Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    One X je oko 740KM sto bi bila sasvim dobra investicija, u protivnom Xperia S (600KM). One S ne bih razmatrao zbog rezolucije ekrana kao sto kazes.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kako sony ima dobru podrsku sto se tice updatea njega bih zaobisao u sirokom luku. Najbolje ti je pricekat i vrebat Nexus 4, sigurno ces ga ubrzo naci za ru lovu.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  3. X-Factor

    X-Factor Komšija

    One X sam razmatrao, telefon gori kad se nabaci AOSP rom, ali je rizik kakav ce me CID zapasti i hoce li biti moguce otkljucati bootloader.
     
  4. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ima li kakvih vecih mana Galaxy Note 2 (osim same velicine koja je i prednost i mana). Imam opciju da pravo povoljno zamjenim za iPhone 4, pa bi dobro dosla preporuka na sta trebam obratiti paznju. Posebno me to interesuje u domenu OS-a, ima li kakvih caka posto sam na polju Androida potanak nakon 6 godina iOS-a :D

    Prvenstveno bi mi sluzio kao poslovni phone, a i slike mi nisu nebitne. Brine me generalno i vijek baterije zbog ogromnog ekrana.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Note 2 ima odlicnu autonomiju baterije. Od Android telefona jedino Razr Maxx ima bolju. Velicina ekrana i sam OS je vec stvar licnog ukusa, ali meni je fenomenalan na Note-u. TouchWiz je dosta napredovao od prvog Galaxy S-a.
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Evo imam dobar deal za Galaxy Nexusa za svoj 4s i doplate.
    Ima li tko da koristi ovaj telefon, ima li neki model ovoga telefona na koji trebam da obratim paznju(kolega mi imao s2 ali nabasao na neku azijsku verziju), jeste zadovoljni baterijom?
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako je u pitanju Google Nexus onda preporuka za kupovinu. To je prvi telefon na androidu sa kojim sam zadovoljan.

    Sto se tice baterije meni uz bas aktivno koristenje izdrzi dan sa non stop Wi-Fi ukljucen, GPS i ostali fazoni, ali ja vise i ne ocekujem od smartphone-a. Ako ocekujes da ti baterija traje 3+ dana mislim da neces biti zadovoljan. Ali s druge strane HD rezolucija ekrana, glatkoca u radu, prvi dobija nove verzije Androida, ogromna podrska zajednice je ono sto ga krasi.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samo da je sto novije proizvodnje, i to je to. Softver ces svakako flashovati na americki ("takju" verzija).
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    Da, malo sam izisao iz fazona Androida, ali xda i citanje tamo mi ne gine, ali htio sam iz prve ruke da mi netko kaze.
    Telefon ce bit nov sa Eronet mreze i 2 god garancije, valjda je kod njih taj noviji model. Predpostavljam da je zakljucan na Eronet gledat cu ga otkljucati, postoji li nacin da ga sam otkljucam ili preko neta kodove ganjat?
    Back to android again.. Nedostajat ce mi ova brutalno dobra stabilnost i fluidnost iosa i odlican dizajn svih aplikacija, najvise me vuce 4.2 android kojeg nisam imao priliku uzivo probati samo sto po netu gledam, ali zvat cu poznanika na kavu koji ima isti telefon pa da isprobam uzivo prije kupovine.

    Isto zasto sam pitao za modele na nexus s bila je slcd i samoled verzija, ovdje su sve iste?
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da, samo je Super Amoled HD u opticaju. Kada ga budes duze koristio, zapitat ces se kako si mogao do sada gledati u 3.5" ekran. :)
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Hvala ti na linku.

    A sto se 3,5'' tice meni odgovara ta velicina, imao sam i vecih i ne igra mi ulogu velicina toliko.

    Malo gledam xda dosta su podjeljenje reakcije na 4.2 android, ali najbolje cu se uvjeriti kad sam malo probam kod kolege. Gledam likovi kukaju 1gb rama a trza telefon, nebi da na osnovu par komentara donesem odluku, ali iskreno se nadam da meni nece biti tako, na ta trzanja sam jako alergican.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Na 4.2.1 ("takju" verzija, bez roota) nema nikakvih trzanja, barem kod mene.
     
  14. burner

    burner Aktivista

    Ne trza ni kod mene na 4.2.1 sa 768 MB... sumnjam da ce na GNex-u.

    Sent from my Desire S using Tapatalk 2
     
  15. Esprit

    Esprit Aktivista

    Kod mene 4.2.1 odlično radi, možda za nijansu da je 4.1.2 pružao veći osjećaj glatkoće u radu ali nema govora o nekom trzanju i nestabilnosti na 4.2.1

    Sent from my Galaxy Nexus
     
  16. Mujka

    Mujka Komšija

    imal neko na eronet pretplati voljan da mi uzme telefon ? : ) Tula i Sarajevo :D
     
  17. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Izgleda ce definitivno biti ovaj Note 2. Prelomio sam preko toga da ce biti malo ofirno sa onolikim ekranom telefonirati :D . Ali bitan je ugodjaj, a od ekrana mi nema nista vaznije. Dao sam mu prednost u odnosu na SIII zbog 2 gige RAM-a, jaceg procesora, a i S pen kako procitah dodaje bruku nekih funkcionalnosti ko se navikne na njegovo koristenje.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    To je najbolji samsungov fon. Ako ti ne smeta glomaznost onda ga uzmi.
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Moze li mi neko preporuciti android telefon nov za 420KM?To je max sto mogu dati i ni marke vise.Volio bi da je ekran veci,oko 4".Moze li se ista fino za ove pare uzeti?
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Preporuka za smartphone

    Ja sam uzeo Neo V, a ima i Neo s jos boljom kamerom, pogledaj i ove nove Xperije (sola, U, T i koje imaju vec). 2011 Xperije imaju problem s wirelessom kod routera starije generacije pri WPA/WEP enkripciji. Ali ako to izuzmes, to su odlicni telefoni.
    BTW ako uzmes Xperiju box ti nudi 50 GB prostora do 31. pa eto ti jedan dodatni plus :D

    Gesendet von meinem Xperia Neo V mit Tapatalk 2