PlayerUnknown's Battlegrounds

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzamilan, Jul 24, 2017.

  1. Esh

    Esh HWB

    “Players, first-person only servers are now available in ALL game modes on NA, EU and ASIA servers,” tweeted the game’s official tweetblaster this morning. “Leaderboards will be added later.”
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, FPP jos ne ulazi u statistiku.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Pucam sa dva metra na samom pocetku partije u ledja osobi koja me nije vidjela, sa AKM, koja nema ni prsluk ni kacigu, a ona se instant okrenu i ubi me sa yebenim P1911.

    Yebem ti sunce i igru.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Vidim raja se navukla pravo na igru :D
    Neki su govorili nema sanse a evo ih non stop online :D

    Updejto sam i ja igru sad haman 6gb wtf?
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Bolji vaulting nego na BF. Nista mi mrze nema na BF, nego kad trebas preskocit nesto, a ono nece, pa se moras odmaket, pa opet zaletit da bi uspjelo. Koliko sam samo puta radi toga zagino.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo probao FPP prvi put, zakon cak i fps malo bolji bude. Nema kempanja i sl. iza zidova i meni prirodnije puno jer 3rd je vise za konzole. Ali performanse uzas blagi, kolega ima 1080TI pa nema 60 fps zakucanih na 1440p. Ne vjerujem da ce ispeglati engine prije ce ovo ostati kao dayz neoptimizovano. Cak DayZ meni bolje ide.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Sjebali su zvuk prije sedmicu dvije da u 90% slucajeva ne znam odakle neko puca. U obe slušalice isto. A vidim po klipovima da zvuk normalno radi ako igras u timu pa zagineš i koristiš spectator. Tada ljudi govore svom timskom odakle neko puca.

    Što se performansi tiće, neku noć igram BF3 na spuštenim detaljima i divim se grafici a ide preko 100FPS. Ovdje k'o na celeronu da igram. Pada na 30 bez ikakvog razloga. Mada igra najvise trazi dobru grafičku. CPU moze biti i i5.

    Ima jos dosta posla samo je pitanje sta ce u procesu popraviti a sta syebati.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni fps haman isti igrao na low ili high. Ne ispegla se ovaj engine nikad ko da gledam.
     
  10. lolak

    lolak Aktivista

    A vidjet cemo hoce li biti i masovni egzodus kad CoD izadje..
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Unreal Engine 4 je dobar vec lag od strane servera i loša optimizacija handre ovu igru. Par kuća u nekim naseljima meni prepolove FPS. Objekti, drvece i jos par stvari treba bolje optimizirati i prilagoditi jer kada okrenes glavu u drugom pravcu onda vidis koliko nekada samo jedna objekat obara FPS. Primjetio sma i ja da kada dižem i spuštam teksture da nema neke razlike.
     
  12. lolak

    lolak Aktivista

    Je li igras sa karticom iz potpisa? Ako da, malo ju je vrijeme pregazilo :)
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Malo je reci da je vrijeme pregazilo ali je ne mijenjao dok ne izadje nesto vrijedno zamjene. Ima igara koje izgledaju drasticno bolje a tako opet i rade.. drasticno bolje.

    BF1 sam igrao na nekim mix postavkama sa 55FPS +. Na BF3 /4 sam morao lockati FPS na 60 u configu. PUBG izgleda dosta lošije i framerate je all over the place. Nije neigrivo samo ipak treba srediti.
     
  14. lolak

    lolak Aktivista

    Ne bih da odemo u ot, ali mislim da 1060 nudi bukvalno duplo bolje perf u odnosu na 660.

     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Jašta nego nudi. Tri generacije su u pitanju. Samo kako rekoh, kada izadje nesto posteno da je moram zamjeniti, zamjenit cu je mislim bas za 1060. Do tada nemam neke poptrebe. BF3 reference radi:

    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG]

    Bf4 gotovo ista zahtjevnost dok BF1 nešto zahtjevnija. Nema smisla da PUBG radi duplo losije na najnižim postavkama gdje igra izgleda jako loše. A meni je cak Bf3 grafika nešto i ljepša kada je PUBG na medium. Very low da i ne spominjem.

    Jednostavno treba dosta optimizacije. Will see..
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    8 miliona kopija prodano, peak 699,231 igraca u jednom momentu a igra jos u early access.

    Izasao neki update za grafiku nisam jos probao. Igram sad na full hd fps mnogo bolji i fluidnije ide.
     
  17. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ne kontam kako hoce na XBOX da izbace port a performanse na PC nula.
     
  18. lolak

    lolak Aktivista

    Zato i ide u preview program, ako se ko bude zalio na konzoli :p
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ubacuju tesalaciju:

    [​IMG]

    Bolje i to nego $ kofere.
     
  20. igor.g

    igor.g Komšija

    Sta je ovo nema rendanja trave dalje od 50m :rolleyes: