Paradigm PTI-8411?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Desi_mali_crnjo, Apr 24, 2008.

  1. _amar

    _amar Aktivista

    Eh da ne otvaram novi topic sretni/nesretni sam vlasnik ovog rutera.
    Problem je u tome sto kad god mi je upaljen ne mogu uci u cs(uđem u igricu i izbaci me i tako sve dok ne ugasim ruter!)
    Jedino mogu igrati cs preko neta kad ugasim ruter, udjem u igricu, i nakon 1 min. upalim ponovo ruter i i poslije toga mogu igrati cs sve dok ne izadjem iz igre.
    Kad ponovo ocu da udjem u igricu isti problem!!!!!

    Je imo neko ovakav problem??
    Ljudi pomagajte ovo me izludi :evil: :twisted:
     
  2. mufa

    mufa Novi član

    :( pozdravljem sve clanove foruma,, od prije par dana sam korisnik adsl-a do sada nisam imao tu mogucnost u bihnetu pa sam sljakao sa dial-upom,,,, ruter je koliko vidim i kod mene ovaj problematicni,,, pti-8411 annex-a 4port adsl 2/2 +ruter,,, ne poznajem bas dovoljno te stvari oko konekcije,,, uglavnom imam sljedeci problem,,,,
    digitalni satelitski resiver mi je spojen na jedan ulaz a kom na drugi od rutera, posto nisam znao kako da podesim sve to sta treba neko mi je pomogao putem team wiever-a,, podesio je sta vec treba da resiver moze ici online,,, ali
    sada ne mogu da se konektujem kao obicno sto sam radio jer je konekcija uvijek prisutna,, to mi ne smeta ali nemam vise pristup bih net free zoni,,,, e to mi smeta,,, moze li neko da objasni sta da uradim da bih imao i jedno i drugo,,, dakle da mi bih net free opet proradi sa bih net komunikatorom (on trenutno ne moze da se konektuje) a i logino je jer vec sam konektovan, vidim da su ovdje otvorene sve teme pomalo,,, a kako da ovo napravim da mi bude kao i prije a i da mi rec moze ici online,,, :wink:
     
  3. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    reciver da li ti ima mogucnost konektovanja ...
    tj. da u njemu ukucas username i pasword i da se on konektuje

    ako da ... da ti posaljem upustvo
     
  4. mufa

    mufa Novi član

    na zalost ne resiver je dbox2 od nokie,,,, staro ali sta bi jos je u funkciji,,,, nema tu opciju da ga po zelji mozes konektovati barem koliko ja znam,,,,
     
  5. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    onda nista moras ga ostaviti kako jeste ... tj. mozes onda ubaciti LAN karticu pa probati kroz racunar da mu dajes konekciju (ako tako more .. nisam informisan)

    jer neznam kolko ti se isplati svaki put kad zelis na free zonu ulaziti u router i dodavat mu na
    username@bihnet

    veliki zahmet opet
     
  6. mufa

    mufa Novi član

    ma nije bas da je neki zahmet,,,,, probao sam sa tim [email protected] tako nece da me konektuje, sta bi sad neka stoji ovako,,,, vidim da si ti napisao user@bihnet (ja sam sa tackom pisao bih.net mozda je u tome fol pa nije htjeo) a moze se kroz mreznu na internet moglo je cak i preko dial up konekcije mada ne bas cesto nije uspijevalo zbog brzine valjda,,,,,
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Treba biti iskljucivo username@bihnet (ne bih.net.ba).

    IMO...brze mi je preko routera ici na free zonu nego komunikatora :)
     
  8. mufa

    mufa Novi član

    evo sad sam skontao,,, ali opet ne radi bih net komunikator,,,,
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ako hoces da radi preko komunikatora, router ces morati prebaciti u bridge režim rada.
    A ona ce ti resiver vjerovatno traziti malo drugacije postavke za konektovanje na internet.
     
  10. mufa

    mufa Novi član

    ovko idem na advance--wan tu pod channel mode pise 1483 bridget ako je to to onda je ukljuceno,, ali opet ne ide na free!!!
     
  11. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    znas sta uzmi gurni iglicu sa strane i resetuj modem ...
    onda ce moci

    a ako to uradis nece ti raditi reciver

    tj. morat ces kasnije u modem ukucavat username i pasword
     
  12. mufa

    mufa Novi član

    a nije to to ,,, neznam ko se to radi,,, mozes li renno objasniti sta da uradim ,alo detaljnije,, :)
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Evo rekao ti je tandrli kako ces vratiti na Bridge mod....
    Ali kao sto rece ... imat ces problema sa resiverom.
    Ako mislis da mozes podesiti resiver da radi sa bridge konekcijom slobodno resetuj modem.

    Ako neces tako, de vidi sta ti modem sve nudi...
     
  14. mufa

    mufa Novi član

    gledao sam bingo nadao se koje cemu,,, porez za budale hahah,,,, ma stacu mu ja neka stoji sad ovako posto i nisam bas neki strucnjak,,,,,, lako ga je resetovati uvijek,,, glavno je da samo potvrdim znaci ako pod username upisem
    [email protected] prilikom konekcije onda sam u free zoni a kad se konektujem samo sa user onda je internet konekcija (naravno u postavkama rutera) je li tako!
    a nudi svasta recimo ovako odem na
    setap wizard pa kliknem na config e tu mogu birati sljedece
    encapsulacion: PPPoA VC-Mux
    PPPoA LLC
    1483 Bridget IP LLC (ovo je u upotrebi sada)
    1483 Routed IP LLC
    1483 Bridget IP VC-Mux
    1483 Routed IP VC-Mux
    PPPoE VC-Mux
    PPPoe LLC

    VPI:

    VCI:
    cemu sve ovo sluzi pojma nema; e sadsta bi meni od ovoga trebalo i kako dalje da podesim konekciju ako ko hoce i moze neka objasni;;; pozdrav,,,, :p
     
  15. mufa

    mufa Novi član

    renno na 2. stranici ove teme si postavio sliku veliku to je taj isti softver sudeci po slici sve je isto,,,,, eto onda nemam sta vise da objasnjav vjerujem da joko dobra sad znas sve opcije,,, ako bi mogao korak po korak sta i kako da uradim da imam obe konekcije i resivera i kompjutera kakve je prije bila a ako ne sta cu neka stoji dok radi ,,
    :(
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    btw VPI terba da bude 8, a VCI 35. I kad pravis konekciju za freezonu, dodajes samo "@bihnet", npr "mufa@bihnet", bez tog ".ba" (tandrli ti je vec reko)

    Najvjerovatnije da se radi ovog ne mozes na freezonu konektovat.
     
  17. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Cini mi se da trebas odabrati PPPoe LLC (neka tanda potvrdi)
    Onda ces moci da se konektujes preko komunikatora.

    A za dreambox nemam pojma, to neka ti neko drugi objasni tko ima db.
    Ali vjerovatno je jednostavno.

    EDIT:
    Da... @bihnet... i ja sam pobrkao loncice :)
     
  18. mufa

    mufa Novi član

    ma restartovao sam ga ,,, sa resiverom imam ftp konekciju,,, dosta i to kao da moram ici sa njim online,,, :( :eek:
     
  19. pinci

    pinci Novi član

    Mislim da nemozes nariktati da ti se dbox spaja na net kada je router u bridge modu
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja nisam bas siguran, ali mislim da i dbox ima opciju da bude DHCP client, tj. da pokupi IP, DNS i GATEWAY od DHCP servera (samo isti treba ukljuciti na ADSL modemu). mislim da ima i opciju da bude pppoe client....