Paradigm PTI-8411?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Desi_mali_crnjo, Apr 24, 2008.

  1. Moncho

    Moncho Komšija

    Ove gore IP adrese sto sam ti govorio to unosis pod TCP/IP mrezne karte na koju si stavio ovaj modem/ruter.Dakle, to se odnosi na podesavanje mrezne kartice na koju ide modem...
    Druga stvar, podesavanje modema.

    Kucas u IE/FF 192.168.1.1
    Ides na setup wizard i imas dolje podnu,ne zelimo da biramo predefinirane postavke od strane proizvodjaca, ovo If you can't find your ISP setting, please click CONFIG, kliknes na ovo i ides dalje:
    Encapsulation: 1483 Bridged IP LLC
    VPI:8
    VCI:35

    Dalje,
    Bridge mode: enabled i ides na save i modem ce se sam resetirati

    Naravno prije svega ovog moras ugasiti DHCP server na modemu/ruteru.

    p.s.ako ne uspije javi se na msn/mail pa cu ti poslati one poslati postavke.
     
  2. Emx

    Emx Aktivista

    Meni ne moze nikako na 192.168.1.1, stavljao sam IP adresu mrezne 192.168.1.2 i gateway 192.168.1.1 ali opet nece. Radio sam tvornicki restart ovdje na modemu sa strane ali opet nece. Provjerio sam firewall, sve ok. Opet nece. Sto je najcudnije, radilo mi je do prije nekih mjesec dana?
     
  3. GW

    GW Moderator

    Stavi automatiku.
     
  4. Moncho

    Moncho Komšija

    Problem je bio do BiHnet-a, neki dan sam slao mail u bihnetu i nesto su cackali i do njih je bilo sto se nisu mogle uspostaviti vishe od jedne pppoe konekcije. Samo da se zna :)
     
  5. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    ma u tuzli su ukakili sa ovim fudbalom .. kad su pojacavali propusnost
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Da opet ne dajes lazne informacije kao za one ip adrese koje pocinju sa 92.... :wink:
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Na speedtouch modemima je postojala komanda koja se preko telneta unese i smanjivala je odaziv.
    Code:
    adsl config opermode=multimode trace=on
    Da li to slucajno postoji i kod ovog Paradigm routera?
    Moguce da je samo malo izmjenjena.

    U mome slucaju mi je ping na bihnetovom serveru opao sa 50 na oko 10ms.
    A odaziv bude manji i na stranim serverima.

    EDIT: Našao sam nacin kako smanjiti latencije do nekih 35ms.
    Na postavkama routera kliknuti na Advance dugme te kliknuti na ADSL tab, te pod opcijama "ADSL Modulation" isključiti sve osim "G.Lite".
    Sve to snimiti i restartat router.
    Ne znam da li je slucajnost ali mi je i na speed testu brzina viša za nekih 300kbps.
     
  8. suhi

    suhi Novi član

    ja sam ovo sve pokusao ali nepomaze mi nista..znaci imam isti modem i kad igram cod2 ping mi svako malo skace na 200 ,i lagometar mi crven i onda se smiri,,pa nakon nekog vremena pocne lagati ali mini lagovi...znaci skace mi ping do 100 pa normala ,pa onda opet na 200 i tako do beskonacnosti


    help me pls :D
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Koliko sam shvatio....ovo zavisi gdje živite.
    Dosta sarajlija ima tih problema.

    Probaj kombinirate te ostale vrste modulacije.
     
  10. suhi

    suhi Novi član

    probavao sam i bridge i pppoe ali nista,isto sranje sta god stavim..a zivim u mostaru

    cak za ISP kad stavim ht mostar prihvati i telekom srbske isto...
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Cek....pa ti nisi bihnet korisnik?
    Ovo vrijedi samo za neke BIHnet korisnike...a moguce i za ostale.

    Nisam pod modulacijom mislio prebacivanje na bridge ili pppoe, nego sam baš mislio na modulacije (G.Lite, G.DMT, T1.413, ADSL2, ADSL2+)
     
  12. suhi

    suhi Novi član

    jesam bihnet korisnik nazalost :D ali kazem samo da mi prihvati kad stavim ht mostar ili telecom srpske....

    od tih tipovam modulacije samo mi je g.lite ukljucen jer sam to procito da treba tako :D
     
  13. suhi

    suhi Novi član

    jel moze neko uploadati SS sta sve tre a izmjeniti i kako to treba da izgleda i da radi kako je bog reko
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    [​IMG]

    Ovako meni najbolje radi.
    Pošto ti tvrdiš da u tebe ne radi, pokušavaj ove ostale modulacije....ništa te ne košta.
     
  15. suhi

    suhi Novi član

    pokusavao sam sve, i na G.lite i ADSL2+ mi je ping normalan ....


    ali problem je sto nakon npr. 2min igranja skoci na 200,i stoji 3sec i smiri si,pa nakon nekog vremena opet ....i tako i onda zna skakati do 100..laga malo i opet se smiri

    jel moze biti do neceg drugog..ja sam probao i kablove mjenjati ali nije do njih
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Da li ti skače i kada su postavke routera na defaultu?
     
  17. suhi

    suhi Novi član

    da,cak mi je tad ping 100+ ili oko 100 i kad postavim ovako onda se smiri na 60 ali i dalje skace
     
  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Onda je do bihneta.
    Zovi support službu.
     
  19. suhi

    suhi Novi član

    1444 broj ?
     
  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    1422 je support služba.