Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. Juka

    Juka Komšija

    okaci koju slibu, da vidimo i naravno sretno s kucistem, ja ljepote kad je fabricki crno iznutra!!!
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ajd dok se prepakujem postacu koju fotku,ovako praznog kucista ima tone na netu.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nek je sretno, moras prefarbat ovaj rw u crno definitivno :).
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    mašala, cm690 II je moj neostvareni san :lol:
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    imam antec nine hundert two
    kuciste sam kupio u tarabajtu za 270km
    nego prednosti
    odlicna provjetrensot radeon hd 5970 mi je hladinj 2-3 stepena nego na recenzijama mislim guru3d tamo sam gledo recenziju
    mana prase se filteri prebrzo svako malo moram otvarat i cistit
    jos radeon hd 5970 nije mogao stat pa sam morao izvadit jedan kavez za hdd ali to nije bas neka mana posto je meni zbog prosotra trebalo mid tower kuciste ovo mi se nekako ucinilo najbolje i nisam zazalio iako sam prvo kontao haf 922 ali onda sam ipak ovo
     
  7. efo

    efo Komšija

    mogo bi ti malo kloknut taj i7, makar na 3.0, sumnjam da na 2.66 iskoristava puni potencijal 5970tke :)
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma crn je RW samo se potrefio neki ugao blica pa cudan odsjaj.

    Kuciste je ko bombonica.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    3.8 mi je cilj posto je d0 stepping pa nije grijanje toliki problem
    nego cijelo ljeto sam se bavio ramom prikazivalo mi samo 2gb .sve sam izmenjo ram ,procesor ,maticnu i onda je ostalo jedino da ram nije kompatibilan sa ud7 plocom.zvao genelec i oni mi poslali g skill ripjaws i sad sve super radi.onda prije toga rama sam imao problema sa napojno bfges 800w doslovno je umrla.zamijenio to sad sam imo nekih obavaza.akobogda trebo bih sljedece sedmice pocet da ga tjeram na 3.8 a uskoro cu dobit accellero xtreme za 5970 pa cemo i to clockat inace 2.66 je fakat presporo za 5970.i zbavio sam jos jedan 120mm vent za kuciste koji cu stavit ovih dana na stranicu da puse direktno u graficku.sad imam v8 na proci nije neko extremno ali eto potrefio se d0 steeping gldeo sam ljude 3.8 sa finim temp na v8
    inace sam i uzeo ovu plocu radio oc jer je strava u tom kontekstu.inace najvise volim gigabyte ploce iako asus rampage serija je precool
     
  10. extibo

    extibo Komšija

    Nijedna ploce ne odskace po pitanju OC-a sto se tice X58 chipseta. Ocit primjer je ova moja ploca, Asrock X58 Extreme, platio je u decembru prosle godine $149 i sasvim je OK za OC. Dogurao sam na 4.3 GHz @ 1.41v, i cini mi se da je to neki maksimum, barem sa zracnim hladjenjem. Probao sam na 4.4GHz, ali BSOD-a nakon ~1h prime95 torture testa. Sada lagano kucka na 4GHz.

    Bottom line: vise zavisi kakav te primjerak potrefi, a ne kakvu plocu imas.

    Sto se tice kucista, posjedujem HAF922. Enis je vec u prijasnjim postovima kratko opisao kuciste, pa da ne ponavljam. Sa prasinom nisam imao problema. Svaka 2-3 mjeseca usisam prednje filtere sa vanjske strane i to je to. Ne prodje nimalo prasine u kuciste. Takodjer sam improvizovao filter za donji vent (koji uvlaci hladni zrak), tacnije odrezao sam dio strample i kako sam zasarafio vent, "zasarafio" sam i dio strample.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    znam ali ipak sam htio the best of u momentu a to je bio ud7 ploca je strava znam da joj je i cijena strava ali takav je high end i uvije ce ostat
    haf 922 je izvrsno kuciste ali ovo mi nekako bolje pase ima mlo bolje haldjenje sto sam gledao po tesotvima ali to je sve u 5 deka.jos nesto pre fakat volim crnu unutrasnjost ali to je osobni ukus
    i plus mi je sto 902 ima mogucnost za tri graficke dok haf 922 ima za dvije ko zna sta nosi buducnost inace posto nemam nikakve rodbine nigdje imam ali u zemljama gdje su cijene priblizno ovde ja sam ud7 platio 749 km.Na netu se tada prodavla za nekih 329 eura nije bas neka razlika to je bez shippinga.
    extbito jeli imas c0 ili d0
     
  12. extibo

    extibo Komšija

    D0. Detalje mozes vidjeti klikom na cpu-z sig.
     
  13. RaP

    RaP Komšija

    ajde malo dino detalja koliko si platio kuciste gdje kakvo je daj neke informacije iz prve ruke :) i taj RW bode u oci pravo :)
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    Evo ponovo slika bez blica,kuciste sam kupio u ue.ba al je malo poskupilo u odnosu na prijasnje cijene.Platio sam ga 239km al sam dobio besplatnu dostavu pa tako da mi i nije preskupo.
    Temperature su odlicne jedino buka ventilatora na 12V nije po mom ukusu jer sam naucio na dead silent komp pa sam prebacio ventove na 7V i sad se ziv ne cuje a i dalje ima odlicne temperature.

    Siroko je,prostrano,dobro,moćno,odlično :D jedino je steta sto jos nema grafe u njemu. :D
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    kucista su vam teska nula...
    ovo je najbolje kuciste koje sam imao 3 mjeseca sam ga koristio
    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    prejako izgleda sve golo
    ja sam konto sa svojom nesh slicno pokusam sa svojom
     
  18. extibo

    extibo Komšija

    Bolje onda workbench uzeti.
     
  19. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ovo je bila zajebancija. Nema potrebe drzati otvoreno osim ako non-stop ne testiras druge komponente ili bar ja ne vidim smisao u tome.
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    ma naravo ak se nebavis neki xtreme oc nema potrebe otvoreno