Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    iphone 4 ili samsung galaxy S II ?
    vjerujem da ima raje na forumu koji imaju jedan od ova dva modela il cak su imali priliku testirat oba modela..
    iphone 4 mana mu je gevey a preskupo mi je dat za sim free.
    samsung galaxy SII citao sam dosta al eto samsung ima svako (barem razliciti modeli) nije mi fora :)

    dvoumim se, al eto ako ima ko neki savjet il neki detalj za jedan od ova dva modela zasto ovaj a ne onaj il obrnuto ;)
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Dobra oba, ako voliš velik ekran i android sgs2, u suprotnom iphone.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    S2 brise pod sa 4-kom u svemu, cak i originalni S je bolji.

    Ali vidim tebi je do mode :p
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    subjektivno - iphone4.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nema tu subjektivnosti, SII ubija Iphone 4.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    SGS2 je prikladnije porediti sa 4S, a SGS sa četvorkom.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Slazem se, a smjesno je stavljati Iphone 4 i SII u isti kos kod kupovine.
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Teško mi je sa strane korisnika iphone 3g lako procjenit. Nažalost nisam imao priliku da koristim S II do sad, jesam malo S I al me nije bas impresionirao..
    a zasto sam stavio iphone 4 i S II u isti kos, pa otprilike cijene su priblizne za 4S para nemam a nit bi dao preko 1000km nemam taj luksuz.

    ima li ko od vas iphone 4 il S II da mi da neke svoje utiske?
    jedino sto me jos drži kod iphona ipak ko god ga vidi ono bude wow na našim prostorima ih ima al opet dosta manjem broju..
    imam nekoliko prijatelja imaju samsung-e nisu modeli tip top klase al ipak ono " koji ti je mob" samsung :) (nije fora)
    možda glupo na ovaj nacin davat komentar al eto volim nekako barem kod mobitela da sam orginalniji od ostali prijatelja ;)

    P.S opet svaki je od ova dva na svoj nacin dobar, al zanima me jel bas S II superiorniji od iphona 4 i 4S?
     
  9. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    Sta mislite generalno o HTC mobitelima. Ima jedan model "Wildfire" mi se svidja, ima li su ga neki moji prijatelji, ali zelio bih cuti i Vase misljenje. Pozz :D
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    S model dobar, onaj bez S zaobidji.
     
  11. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    U SA se mogu naci novi S modeli po 340 KM, dok su na telekomu 500 KM. Cemu tolika razlika nije mi jasno, da li zato sto su na rate ili kao sigurnije raji uzeti preko ovih gulikoza..... :)
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kupi ti iPhone, nema potrebe za dilemom. Ocito ti je bitniji efekat koji mobitel ostavlja na raju nego sta ti pruza.
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jedno je uvesti telefone legalnim putem preko zvanicnog distributera a drugo kad ih uvezes ispod zadnjeg sjedista golfa. Da je drzave kao sto nije, 90% ovih divljaa ne bi moglo raditi uopste. Ne moze tebi jedna trgovina legalno nikako prodati telefon skinut s mreze, jer ga ne moze legalno nabaviti. Galaxy S je i u Njemackoj po 250-280 eura bez ugovora.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kako se zna je li mobitel skinut sa mreze ili ne, po softveru ili? Ako se uspije instalirati oficijelni apdejt softvera, onda nije skinut jel tako?
     
  15. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    Opet ja sam cuo i raznih prica o telekomima, pogotovu one da na kolicini dobijaju razne popuste, koji se odrazavaju na kvalitet telefona; cijene su im previsoke, obaveza potpisivanja ugovora na 12 ili 24; s druge strane postoje nezadovoljni korisnici( kvarovi) vs. zadovoljnih.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Gluposti si čuo, ako ništa dobiješ garanciju od dvije god koja je zaista validna, a ne neku riječ od nekog lika koja važi pola godine;)
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Uvijek bi kupio prije na crno kod švercera za 300KM jeftinije uvezen telefon na sjedištu golfa neg punio džepove onim glavonjama u telekomu.
    Uostalom ako ko ima kakve dokaze o nelegalnim radnjama ovih "golf uvoznika" nek brate prijavi organima države.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja opet pitam kako neko zna da su telefoni u toj prodavnici skinuti sa mreze i time ilegalani? I sta uopste znaci skinut sa mreze? Ja sam kupio telefon u jednoj od tih sivih radnji, radi na svim mrezama uredno (BH telecom, Eronet, Mtel), kao i preuzimanje i instalacija oficijelnog softvera. Po cemu je on nelegalan? Neinteresuje me jel neko platio porez na granici ili ne, to neka rjesava drzava sa onim carinikom koji ga je pustio da unese robu.
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    To znaci da je skinut SIM Lock najvjerovatnije boxom i kao takav ostaje permamentan. Cesto se da primjetiti ako je recimo T-Mobile naljepnica, a na softveru nema traga T-Mobile brandinga, sto cesto rade levati iz malih GSM shopova. Ali posto se kod nas uvozi na svakakve nacine, nema pouzdanog nacina da to saznas.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja sam kupovao jeftine telefone zapakovane u fabričkom najlonskom pakovanju, bez brendinga na kućištu ili softveru?!? Jesu li to ilegalni telefoni skinuti sa nekih mreža?