-dolje :) ako ko nije upoznat s ovim mrchom :)

    4 Ports ADSL2/2+ Router

    PTI-8411


    [​IMG]

    Mislim ovako na slici je dichan, ali reala je ludiloo...


    E sad da predjem na pitanje, je li iko imao prilike susresti se s ovim sranjem i podesavati ga?!

    U routed PPPoE mode-u radi bez problema - ono stalna konekcija (ADSL) na svim masinama, dhcp-enabled itd..

    Medjutim, problem nastaje kod BRIDGE moda, tj. ne radi ko sto treba u bridge modu, ko vecina normalnih modem-routera, na listi za konfigurisanje, ima ponudu visemodova, tipa PPPoE, 1483 PPPoE IP LLC (LLC je enkapsulacija, nju koristi bihneta, i po defaultu - bihnetinim postavkama, je LLC)

    kada se modem restartuje u postavkama je ovaj mod ispod

    1483 bridge ip LLC, i to radi kad je u pitanju konektovanje 1 masine, onim starim putem, ikona za internet konekciju, user name , pass i to je to, medjutim kad su pitanju 2 masine, ne ide to ne znam sto?!

    znaci postoje sljedeci modovi

    1483 BRIDGE IP LLC
    1483 ROUTED IP LLC
    1483 BRIDGE IP VC-MUX
    1483 ROUTED IP VC-MUX
    PPPoE LLC
    PPPoE VC-MUX
    te verzije PPPoA sa ove 2 vrste encaps. mada bihneta ne koristi PPPoA ionako pa je to nebitno!

    e sad prebaciti ovo kino u BRIDGE mode i koju verziju ovo BRIDGE, mada sam postavljo ga i na ono direktno BRIDGE - samo obicni bridge, jer za PPPoE - koristi se sa ove lise PPPoE LLC mod, ovom logikom isto bi islo i za bridge BRIDGE LLC, al ga nema na listi u wizardu ga ima kao obicni

    ono samo "BRIDGE" i kada se ide na next, pita ono dynamic ip ili static, posto je ADSL u pitanju - - stavi se dynamic ako sam upravu i ide dalje, modem se reboota, ali nakon toga opet se ne moze pristupiti internetu preko internet konekcije za internet i freezonu!

    Pokusao sam i disable-iranjem dhcp-a, ono rucno dodijelio adrese masinama (192.168.1.4 itd), sto se i radilo kod obicnih modema - speedstream siemens 4200, sto u bridge modeu ovaj uredjaj i jeste- radi kao modem, ali ni to nije pomoglo !

    Fakat vise mi i ne pada na pamet sta bi moglo rijesiti ovaj problem! Ono support je ovim Tajvancima ludilo, nemaju download sekcije za update firmware-a, niti ga se pa moze naci na netu, jer je ovo kita modem-router, ovi debili iz telekoma s onog 1422 samo znaju ko papagaji ponavljati "a sto ce vam to, a mi garantujemo za 1 computer po ugovoru bla bla.."

    valjda skontali , probudili se da rade LAN mreze po kvartova, i sad kao da im dohakaju, a ljudi kojima treba net na 2-3 compa u kuci, neka sviraju ko u ovom slucaju...

    Ono najvise mi treba zbog interneta i free zone, da ne moram vazda ulaziti u postavke modema i dodavati ono sranje @bihnet na user i resetovati modem svaki put!

    Hvala svima na prijedlozima , sugestijama , idejama unaprijed ;)

    Pozdrav


    p.s.

    da se razumijemo na motorolinom+thomson speedtouch router+modem 546 vi, sve ovo radi bez problema - bridge mode znaci!
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Vidi kakav je MTU rate.... na nekim modemima ga resetuje na klj vrijednost u bridge modu.

    A lici na neku konzolu iz 70" ih, vjerovatno neki lager kucista od atarija ostao po 0.5$ komad
    ;)
     
  3. Gdje to da vidim :) pod kojim menu-em bih to mogao traziti? Pregledao sam cini mi se sve i to MTU ne mogu naci!

    Ovakvo je stanje trenutno na router-modemu!


    Select Inf Mode VPI VCI Encap NAPT DRoute Status Actions
    ppp0 PPPoE 8 35 LLC Off Off Enable



    ovo mi je bilo zanimljivo druze

    IP PassThrough: NONE
    Lease Time: 600 seconds
    Allow LAN access

    (note: only for 1483Routed/PPPoE/PPPoA) - sta mu je ovo IP PASS through i da on samo radi u ovim modovima u zagradi izgleda?!

    Trenutno je disable, a pred ovo none stoji samo jos opcija PPPo - valjda samo u PPPo modu radi

    ovo je za bridge samo ovo postoji, ali ponavljam ima samo ovaj 1483 BRIDGE IP LLC!

    Bridge Mode
    Bridge Mode: ima samo disable - enable
    IP Mode
    IP Mode: i za ip dynamic i static

    dynamic IP sam biro kad sam prije probavo - jer je ADSL u pitanju i pokuso sam i sa disable DHCP-a, ali isti slucaj u oba nacina, bez rezultata!

    Ma mislim ludilo je, Glavni ISP u zemlji i nabavlja od tako "ugledne" - poznate firme :) koja cak radi od davne 2001 :), i koja nema nikakvog supporta, osim javite nam se mailom - i naravno vazi ono mi vam nikada necemo odgovoriti! Jer pisao mail ovim govnjavim Tajvancima i nista od odgovora!
    Kao da nisu mogli nabavljati debili ko i dosada siemens, speedtouch, gdje barem imas supporta i sigurnost da ces podesiti nesto!

    Hvala druze, pozdrav
     
  4. GW

    GW Moderator

    Ovaj ruter je dno dna. Web konfiguracija nula. Ne znaš šta radiš u njoj.Nedavno sam povezivao 2 računara na internet sa ovim i solidno sam se namučio. U ruted modu je samo jedan računar mogao imati konekciju. U bridge modu na defaultnim postavkama oba računara imaju internet (bez pravljenja konekcija na računarima + dhcp), samo što jedan računar ne može na net 2-3 minute pri paljenju računara. Poslije radi ok. To je moje iskustvo sa ovim smećem. Bez sumnje biće ih još jer su dobri ljudi iz telecoma kupili tonu ovih modema/rutera/govana.
    Tebi sretno. :smt006
     
  5. Ma nije meni problem i 112 racunara povezati na internet s ovim kinom, ide to bez problema, ali mi je problem u BRIDGE mode ga natjerati da radi, tj kao modem da radi, ne router!

    Hm, ne kontam te, postavis samo PPPoE LLC i mozes 120 computera u isto vrijeme da su na netu!

    Je li ti bila upaljena lampica do ADSL lampice, ona PPP , ako ti je ona bila upaljena - to nije BRIDGE mode, to je PPPoE i dalje!

    hvala ;) konto sam ima ovdje ljudi koji se malo bolje kontaju u mreze, ali cini mi se nisam dobro konto :) baj d vej :)

    skontacu valjda vec neko rjesenje!

    internet+freez , preko RASPPPoE protocola, omogucava u isto vrijeme int+freez preko ovog kina, samo sto to i nije bas naj jebolje rjesenje...
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Kupi linksys-a i rijesio si problem
     
  7. Drug da sam to konto, ne bih vodio diskusiju o ovome ;), to zna svako ko iole se razumije u mreze ;)

    valjda si skonto, da nisam od juce u radu s mrezama, dok sam sve ovo napiso sta sam radio i sta je uspjelo, sta ne!

    u svakom slucaju hvala ;)

    p.s.

    ako vec postoji opcija u ovome, nedaju mi se pare sad za novi uredjaj!
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nisam znao da Bihnet pusta vise od jedne pppoe konekcije. I ako rade to, zasto ?

    Mozda samo ogranicenje lezi u modemu, ili u fw. A te sam speedtoucheve 546i i t2 bacao u kamarama na proslom mjestu gdje sam radio ...
     
  9. Marious

    Marious Guest

    Samo da pitam,
    imam isto smece,
    Inace stavio sam ga u route mode i iskreno da kazem nije nesto, al eto radi... grije se ko sam djavo...
    blokira mi npr. E banking stranice, kao npr unizaba.ba, pa ne mogu da se logiram sa njim u E banking....

    je li ko ima slicne probleme sa tim stranicama?
    firewall sam ko iskljucio iako je ako konfuzan software... nije mi jasno nikako...

    Hvala na savijetima.
     
  10. GW

    GW Moderator

    Sretno i tebi sa tim ruterom.
    I dobrodošao na forum.
     
  11. Moncho

    Moncho Komšija

    i da ja prijavim ovo smece, isti problemi sa bridge modom, jednostavno prolazi samo jedna konekcija dok druge 'vise'. Eh boze sto mi uzese onaj siemens, barem je radio ko doxa dok ovaj sranje tesko. Nista bice kupiti si neki ADSL modem ko ovo sisa.
     
  12. Looney

    Looney Komšija

    Prijatelj se prijavio na ADSL i dobio navedeni uređaj. Nakon 10 dana crko i zamijenili mu za isti. SpeedTouch je "Das Modem/Router" za ovo :mrgreen:
     
  13. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    kako pristupate ovom cudu preko explorera
    sta ukucate
     
  14. GW

    GW Moderator

    192.168.1.1 čini mi se.
     
  15. Tandrli

    Tandrli Aktivista

  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Idi na run i ukucaj "ipconfig"

    Nađi mrežnu kartu preko koje je priključen router i pod "Default Gateway" bi trebao pročitati IP preko kojeg konfigurišeš modem.

    Ovako je u mom slučaju.

    [​IMG]
     
  17. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    nepise nista kod mene
     
  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    192.168.1.1 ti je po defaultu.
    A da probaš i 192.168.0.1
    Probaj resetovati modem na tvornicke postavke pa onda pokusat.

    I također dobro provjeri da li je modem priključen u računar :D
     
  19. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    reno ne zahebaji

    piso stavljo ...
    namjesten je ppoe .. a da ga resetujem nema teorije ... jer ako mu neuspije pristupiti necu ga opet moci konfigurisati .. pa belaj

    ovi iz poste kad su dolazili bili su ulazili u postavke .. al formatira comp i neznam sta su ukucavali
     
  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Šta ja znam....trebalo bi ti sve izlistati ako ti je modem uredno spojen sa mrežnom.
    To je nešto strano kod tebe!!!

    Probaj preko everesta saznati IP za konfiguraciju.
    Trebalo bi biti pod "Network - Windows Network" te odaberi mrežnu karticu i tu probaj naci "Gateway" .