Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    E vidis i ja sam tog misljenja al kad su samsungovi Amoledi u pitanju i bas me zato zanima kakav je amoled na 1020. Na 808 sam imao Amoled al eto premala je reza pa je tesko sad sa njim napraviti poredjenje mada mi je prelaz sa 808 na 920 bio bas pozitivan sto se ekrana tice.(a zbog kamere sam par dana plakao kad ostanem sam u kuci da niko ne vidi :D )
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  3. Qler

    Qler Veteran foruma


    Ja nosam uporedo 808 i 920, i ne racunajuci rezoluciju, puno mi je bolji display na 808. Ima veci ugao gledanja, ljepse boje, manje trosi bateriju, ne znam, meni odgovara amoled, ali opet, to je subjektivno. Neki dan sam se raspitivao moze li se display sa 925 staviti na 920 :) kazu ne moze :(

    A slike :) slike na 808 su zadaca i za 1020..
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    920 ima sestra sad

    sta ja znam, amoled mi je nesto bolji, a mozda da nema toliko razlike, ali bi se usudio reci da je moja 1020 brza :smt003

    nisam jos poredio dva telefona istovremeno pa ti ne mogu reci

    uzeo sam zutu, iza crna kamera, znaci ses :D

    laksa i tanja je 1020, a i elegantnija

    ja sam presretan, ovako nisam bio odusevljen pri kupovini telefona jos tamo od izlaska n95/n96 :D
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Postoji li adapter koji micro sim pretvara u sim karticu?
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imas tih adaptera na Pik—u a i svaka prodavnica telefona bi trebala to imati.
     
  7. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Odabrao sam sebi Gigabyte GSmart MAYA M1 v2 , prije narudžbe odlučih još malo googlati kad imam šta i vidjeti: otkaže mikrofon nakon par dana a i zvučnik brzo ode,kod mase korisnika ! šteta , jedino nisam siguran da li se to odnosi i na ovu v2 verziju ili na staru v1 !

    Ponovo sam na početku traganja i molio bi za pomoć oko izbora ( a i nabavke eventualno-gdje šta kako !!!) okvirno 400KM , 4.5inch IPS ,quad, prednja cam 1.3 mpx ili veća rear 8mpx.

    Cubot gt99 sam diskvalifikovao također zvog brojnih forumskih zamjerki , Lenovo S850 iz kine (ne bi lično naručivao) bi me koštao 430KM a u Srbiji je 600KM , LoL..... neznam šta li je sa Intex(kakvi su oni ?) ima ih 4.7 kakav meni paše 450KM ! Razpametio sam se______________________________________

    Kakav li je ovaj: Alcatel One Touch Snap http://www.gsmarena.com/alcatel_one_touch_snap-5334.php
    :roll:
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  9. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Najvjerovatnije: HTC Desire 500
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni se nije svidio zbog lošeg displeja i rezolucije, a i grafička je slaba.
     
  11. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Opet nexus best buy, Abd kakvih para samo cu gledati nexus 5. Gledam u univerzalno 660km.
     
  12. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Još nisam vidio da se neki smart ovoliko hvali na sve strane : Motorola Moto G XT 16GB Dual , zažmirim što nema sd karticu i camera manje više! a tu je vec kitkat 4.4.2. , !!!
     
  13. v33dran

    v33dran Novi član

    Moto G je jako fin mobitel, ALI ako se nadje za nekih 350-370KM, a ne 400+ koliko prodaju po Pik-u. Zasto ne Nexus 4, moze i polovan, ali u extra stanju da se nadje DO 450KM max, cak sa validnom garancijom. Jako podcijenjen mobitel, a fenomenalan
     
  14. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ma meni nexus 4 samo zbog onog stakla pozadi je malo skakljiv, jednom ako ti ispadne kraj...Samo hardwareski nista ne zaostaje 4 za 5-icom. Sta nasa raja zna, daj ti njima Iphone ili Galaxy S4...
     
  15. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    i ja sam mišljenja da je nexus 4 best buy i dalje, ali također jedino i zaista jedino što me nećka da ga kupim je to gorilla staklo pozadi. zaista ne vidim odakle im takva glupa ideja da stave staklo odozada, zato su brže-bolje odustali od te ideje sa nexus 5.

    volio bih čudi iskustva korisnika kojima je ispadao nexus 4, jeli pucalo to staklo i sl. naravno, oni kojima je ispadao bez maske ili futrole.
     
  16. v33dran

    v33dran Novi član

    Ja sam prosle godine uzeo N4 u racun od momka kome je ispao na laminat, sva sreca, ali na cosak - lajsnu, i nigdje nista nije bilo osim na tom dijelu, minijaturna packica. Koristio ga nekih 8 mjeseci, prodao drugu, kome je na plocice ispao, isto tako na cosak, ali je malo vece udubljenje bilo, staklo i dalje citavo. Tako da mislim da je sve stvar samo neke srece, te smotanosti vlasnika :). Meni nikad nijedan mobitel nije ispao iz ruke, ne racunajuci kad lezim i zadrijemam, pa me udari u prsa :D. Summa summarum, i bez zastite ikakve, dva puta ispao mobitel, ali je staklo ostalo citavo ;-)
     
  17. Esprit

    Esprit Aktivista

    Meni je ispao 3 puta sa bumperom i sreća nije mu ništa bilo, drug isto ima N4, on nema nikakvu zaštitu i mislio sam da će mu zadnje staklo puknut nakon samo par dana korištenja, ali evo godinu dana ga takvog nosa i čitavo je. Neki dan se našli na kafi i gledam kako ga "spušta" na stol, skoro pa ga bacio, ništa mu.
    Izgrebano jeste jer telefon stvarno ne pazi, ali kad sam kupovao N4 bilo je govora da staklo puca čak i na hladnim temperaturama, što prema iskustvima koje ja imam (4 meni bliske osobe imaju N4) nije istina.
    Sad da li će puknuti ako ispadne bez zaštite na beton mislim da je stvar sreće, ali ko zna čuvati stvari, a pogotovo ko ne bježi od stavljanja maski na telefon, mislim da mu je N4 odlična kupovina.
    Suvišno je pričati o čistom Androidu i integracijom sa Google servisima, da ga nema ja bi se sigurno vratio na iOS, ovako ostajem na Nexusu.
     
  18. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav

    Može li samo mišljenje u vezi ovoga mobitela.

    Samsunga S III

    http://www.rueducommerce.fr/Telephonie/ ... 2M22462356

    Ima opciju da ga uzme na 15 rata cijena mu je 289 -50 Eura nekog dodatnog popusta.

    Imao je Sony Ericsson Xperia S ali mu je na rukama izdahnula neki dan.


    Hvala.
     
  19. Piroman

    Piroman Komšija

    Koristim ga otprilike god. dana, kupljen u BHtelecom-u, super telefon! Doduše uradio mu odmah root i koristio oduvijek kuhane ROM-ove (trenutno CM11 kitkat instaliran) i nikad nikakvih većih problema, barem kad' je hardver u pitanju! Samo nemoj raditi update na ofišl 4.3 pošto čitam da raja ima dosta problema sa istim, ili čekaj kitkat koji je doduše trebao već izaći ali upitno je da li će uopšte biti ofišl verzije istoga za S3! Naravno uvijek imaš alternativu u vidu XDA i kuhanih ROM-ova a što bi lično preporučio, jer Touchwiz je jednostavno "pretežak" i "trom" skin koji bespotrebno opterećuje hardver (o lag-u koji se pojavljuje i koji je itekako primjetan - pogotovu kada otvaraš kontakte i biraš widget za homescreen da ne pričam)! Garanciju uvijek možeš vratiti pomoću triangle away preko kojeg' odradiš reset flash counter-a i ovo je provjerena metoda (lično radio haveru na note2, odnio ga lik u kimtec na serivs i ništa nisu skontali :smt004 )! Pitaj slobodno ako te još nešto zanima! :wink:
     
  20. sumeir

    sumeir Komšija

    Uh nagovri se ti meni plaho. :)

    Hvala

    Ovo mi je za rođaka pa mu javim,samo ne znam jeli on "spreman" za kuhane ROM-ove ali mu kažem šta i kako.

    U slučaju da se odluči za ovaj korak ako ne bude oficijelnog KitKat-a.

    CyanogenMod izglda i zvuči primamljivo.

    Preporučim rođaku svakako.



    Hvala još jednom na odgovoru i ako bude šta trebalo javim se ja svakako.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017