Paradigm PTI-8411?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Desi_mali_crnjo, Apr 24, 2008.

  1. Moncho

    Moncho Komšija

    slobodno ti njega resetiraj na tvornicke postavke i deri vec pomenutu IP adresu.Ali se pripremi sta ces tamo naci, sve je nabacano z brda na dol. Ja mislim da na ovome cudu Bridge mode ne radi kako spada a doci do Bridge mode a to je prava umjetnost.
     
  2. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    meni netrebaju postavke rutera ... sve mi radi OK
    nego sam mislio da pogledam onako dje je sta ... za ubuduce .. kad mi zatreba


    gledo sam manual i tamo pise da se upisuje ova IP ... al et nemogu pristupit ... jbg .. nek stoji
     
  3. mahalas

    mahalas Novi član

    Ili ti je promjenjena defaultna adresa od rutera ili jednostavno racunar i ruter se ne vide,tj. nisu na istoj domeni.
     
  4. GW

    GW Moderator

    Firewall?
     
  5. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    iskljucen firewall

    ma nece .. nema veze kad mi bidne presto radit i zafrkavo ... onda cu ga lemat

    nego preko njega su mi spojana 2compa i nikako nemogu da namjestim da se racunari vide
    koristim spoj na obadva kompa

    [​IMG]

    e sad neznam da li firewall ima u ruteru possto mu nemogu da pristupima
    a setup office network sam pokreno 100% .. svakakvi opcija izego i nece .. jbg
    antiviruse gasio ...itd
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    1. Jos da dodam da ovaj modem ponekada mi brani pristup netu multyplayer orjentisanim igrama tipa cod2, cod4 sl ...
    2. Dan danas mi je konekcija koju napravi ovaj modem preko moje mrezne karte prema centrali ili gdje vec... limited.
    Uzas
     
  7. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    ma limited je zbog to crossover kabla

    napravis...kupis ..straigh to kablo ... i nece vise biti

    i meni je bilo dok nisam nabavio drugo kablo
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    Cuj to, do kabla je, svakako cu probati ovu varijantu...
     
  9. Moncho

    Moncho Komšija

    Probao sam jos jedan ADSL modem Trednet TDM-C400, medjutim ista stvar, samo moze proci jedna pppoe konekcija iz widnowsa sa jednog racunara, dok ostali racunari u mrezi ne mogu napraviti svoju pppoe konekciju.Jos cudnija stvar je da noramlno LAN mreza radi izmedju svih racunara, pingam router/modem i sve prolazi ko podmazano.Jos cudnije je da mogu napravit preko 4 raspppoe konekcije ali sa jednog racunara na kome radi i ppppoe konekcija iz widnowsa i naravno mogu napravit kontektovat sve konekcije i svi imaju razilicitu IP adresu u mrezi koja je izvan moje mreze od 3 racunara.No naravno windows ce koritisti samo jednu jer ne zna raditi sa vishe konekcija( je li ovo tacno ?). Evo vec par dana radim na ovome i ne vidim nikakovo rjesenje.AKo neko zna neka javi.:)
     
  10. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    nemogu ni ja da vjerujem ... danas mi pukne veze .. valjda nesto su radili...
    ni meni sad nemogu dva compa ... da se konektuju .. samo 1
     
  11. Moncho

    Moncho Komšija

    ma skontali nas izgleda ovi u telecomu, zato sada imas i jedan service kada ides preko raspppoe protokola, dok je prije bilo njih 3-4.
     
  12. burner

    burner Aktivista

    Mislim da su nešto promijenili. Probajte izbrisati konekcije, te ih ponovo napraviti istom procedurom (Run -> raspppoe...). Ja bez problema imam 4 simultane konekcije, dok sam kod jarana na Alipašinom morao uraditi ovo što sam napisao, da bi mu Route Sentry radio kao prije.
     
  13. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    par pitanja ... jer sam sad u krizi .. ova je paradigm
    kad pravim izabere se PPPoE LCC sa VPI/VCI .. 8/35 ( a probo sam kao u manualu izabrat Hinet iz Taiwan 0/33)

    e belaj je kad zavrsim setup nemogu se nakaciti .. na net
    a imam i problema kad ga resetujem na fabričke .. nemogu se nakaciti .. nego moram ga resetovati i po 2-3 puta
    da bi se nakacio na net

    ev ocu da poludim
     
  14. Moncho

    Moncho Komšija

    takav je modem...

    @burner
    Nije problem sa raspppoe konekcijama, problem je sa pppoe konekcija iz razlicitih racunara u LAN koji idu na net preko ovog modema.
    I de mi reci zasto ce ti 4 simultane konekcije na jednom PC u jednom OS?
    Niti imam onaj service na ostalim racunarima u LAN u tako da ne mogu napraviti raspppoe konekcije..., jednostavno ne vide nista oni racunari iz mreze..., vidi samo jedan i to principom totalnog randomiranja...
     
  15. burner

    burner Aktivista

    Ja samo znam da je to riješilo problem kod jarana na Alipašinom. Ono što se pojavi kada klikneš na Query Available Services u RASPPPOE - Dial-up Connection Setup-u nije bilo isto kao prije (naziv servisa ili šta već).


    De ti meni reci gdje si ti pročitao da mi je sve to na jednom računaru? :)
     
  16. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    jedno pitanje za kraj ... ako je namjesten ijedan PPP protokol
    lampica na modemu se treba upaliti
    ili ...
     
  17. Moncho

    Moncho Komšija

    Ovako, nakon dana i dana i prolivenog hektolitra znoja, dosao sam do slijedeceg zakljucka.
    Ukoliko imate novu IP adresu na bihnetu 92.xxx.xxx.xxx, odnedavno su se pocele pojavljivati novi opseg IP adresa koje bihnet dijeli svojim korisnicima,necete moci napraviti vishe od jedne pppoe konekcije sa toga jednog modema.Dakle, u nasem slucaju ovaj modem paradigm nije kriv.Ista stvar ce se desiti i ako ubacite bilo koji modem, u mome slucaju sam isprobo speedtouch,paradigm,trednet modeme.Isto tako dobit cete samo jedan rasppppoe service BRAS_SARAJEVO,tako da ce samo jedan PC u LAN moci dobiti ovaj service, cime pada u vodu da se konekcije pravo putem raspppoe protokola.

    Kako sam dosao do ovog zakljucka, testirao sam 3 modema: paradigm i speedtouch i trednet na dvije ADSL linije.Na liniji na kojoj kada dobijem staru IP adresu ( ne mogu se sada sjetiti) uredno rade pppoe konekcije iz windowsa kreirane od strane vishe racunaraa u LAN u.ISto tako na upit koje raspppoe service imam, dobijem odgovor da imam 4 service ali nijedan nije BRAS_SARAJEVO.No na drugoj liniji na kojoj dobijem IP Adresu od BIHneta 92.xxx.xxx.xxx( 'nove IP adrese') mogu ostvariti samo jednu pppoe konekciju i dobijem samo jedan rasppppoe service BRAS_SARAJEVO i to je to. OBa modema su testirana na obje ADSL linije sa 'starim' i 'novim' IP adresama.
    Dakle, bihnet je jednostavno zabranio vishe od jedne pppoe konekcije sa jednog modema ukoliko imate novi pool IP adresa.Jos jedna u nizu muljaza izreziranih od strane BIHneta. Bravo bihnet :(
    P.S. I dalje je moguce imati free zonu i internet zajedno, jer mozete napraviti vishe raspppoe konekcija ali NA JEDNOM PC IZ LAN-a, a efektivno su 2 iskoristive, jedna na free zonu sa username@bihnet i jedna na net sa username....
     
  18. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    ma kod mene ... jbg
    i kad kreiram ppp .... nemogu se nakaciti na net ... jednostavno je u blokadi
     
  19. Moncho

    Moncho Komšija

    prvu stvar koju ces uradit kada udjes u modem jeste da onemogucis DHCP server koji ovaj modem ima, i rucno dodijeli IP adrese tipa
    192.168.1.x, stime da ovaj x ne smije biti 1 ( 192.168.1.1 adresa modema u LAN u). Zatim kao gateway stavi adresu modema ( 192.168.1.1) a kao DNS server stvai 195.222.32.10 i 195.222.32.20 i narvno podesi modem u bridge mode i imat ces net preko bridgovane koneckije iz windowsa putem ppppoe konekcije...
    Isto tako PPPOE konekcija koje pravi modem rade savrseno...
    No ostaje ovo ogranicenje po jednoj pppoe konekciji.
     
  20. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    mislim.. svaka tebi dala... sto znas .. e jbg ja sam taraba
    naime jedino gdje vidim da se moze se ukucati sve ovo sto velis jeste ako pravim nove postavlke tj. setup wizard>config pa manuelno sve unesem .. medjutim ako sve unesem a stavim brigde mode disabled .... zablokira cudo .. a enable izbrise mi dole postavke IP .. i ostalo
    evo slika pa ako stvarno nije mrsko isvaraj ih
    ili na opcijama tj ... tools>backup .. samo exportuj postavke

    poz .... ja sam poludio

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]