Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Esh

    Esh HWB

    Sasvim ok, medjutim u isto vrijeme za oko 400 KM na oglasima imas Samsung Omnia 7, koji donosi daleko bolji ekran i kvalitetnije "kuciste".
     
  2. emirr

    emirr Aktivista

    Kako nabaciti taj lag-fix na stock 2.3.4
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Instaliranjem recimo Semaphore kernela za odgovarajucu verziju ROM-a.
     
  4. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Pošto sam novi OC-u mobitela, šta se najgore može desiti ako pretjeram?

    Znači još nisam ništa ni pokušo, nego pitam informativno.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moze crknut.
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Koji mobitel?
    Predpostavljam da je sgs, imas na yt dosta tutorijala, kao i na xda, samo citaj pazljivo, i mene je strah bilo prvi put prckat, kasnije kad se naviknes ide bez problema,navuces se, pa flesham romove nekad i sa wc solje :)

    Sent from my Nexus S using Tapatalk
     
  7. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Hvala za info, ja konto da je to ko kod računara. Da ima nešto ko throttling pa da ne pregori CPU. Ali ništa od toga.

    A jel dovoljno da se instalira aplikacija na mobitel za dizanje takta? Jel Ginger 2.3.3 podržava OC, ili je potrebno instalirati novi softver koji to podržava?
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Za OC ti treba ROM koji podrzava mijenjane frekvencije procesora, svaka stvar koja radi iznad specifikacija moze crknut, e sad ako se drzis neke normale npr. SGS CPU radi na 1000 MHz i povecas na 1200 MHz, nece se nish dogoditi. Naravno baterija se brze trosi.
     
  9. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    A ima li negdje lista ROM-ova koji podržavaju OC?
     
  10. pac

    pac Komšija

    Imas na XDA forumu.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    I ne osjetis nikakav napedak po pitanju performansi :D

    Ja svoju N900 klokao na sa 600 na 900 mhz i slabo da sam sta primjetio.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ima 3DMark i za telefone. :mrgreen:
     
  13. pac

    pac Komšija

    Nisi onda proba 200-300 dodatni MHz na sgs-u. Itekako se osjeti.
     
  14. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Povećavaju se performanse, ali se telefon više grije. Malo sam čito po XDA forumu, da ustvari nije CPU taj koji pregara. Već okolne komponente, matična ne mogu to da podnesu. Skraćuje se vijek baterije zbog stalnog punjenja.

    Ma ništa onda, biću zadovoljan sa ovim taktom dok mobitel malo ne ostari. Kad ostari toliko i bude za baciti, e onda ću se upuštati u OC avanture. Nije da nisam zadovoljan sa trenutnim performansama Ace-a, već sam samo htio da vidim može li to još bolje...
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma ja cu svoj clocknut, ja ionako sve clockam. :mrgreen:
     
  16. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ima li neko iskustava sa htc desire S?
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imam ja, sta te interesuje? :)
     
  18. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pa sve me zanima...

    ima li nekih problema/mana s telefonom? znam da se često pisalo da ako se "pogrešno" drži da gubi wifi signal.

    znači generalno me sve zanima ako nešto nije kako treba.

    planiram uskoro uzimati novi mob i vagam se od polovnog desire S (preko pik-a), do nekih drugih opcija.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod mene je model za Indijsko/Azijsko trziste, to meni nista neznaci osim sto sam zadnji apdejt 2.3.5 i sense 3.0 dobio dvadesetak dana poslije od ovih za evropsko trziste. Nisam ga rootao pa neznam kakav je sa drugim romovima, ovaj fabricki mi je sasvim dovoljan.
    To za wifi je istina, iako nije toliko da se izgubi skroz mreza, recimo ovu poruku pisem preko mobilnog, normalo surfam i tak.
    Sve ostalo normala, baterija drzi dva do tri dana ako ne koristis wireless, u tom slucaju moras puniti svaki dan.

    Inace je kvalitetno uradjen, koristim ga od marta ove godine, nema nigdje da se ishabao ili ogrebao, dosuse koristim futrolu. Displej kupi otiske, ostatak kucista je metal i plastika. Treba paziti na plasticni poklopac od baterije.
     
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    hvala drug ;).