Preporuka za Externi HDD

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by vitamin, Apr 13, 2010.

  1. Esh

    Esh HWB

    Nisam spominjao USB 3.0, samo A-Data kod nas ima model sa USB 3.0 trenutno, mislio sam na eSATA. Ako se ne varam, ovaj Apacer model bi mogao imati eSATA pa ako ima, go for it.
     
  2. hudi-Robin

    hudi-Robin Novi član

    ingel computers se zove radnja
     
  3. neko

    neko Aktivista

    bas sad i ja gledam u ingelu http://ingel.ba/ingelshop/product.php?id_product=565 pa me zanima sta velite da li valja ovo necemu? zasto nigdje ne mogu naci brzinu obrtaja ili je 5400 logicna? da mi treba 320 GB - ne treba, ali da je dobro imati kad se vec kupuje, u to nema sumnje. razlika od 10-20 KM manje nije bas neka za odbiti se.

    da li iko od raje ovdje ima (WDBAAR3200ABK) model i da li bi preporucio da se kupi? Pozdrav! :)
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja imam takav od 500GB, nemam zamjerki. Osim na USB2 interfejs, sekvencijalne brzine su oko 27MB/s. Ali tu ne mozes nista.
     
  5. neko

    neko Aktivista

    na koliko rpm on radi? 5400?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Naravno. Opet kazem, mogao bi on radit i na 4200rpm, nista se ne bi promijenilo zbog USB2.0 ogranicenja.
     
  7. neko

    neko Aktivista

    nisam uopste rezonovao sta si mi rekao prvi put (malo sam se zadevero), pa sam zato postavio opet pitanje, do mene je, sorry i hvala! :)
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    može preporuka za kakvo kućište za hdd. naime kontao od jednog 3'5 wd 500gb waaks napraviti eksterni. gledao sam po ebayu nešto i dx ali ne znam šta bi uzeo. ništa fancy i skupo samo da radi svoj posao.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    ima u Imtecu nekih po 40-50 KM cini mi se, pa pogledaj
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Trebalo bi bit toga do 30KM. Ingel ima dosta takvih kucista.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    nema ništa ispod 45KM za 3.5 bar koliko sam ja vidio. pošto mi je imtec pred nosom uzet ću nešto od navedenog:
    -Rotronic HDD Mobile Rack, 3,5", SATA
    -Spire ladica za HDD 3.5i" SATA

    ako ima neko pametniji izbor bujrum.
     
  12. GW

    GW Moderator

  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    naručeno još u petak, sutra stiže pa javim utiske kako radi, hvala.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    stiglo probao sve radi, prilično jednostavno za naštimati. brzina solidna na wdd 500aaks, preporuka!
     
  15. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Kupih juce ovaj CM Xport 351, pa imam jedno pitanjce...

    Jel HDD kuciste palim prije ili poslije paljenja PC-a, ili je to svejedno? Isto me interesuje i za gasenje HDD kucista.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    U sustini je svejedno, mada postoji mogucnost da disk nece biti prepoznat ako ga ne prikljucis poslije boota, a iskljucivanje vrsi nakon sto izvrsis klasican "remove" proces u Windowsu za USB uredjaje.
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ja uglavnom upalim prije kućište nego upalim pc.
     
  18. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Kod mog buraza je to kuciste stalno upaljeno, bilo da je upaljen PC ili ne. Do sad ga nikad nije prepoznalo. Jedino nakon sto izadje is "Stand by" moda u windows XP-u tada dodje ona notifikacija u tray-u i kaze nije moglo prepoznat neki usb uredjaj, mada kada ode u explorer, uredno se vidi externi disk. Dok kod windowsa 7 nema nikako problema.
     
  19. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Kod mene kuciste radi uredno. Bez problema. Barem za sada...:)
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    manja brzina->manje se grije -> duze traje pa i to imaj u vidu