pitanje za clock proc

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by pac, Jan 30, 2006.

  1. smith

    smith Aktivista

    izvinjavam se pravim cesto greske :? .Za mucenje procesora koriti prime 95! znaci ne CrystalCPUID nego PRIME.CrystalCPUID je za dizanje mnozitelja u windows-u :oops:
     
  2. smith

    smith Aktivista

    pa dobro nema bas tu neke razlike osim manjeg napona a samim time i temp.Pitao si za hladnjak.Dok je mi je radio na stvarnih 2000 koristio sam Cooler Master Jet 7 i nisam ga mogao vise OC zbog temp koja je pri punom opterecenju bila 50C (znas da je max ovog proc. nekih 80C,a koristio saa program da ga izmucim prime95).Onda sam izvalio 130KM za CoolerMaster Hyper 6 + i uspio ga podic na 2400mhz na dok je max temp bila 49C!!.
    Uzeo sam ovaj hladnjak jer mislim kupovat Athlon64 3200 venice i neku DFI lanparty sa nf4 chipsetom.Pa da vidim koliko ce ovaj moc da ide OC
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    2.1v :lol:

    Na zracnom hladjenju :lol:

    Pa bolan svaki procesor ce raditi na 2.4ghz kada mu das 2v

    nesta ne valja kod mene 1.7 ide na 2.6 (ne moze od ploce)

    na 2.1 prebacit cu .30


    Bombas sa voltazom i grijanjem.
     
  4. smith

    smith Aktivista

    meni je 2,4ghz sa 1,9v mogao podici sistem,ali nakon par sati testiranja se zamrznuo i restartovo,dok nisam podigao na 2,1v!Zato sulu ne pricaj gluposti i ne pravi se previse pametan!
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Bolan covjece 1.75v i 2.4 mog zalmana tjera na plac, kakva ba 2.1v peltier je za to potreban!
     
  6. smith

    smith Aktivista

    ma daj ba bolan ma kakav zalman,probaj ti CoolerMaster Hyper 6 + pa ces vidjet sta je hladenje.A u ostalom nisi ni rekao koji zalman ti je.Da ti nije ona najslabija verzija :lol: :lol: :lol:
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Nisi ti čuo za Star Ice-a i njegove performanse :wink: , a što se tiče buke na najvišim okretajima :lol: ...
     
  8. smith

    smith Aktivista

    neznam al meni buka ne pretstavlja problem,puno su mi vaznije preformanse nego buka.Ne mozes imat i novce i ovce
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    I meni je to mutno. Vjerovatno ploca laze. Da ga drzis na <50C na 2.10, to i vodeno tesko drzi.
     
  10. smith

    smith Aktivista

    ne znam ali i u biosu i speedfan pokazuju iste rezultate sa toleranciom od nekih max +-1C.Bilo kako bilo stabilno mi se ponasa skoro vec mjesec dana!
     
  11. wacko

    wacko Aktivista

    i koliko ce jos pitam se.... :mrgreen:
     
  12. smith

    smith Aktivista

    da ti sad ne kazem koliko :twisted:
     
  13. pac

    pac Komšija

    hocu li morati obracati posebnu paznju na neki faktor kod clockanja proc (athlon XP 2400+)
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @smith
    Na kojoj ploci guras tog "mobilca" na 2400?
     
  15. pac

    pac Komšija

    asus a7v8x-x a proc radi na 2ghz
     
  16. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    Da ne otvaram bezze novi topic: Kako mogu clockovati Athlon 2600+ (trenutno mi je 1,91 GHz)
     
  17. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    Evo mali vose info: Trenutno fsb 166 MHz, multiplier 11.5, voltage 1.7
     
  18. smith

    smith Aktivista

    podigizi postepeno FSB ili mnozilac i prati temp. (ali nemoj ici preko nekih 190-200 sa FSB ako ti je ram 400 jer ti memorja nece moci izdrzati toliku brzinu).Mozda budes morao i voltazu podici ako budes pravi velik overclock,jednostavno prati stabilnost i temp.
     
  19. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    ram mi je 200
     
  20. smith

    smith Aktivista

    ma to ti je to,400=200...moces ti ici sa FSB i preko 200 ali ces onda morati spustit ram na 166 (to ti licno ne preporucujem jer bolje je drzat ram na 200 a FSB do 200 ili manje nego spustat ram na 166,alternativno ti je da kupis neki brandname Ram na 433 ili vise,naravno ako ti ploca podrzava,sa cime ces moci dici i veci FSB.)