Pitanja u vezi N73 Music Edition

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by MadbaLL, Aug 10, 2008.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Prijatelju ti mene nikako ne pratis ili ne citas. Vec sam pisao da kada imam u inbox-u izmjesano redosljedom SMS poruke i instalacione .sis fajlove, kada hocu samo ostaviti .sis fajlove a izbrisati a izbrisati SMS poruke nastaje problem i procedura. Ne manipulacija fajlovima, ne instalacija ili sta vec nego jednostavno rjesavanje nekih fajlova-poruka u INBOX-u.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Evo ti video gdje se valjda vidi da ne radi olovka + srdnja tipkka. I u xplore programu se vidi gdje obiljezava samo sa olovkom bez kombinacije tipki:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Uzeo sam Nokiu 5200 i nekako to jedva snimio. Kvaliteta slike je ocaj, ali nadam se da ces uspjeti razjasniti sta je sta :D

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Radi olovka + joystick.
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Kolega nije fazon radi li u N73/ME olovka + joystick, vec da li ista funkcija radi na ostalim s60v3 telefonima, poput NAILS-ovog N80.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Al ovo nije tema ostalih s60 telefona, vec N73.
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Ma znam, ali covjek je pitao, i red je sad da mu odgovorimo.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    na n82 nema olovke, kod nje # ima tu funkciju. malo je komplikovano ali se naviknes brzo.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Da.. vidi se fino da na n73me radi srednje dugme.. kao sto kod mene vidis da ne radi.
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    eh, trebaju mi neki savjeti oko update-a softvera:

    1. koliko je rizično ako to radim u kućnoj radinosti?

    2. da li je istina da se brišu sve aplikacije, slike, video i muzika nakon update-a?

    3. trenutno imam verziju v3.0705.1.0.31... jeli nepohodan update i šta dobijam s njim?
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Fino sve sto ti treba na memory card i izbacis je iz telefona. Skini Nokia software updater i 100% je sigurno, ali prije toga napuni bateriju da se ne ugasi u po frke.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Update je u stvari flash telefona.. mislim da nema razlike jer ide od nule.. da, mogu se telefoni ubiti vec spomenutim gore ako baterija nije puna.. ono ugasi se na pola i halali huso materi.

    A yebioga, u svakoj verziji se nesto mjenja, mali sitni bagovi se rjesavaju.. nekada znaju usrat sa losom kamerom, lose slike ispadaju. Nekada zvuk zna bit tisi ali cini mi se da je sw ipak sve brzi i brzi. Bar kod n73. Ako kod nje je zadnja verzija softwera v4.0812.431 ..izasla u martu.

    Sad, ako te bas detaljno zanima, potrazi na netu pa vidi sta ljudi tacno vele o ovjo v. sw.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Jel ikad izashao firmware za N73 koji rjesava onaj blue haze u mracnim slikama, to su najavljivali pred kraj prosle godine na sav mah, ali nisam nesto u toku jel bilo kakvih poboljsanja. Stvarno je shit na slikama u mraku, uvijek su te plave mrlje.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Koliko znam.. nije rjeseno. Samo dal se ikada popravilo ono zamucenje s coskova, lijevo-desno.. slika uzasno izgleda. Mislim da je to veci prob.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    za ove plave tackice sjecam se da su najavljivali sa ovim zadnjim firmware-om da ce rijesiti, ali mrka kapa. ostalo isto. jedino sto je bolja kompresija, manje zauzimaju slike prostora. to su bili popravili, i jeste malo brzi.

    a kad ga update-ujes fino ustekaj i punjac u mobas i miran si. mislim da cak ove nove verzije updatera ne daju da se flashuje ako nije na punjacu.
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    Nove verzije detektuju stanje baterije. Ukoliko je baterija nedovoljno puna, program ce korisniku reci da duze puni telefon. Meni je tako dojavljivao program kad sam flashao iz N73 v2.xxxx verzije u N73 ME v4.xxxx verziju (pretvorio u ME). Nakon pola sata punjenja flash se obavio bez problema.
    Za N70 je bilo drugacije. Kad sam ga flashao u ME, rekao mi je samo da ustekam punjac, jer je baterija bila slaba. Kod N73 se MORA baterija napuniti da bi se flashao. Mozda je to do Updatera, jer sam N70 davno flashao.
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    a gdje mogu vidjeti šta dobijam s tom najnovijom verzijom? išao sam na sajt od nokie i na sajt od n serija ali nigdje nisam našao opis i spisak poboljšanja...
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Par pitanja u vezi N73 Music Edition

    google. fino napises nokia n73 firmware (history, update, changes).. malo inovativnosti jebem mu ljeljak
     
  19. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    zna li neko da li se resetruje "life timer" prilikom nadogradnje softvera kod n73?
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ejs, hos to prodavat telefon pod "novim"? :D

    Mislim da se resetuje lifetimer kad se flasha firmware, ili se varam?