Pitanja u vezi N73 Music Edition

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by MadbaLL, Aug 10, 2008.

  1. pac

    pac Komšija

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    NAILS vrati se ti na SE telefone vidim da uzasno zalis za svojim k750!

    Sto se mene tica licno koristim n73me i prezadovoljan sam cak mi i nesmeta sto zna nekad biti spor navikne se covjek na sve!
    Kao sto je Quler i prijasnjim postovima napisao kreiras svoj telefon sa onim aplikacijama koje ti najvise odgovaraju i koje su ti potrebne. To je glavni razlog sto sam se odlucio za symbian.
    Tebi Madball sretno sa kupovinom mobitela, i moja ti je preporuka ako neganjas kamere na mobitelima uzmi sebi n78 skoro je isti kao n73 samo dosta brzi!
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Hehe gdje me nadje. ;)

    Imam ja jos uvjek svoj k750, sredio sam ga pravo, promjenio mu okvir, napravio pokvareno kolo i sada radi kao nov. Nekad ga i malo pronosam jer imam 2 sim kartice.

    Ali prvenstveno sam uzeo n80 zbog symbian sistema. Znao sam ja ove nebuloze i prije, nisam se ja zajebao i tek vidjeo kada sam uzeo. Samo nisam znao da je ovoliko sporo, bar sto se tice n80. Zato cu mjenjati n80 ali cu opet ostati na enkom smart telefonu... naj vjerovatnije symbian a mozda opet Nokia.

    ..ali, mislim da ti ciljas na ono sto sam govorio "zasto nije tako na SE telefonima". E nisam mislio na k750 i ostale dumb telefone nego na P seriju Se telefona i sada na G seriju. I oni su symbian ali dosta dosta logicnij. Symbian nema veze s tim debilnostima, s tim ima veze Nokia. Davno bi ja uzeo P1 ali ima mizernih 208 Mhz kao i moja n80.
     
  3. Amer

    Amer Aktivista

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Mogu li ja rec koju pametnu?

    Neko rece ne mogu se teme izbrisat iz telefona, GRESKA.
    Alati-Upravljanje programima, nadjes onda temu, pritisnes C i krece deinstalacije.

    OK, telefon jest malo sporiji, ali ne onoliko koliko vi govorite.
    Player je odlican, mozes pravit playliste, a za trazenje pjesama postoji player u kojem postoji sortiranje po imenu izvodjaca, albumu, žanru... Toliko o 2 GB muzike koje ne mozes pronac, a kako ces ih nac u obicnom telefonu. Isto ces listat i trazit.

    Mana jest to sto su klipovi i slike sastavljene zajedno, al sta ces, ne moze sve bit savrseno.

    I kazete da dosta nekih mogucnosti nema, ali zato postoje programi.
    TO i jest njegova svrha, ubacit programe, a ne drzat ga praznog.
    Jel na compu kad kupite dobijete Anti-Virus, programe za podesavanje performansi, teme za OS?
    TO se i htjelo, da ti u mob ubacis program za auto-lockovanje, program da prosiris sliku.
    Al zato, cudo je sta jos u njega mozes ubacit sto u ostale ne mozes.
    Te daljinski da ti bude, te da spojis da ti bude web-kamera i to bez kablova, preko bluetooth, te ubacis program da ti sija blic kao lampa...

    Telefon je odlican, ima solidnu kameru, odlican ekran i sto je najbitnije, moja N73-ojka ni nakon 800 Mb muzike nije usporila...
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Joj dokle ce te vise porediti PC sa symbian telefonima :evil:

    Ajde lijepo mi objasni pomocu kojih filmiskih trikova (ili ti ga tvojih aplikacija) da stavi sliku preko cijelog ekrana ? Ne treba mi za lijeka, tacnije ne treba mi nikako ali.. nekome treba.

    Kazes player razvrstava po izvodhjacima.. sta ako ga ne prepozna ..sta ce mo onda? (ali ok.. necemo za muziku, posto recimo ima LCG Jukebox pa moze pustiti foldr kao album.. ali ima jako losak zvuk)

    Kako da deinstaliram temu.. evo ja ne znam.. znaci sa telefona ne preko kompa? Jedina mogucnost jeste ako se neka od tema nadje u listi instaliranih aplikacija pa onda da se ide uninstal ali ako nije na listi... hmm

    Zelim postaviti neku mp3 melodiju za zvono poruke... idem u Gallery ali.. tamo nema opcije! Ok idem preko profila.. i ima ali......... sve pjesme su izlistane na jednu listu.. imam 200 pjesama i.. mogu da se objesim.

    Kako da mi pise od koga je stigla poruka ??? Jednostavno kaze stigla nova SMS poruka.. cim kliknem odma mi je izlista ne ulazeci u inbox.. dosta iritirajuce.

    Vec spomenuti problem, brisanje samo enkih poruka u inboxu zna cinit zivot tezim.

    Dobio sam fajl hu-ha.exe preko BT. Sada je u inbox-u.. kako da ga proslijedim, snimim na mem karticu ili u opste dodjem do njega ?

    Kako postaviti animaciju na pozadinu? Nije za lijeka ali yebiga ..i tonekoem treba. k.. imam Anim Sprite.. super radi, ne koci telefon kada se postavi animacija... ali ! Animacija ide preko svega, ikonica, datuma, logoa, komandi itd.. pa... sta sad ?

    Spomenuti problem sa folderima-slikama-klipovima.. cuj sad, kako ej tako je ..pa onda kamera gubi smisao, preko 100 klipova-slika je nemoguce pregledavalje. Ona treba uzeti recimo e50 i slicne.. bez kamere.

    Kako objasnjavas, stigne svaki fajl u inbox... pa taj opet isti fajl snimiti ili duplirati opet na karticu. Ok recimo da je ovaj smar telefon glup pa ne moze prepoznati sta je slika a sta klip.. ode u inbox pa da ga mi opredjelimo.. ali nije, ipak je malo pametan, kada se snima iz inboxa samo ides save a on ga vec smjesta gdje vec treba, folder "video clips" ako je video ili "images" ako ej slika........ Pa kada vec zna razlikovat sliku od klipa, koji me klinac zayebaje pa moram raditi dupli posao, praviti duple fajlove pa onda opet sve brisati iz inbox-a ?? Sta ako imam slobodno 100MB a fajl tezak 70mb.. kako da ga snimim kada je dupliranje 140mb ?

    Daj nemojte toliko pravdati Nokiu i govoriti kaqko je ona odicna kada nije tacno. Licite mi na fanove samsunga d600 i njihovim nebuloznim objasnjenjima zasto taj telefon ne moze vibrirati u zvoniti u isto vrijeme ali ipak... telefon je naj bolji.

    Cinjenica jeste da nokia ima vecinu trzista sli to jeste samo zato sto je naj pristupacniji smart fon i zato sto SE nema mnogo modela sa symbian sistemom.. ali ovoliki propusti i gluposti nisu u opste oprostivi.

    A kada vec poredite s racunarom, koliko ja znam uz racunar se dobije explorer, dobije se task manager, dobije se "Start" (smart settings aplikacja), dobije se thumbnal prikaz i klipova i slika itd itd..

    Kao sto rece, uzeo sam Nokia telefon sa poznatim manama i mozda opet bude nokia, ali to je samo zato sto se nema izbora ili sto je kod nas gotovo nemoguce doci do recimo HTC ili iPaq proizvoda sa garancijom.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    ovo mi za melodiju nije jasno, to je bilo jos od 6600 iz galerije da postavis kao ringing tone...

    ja sam imao haman svaki symbian od nokia-e 7650, 6600, 6630, 6680, N73 i sad N82. najbolje me ubjedljivo slusao 6630 i najjaci je :) ovu N82 imam tek par mjeseci tako da jos ne mogu da sudim, ali napravili su veeeliki pomak u odnosu na prijasnje. npr. par stvari, ima autolock, ima alarm by workdays, dosta je brzi, kada radis update firmware-a ne brise komplet telefon, ostane imenik, to je par ono banalnih stvari koje znace, ali ima toga jos tona. u glavnom jedino sto nisu razdvojili slike od videa. probaj 3rd edition symbiane, vidjet ces razliku ;)
     
  6. Legend.of.The.Past

    Legend.of.The.Past Novi član

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    @NAILS posto si svasta tu napricao, odgovoricu ti samo na neke primjedbe.
    Sto se tice file-ova koji preko BT-a zavrse u inboxu, nazalost snimi neki bolji file manager tipa Xplore ili Y Browser. Za sliku preko cijelog ekrana koristi program Theme Diy. Meni LCG sasvim ok zvuci kad malo procackam po EQ. Tek da vidis Core Player - krci do bola. Slazem se da je s60v3 vrlo bugovit, ne znam kakav je UIQ, cini mi se nesto boljim, pa sam kontao da uzmem slijedeci tel. UIQ. Dummy telefoni jesu laksi za upotrebu, ali su za siroke mase, kao sto je dino rekao Symbian je za "smart people". Ima ljudi koji se uopce u Symbian-u ne mogu snaci, kojih sam podosta upoznao. Ja sam prije imao N70 pa ga flashao u Music Edition, i takodjer isto ucinio sa N73 , i nekad davno sam imao SX1 s dual boot Qtopia + Symbian. Uprkos svim manama, smartphone telefoni su bolji od bilo kojeg dummy telefona.
     
  7. Amer

    Amer Aktivista

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Ja sam tebi lijepo gore rekao, ako hoces pjesmu postavit za melodiju, udjes u galeriju, nadjes pjesmu, opcije, postavi za mel.zvona.

    Teme se jednostavno mogu izbrisat, ides u instalirane aplikacije i izbrises. I zasto ta tema ne bi bila tu majke ti?

    Iz tovg pisanja, i nabrajanja nekih gresaka, ja sticem dojam za je za tebe se Samsung ubio, pa uzmi njega, jeftini su, postavljaj sebi animacije, uzivaj. Ne mori nas sa sitnicama...
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Ja ne znam sta vi citate ali dobro:

    Qler i n80 je 3th edition ;)

    Legend.of.The.Past y Browser je los.. nemoj ga spominjati, kak osam ga instalirao tak osam ga i izbrisao.. imam Explore.. alii nebitno, Core Player mi sam ne lici za slusanje muzike, jeste los zvuk ali on je vise kao za pregledavanje nego aktivno slusanje muzike i slicnog.. UIQ platforma je dosta naprednija.. ali an zalost, ne rade se masovno aplikacije kao za s60 v3 9.x verziju. Tuse donekle moze reci da lici na OS ali daleko je symbian od toga.. barem je dosta ispod wnidows mobile.

    I ja opet ne kontam zasto poredite dumb telefon sa smart telefonima. Ja ovde pricam o telefonima sa OS. Naravno da su dummy-dummy.. nema price. ALi uzmite smao neke smatr telefone poput HTC, iPaq, SE P serije, itd itd.. na zalost, tu ej nokia naj gora.. jedna prednost jeste njena pristupacno, davanje akcenta i na muziku i na kameru dok je to jako zapostavljeno na HTC i iPaq modelima...

    Amer Ajde ti sinko kupi sebi neki nokia symbian telefon.. vidim da ti citas iz udjbenika a nemas predstave o cemu procas. I da, ufatio si me... imam SAMSUNG hu-ha petstopedeset
     
  9. Legend.of.The.Past

    Legend.of.The.Past Novi član

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Amer ima kao i ja N73 ME ;)
     
  10. Amer

    Amer Aktivista

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    i to flesovanu :)

    Znas ti sta je flashovanje :)

    A zar postoje neki uzbenici o symbianu, to ti ucis iz njih?
     
  11. Legend.of.The.Past

    Legend.of.The.Past Novi član

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Ima onaj haker sto drzi arhivu knjiga o plocama, mozda ima i za symbian. A sto se ringtone-a za SMS tice, moraces rucno preko profila mijenjati. Ima nedostataka, ali meni ovo uopste ne smeta. Zapravo, vise me nervira samsung.
    P.S. Tel. je flashao uz moju pomoc.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Amer Da si sam flesno nebi se valio.. cc. A ima symbian čitanku, ho'š da ti dam?

    Legend.of.The.Past a jelde, sada treba preko profila, i ima mana i sve je na kamari?

    Naravno da nije bit telefona u melodijama, pozadimana, screensaverima, i slicnom. Do neki dan mi je svirala nokia melodija i za poruke i za zvono, nokia tema mi je vecinom ostavljena jer mi brze radi fon, (ima n80 malo slobodnog rama). Da mi je bitna sminka uzeo bi ku990.. ali mene jednostavno nervira kaskanje za drugima a proziva se kao naj bolje rjesenje. To je sve.

    Mislim da nema smisla vise price o nokiJi jer ne vidim gdje ovo ide... ja sam mislo da ce te me demantirati i da za to sve postoji rjesenje ali.. ipak kako je-tako je. A da ne pricamo o hardweru, guljenju, klapanju, displeju, osvjetljenosti displeja itd itd.

    Nebitno

    pozz
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Evo samo da kazem da sam nasao oznacavanje pojedinacno poruka posto meni to cesto treba a ovi mobilni strucnjaci nisu znali reci (zna se na koga mislim).

    Pritisne se olovćica + dole ili olovćica + gore. Samo, ako recimo pritisnes olovku + dole onda te dvije poruke oznace (poruku na kojoj si bio i poruku na koju predjes).. malo glupo jer ako hoces svaku drugu da oznacis opet bude proceduralno ali eto.. bolje ista nego nista.

    To sam skuzio na programu "Resco Photo Viewer". Malo ga cackao i slucajno gledao opcije oznacavanja slika, pse shift+arrows.. probao u porukama i eto.. radi.
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Jednostavno pritisnes olovku + middle tipku/joystick. Onda pustis i odes na slijedecu stavku koju zelis oznaciti i opet pritisnes olovku + sredisnju tipku/joystick, tako da ne markiras sve redom, sto je bespotrebno, vec samo one stavke koje ti trebaju.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    De ti to malo bolje provjeri.. pa nisam glup da ne probam sve opcije.. kada se priticne olovka + srednja tipka, ne desava se nista. Ostale kombinacije osim gore + dole, kada se priticne u kombinaciji sa olovkom.. kao da olovku nisam ni cuvao.
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Ne znam kolega, evo provjerio sam i radi mi savrseno, probao u X-Plore i takodjer radi. Rado bih ti snimio i video kao dokaz, ali svi ostali mobiteli u kuci imaju po 0.3 mpix ili uopce nemaju kameru, i kvalitet bi bio katastrofalan.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Nije mi mrsko.. maxsuz cu ti snimiti video ali zasto spominjes x-plorer? Ja govorim o inbox-u medju sms porukama.
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    X-Plore navodim kao jos jedan primjer. Inbox sam vec pregledao. Hajde snimicu i ja tebi, kad je vec bal :D
    Ne znam zasto kod tebe ne moze. Ti imas N80, kako mi se cini?
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Da.. n80 ali kako mislis da SMS pregledavam preko x-plorera ? Inace imam x-plore v1.22 i kada se pritisne olovka, on obiljezava znaci nije potrebna nikakva kombinacija tipki.
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Nisam rekao da gledas SMS, vec markiras fileove ovom kombinacijom. Osim toga moguce je jedino da upravljas fileovima iz inboxa (recimo primio si mp3ca metar i sad ti ih valja masovno premjestiti) pomocu menu>tools>messaging.