Pomoć pri odabiru konfiguracije/komponenti

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by MadbaLL, Sep 5, 2010.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije ti to bas neko koristenje "svih jezgara". Fol je kad su sve 4 na 100%. ;)
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Posto pomalo kupujem komp, mislio sam da sada plocu kupim, onda kontam, da sacekam jos malo da dodje jos ovih sa USB 3.0. Sta mislite hoce li toga biti u narednih 2-3 mjeseca, ili da sada kupim onu asusovu?

    Kontam sada optiku i HDD-ove umjesto ploce.
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Negdje u vijestima je bilo da ce u ovom periodu doci do pojeftinjenja HDD-ova tako da mozda jedino zbog toga ides na kupovinu HDD zbog cijene koja bi trebala biti povoljnija.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Hajde, to sad moze i cekati,

    nego prije oko mjesec sa pitao za jarana, on uzima komplet konfu. E sad odluceno je AMD Athlon II x4, 4GB DDR3, ploca, vise manje sve je odluceno, samo je jos graficka problem. Imamo za nju budget oko 350KM. Gledam sve ove 57xx 128bit?! Jesam li ja ispao iz fola ili je to malo? Kontamo da uzme 4850?! Koju bi ste vi preporucili?

    edit:

    I gledam sada Phenom II x6 1090T BE i x6 1055, razlika je oko 200KM. Nije mi jasno sto je ovaj toliko skuplji. Razlika u 200MHz
     
  5. efo

    efo Komšija

    5750=4850 po performansama; 5770=4870; 128bita jeste malo, ali to donekle nadoknadjuje GDDR5 memorija i velik broj SPU-ova itd
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U klasi do 350km ne znam sta bi preporucio,i 5770 vec polako gubi snagu u novijim naslovima,da se protegne jos malo za 417km imas GTX460 768mb sto nije losa karta al i ona bi mogla biti malo jeftnija jer ju je Nvidia spustila na $179 a kod nas nema promjena.

    Skoro je na piku bila jedna 4890 toxic za 330km potpuno nova neotpakovana,pa pogledajte ima li je i sad.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Prevelike razlike u cijenama ovim grafickim.. skontat cemo nesto.

    A sta kazete za ove Phenome? Jel BE vrijedi 200KM?
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma gledao sam da li se jezgre podizu kada pokrenem doticnu igru. Nisam ih imao cime opteretiti da bude toliko vidno. Posto su dijagrami jednaki, onda kontdam da jednako koriste sve 4.


    Qler - Kazem ti ja. Kako pare budes imao za takvu kupovinu komponenata, ostavljaj sa strane. Koliko vidim opet ce se šarati cijene. Kada sakupis odredjeni iznos, uzmi cijelu konfiguraciju.
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    gubi li amd cpu garanciju nakon otključavanja jezgra?

    pretpostavljam da je odgovor "da" :)?
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Otkljucavanje jezgri se radi pomocu odgovarajuce ploce (cini mi se minimalno 780 SB i 710 NB), tako da ti u sustini nista ne "mjenjas" u samom CPU. Kad bi taj isti CPU stavio u plocu koja ne podrzava "otkljucavanje" on bi radio normalno kao i kad si ga tek kupio.

    Samo da te napomenem da se ne nadas previse uspjehu sa otkljucavanjem.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Mani se toga. Rekao sam ti.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Zasto? Ako moze da se otkljuca, sto da ne :S
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Jeste.. smao sto ce to saznati kada kupi.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Pa nece to unaprijed platit. Ako dobije, gratis je.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jao NAILSa jest navalio na bed,taj x3 athlon je super procesor za te pare a i ploca koju ce uzet podrzava core unlock tako da ce u dva poteza kliknut i otkljucat procesor ukoliko bude postojalo cetvrto jezgro,a ukoliko ne bude postojalo opet je napravio dobar posao.A za tih 60ak km razlike uvijek moze da ulozi u recimo CM Hyper 212+ i podigne svog troklipca na potpuno novi level. :wink:
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko vidim on ide sa sigurnošcu da ce X3 pretvoriti u X4. Ljudi se varaju i tek tako racunarju da ce dobiti jednu jezgru gratis. Kada kupis procesor, onda pricaj o tome.

    Cpu nije sporan vec treba reci da ne pada sa kruške jos jedna jezgra. A i vise sam puta rekao da se moze desiti da i ne radi kako treba sa otkljucavanjem .

    Cemu gnjavaza, ulozi 60Km i budi miran/siguran. A ako cemo pricati da li ce X4 koristiti u svim aplikacijama ili igram, onda se vrtimo u krug.

    Kao i za HDD, sta god uzmes neces pogrjesiti.
     
  17. Juka

    Juka Komšija

    Molba od jednog prijatelja, da mu se sastavi sto jeftinija konfa za igranje cs-a i surfanje po netu prvenstveno fb i slicne stranice sa monitorom dakle sve se uzima u uniexpertu i x 6 komada, valjda otvara neki ko internet centar za manje zahtjevne!!!
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam igrao CS na svom celeronu ..ne bih da pametujem ali neka on ipak kaze koliki je budjet za jednu konfiguraciju. I koliko monitor treba da bude.
     
  19. Juka

    Juka Komšija

    za monitor neka bude 19-20'' a konfa sto jeftinija to njemu bolje!!!
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    MB MSI K9N6PGM2-V2 VGA/LAN/SATA2 Sck.AM3 92,08 KM
    AMD ATHLON II X2 250 BOX 3.0GHz 1MB 65W Sck.AM3 158,10 KM
    DDR II 1024MB 800MHz XTC Platinum OCZ 73,01 KM
    HDD 160GB WD S-ATA II 8MB WD1600AAJS 82,77 KM
    KUĆIŠTE CODEGEN 6203-CA 450W 57,66 KM
    DVDRW LG oko 45KM
    MONITOR LCD ASUS VH192D 18,5" 5ms 1366x768 DC 10.000:1 D-Sub 237,15 KM