Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ja nisam imao para za kuciste jer sam tada vise ulozio love u proc
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ne bude zabune. Ni u jednom slucaju nije dobro imati ovakvu situaciju. Osi ako bas bude, kao sto Apdejt kaze, mjenjanje komponenata svaki cas. Cak i kada e bavi ekstremnim OC-om. Bolje je hadjenje komponenata kada je kuciste zatvoreno sa in/out ventilatorima nego kada je ovako sve otovreno. Nisat se ne dobije. A prasina se samo tali.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    mislio sam oc sa ln2
    tale
    kako si podesio vent na grafickoj da ti je na njoj trebali sta radit imam jedan 120mm ovde pa da ga iskoristim
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    stavio ga drzacem na ac freezer
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    ok thanks
    znali neko moze li noctua u 12p stati u antec 902 v8 moze a i on je povisok ali opet mi ovaj noctua izgleda gigant na slikama
     
  6. svire

    svire Novi član

  7. RaP

    RaP Komšija

    Evo gledam i reko da neotvaram novu temu kakva su ovo kucista AEROCOOL ima ih u ingelu, sad se kopkam cisto informativno nekako mi par njih lici na hibridne HAF-ove, e sad da li neko ima slicno kuciste da ga opise kakv je materijal koristen, plastika , alu itd.

    inace svire mogao si i ti reci koju rijec o kucistu :) najvise me interesuje od kavog materijala je radjena prednjamaska i nadam se da nece biti prasine :)
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  9. svire

    svire Novi član


    Prednja maska je radena od plastike,s prednje strane ima filtere za prasinu. Za razliku od drugih kucista koje sam imo ovo do sada najmanje uvlaci prasine.
    Najveci plus meni je kod ovog kuciste jer je jako prostrano i veliko.
     
  10. Juka

    Juka Komšija

    Jako lahko mozes i sam napravit custom filtere, koji su cak i efikasniji od tih fabrickih a kostaju te malo rovarenja po korpi od carapa!
     
  11. Zlatan

    Zlatan Komšija

    mozda hladjenje nije bolje, ali zato se dobija cool izgled :smt007
     
  12. RaP

    RaP Komšija

    Sve u svemu izgleda da su solidna kucista.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ovo mi je na starom kompu, kojeg sam ostavio starom :D

    [​IMG]


    a ovo je novo, moje

    [​IMG]
     
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    Chieftec UNI BA-02B-B-B


    Već par godina imama ovo, u starom koućištu nije bilo mjesta za grafičku a i temperaturu bi dobivala kad bi se zatvorio kućište. :)Ovo kućište nikako nije pogodno za LAN party.

    U doba kada sam ga kupovao koštalo je 160 KM

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
     
  15. svire

    svire Novi član

    Ja dosad nikad nisam cuo da je neko rovio po korpi od carapa i pravio filtere za kuciste! Mozda ces ti biti prvi pa sretno onda u radu ;)
     
  16. k0ST

    k0ST Aktivista

  17. svire

    svire Novi član

    .
    Tek sad vidim ovo :) a izgleda da nije losa improvizacija :)
     
  18. becke

    becke Aktivista

    Aplus Case CS-Seenium BM
    [​IMG]
     
  19. Juka

    Juka Komšija

    Nadam se da ti je sada jasnije!!!
     
  20. RaP

    RaP Komšija

    Uu kako dobro kuciste za mene vazi sto vece to bolje.