Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Lijepo si se ponovio :D
    Nek je sa srecom i da te dugo sluzi ;)
     
  2. Looney

    Looney Komšija

    Hvala. Već dugo "kupujem" kućište a nova 690ka je bila ljubav na prvi pogled :D
     
  3. illidan

    illidan Novi član

    koliko para?

    lepo je, imao sam 690 (custom painted). bolje je kada fabricki ofarbaju unutrasnjost :)
     
  4. Looney

    Looney Komšija

    195KM

    "All black" mu odlično stoji.
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Prva liga :)
     
  6. X-Factor

    X-Factor Komšija

    I ja sam danas nabavio CM 690 II Advanced. Kuciste je perverzija prava. Nabacio sam jos jedan 140mm fan na vrh, jedan 140mm na bocnoj stranici i 120mm pored psu da duva prema gore, sve kostalo 263 KM :D
    Da ne otvaram temu, ako mi moze ko reci gdje da zbavim produzetak kabla 8pin 12V koji ide na maticnu plocu. Ovaj mi kratak i ebe mi koncepciju skrivanja kablova jer ga ne mogu provuci iza ploce :/ pa sam ga morao pruziti preko prednje strane i izgleda ruzno :)
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Looney, je li ti to imas integrusu matere ti :smt003 fino kuciste, nema sta :smt002
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Cestitke,graficke budu i prodju al dobra kucica ostaje :D

    Smart move :mrgreen:
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    Slazem se, joj sta cu sada da uradim sa svoga Anteca 900 kada budem na godisnjem ima da ga izbusim i isjecem da se niti jedan kabal ne vidi, jos kada bi mi ko imao posuditi onu malu brusilicu da ne bacam djaba 50 KM i na to.. ali nema veze, jedva cekam modanje za par dana.
     
  10. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Jos sam dobio i CM torbu na poklon :D
    Kad jos legne nova grafulja napravit cemo par slika, ovako mi nekako prazno izgleda sa intergrisanom grafikom :D
    Niko mi nista ne rece za taj produzetak kabla, dodje mi da ga presjecem i nastiklam jedno pola metra, nema puno lemljenja :)
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Mojne to grehota je :) daj sliku kabla koji ti treba.

    EDIT: ak ti treba ovo

    [​IMG]

    ne mogu ti pomoci, a ako moze ovo

    [​IMG]

    mogao bih ti postom poslati, a na tebi je da platis postarinu kabl djabalama.
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ja sam pravio rupe sa ubodnom pilom i dobro se namucio jer je lim zaista debel.
    Mislim da bi trebalo biti 100 puta lakše sa onim malim brusilicama.
     
  13. X-Factor

    X-Factor Komšija

    @apdejt
    upravo mi treba to za sto mi ne mozes pomoci :D
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    Jbg zao mi je, sto ti ne mogu pomoci.

    Sto se tice alata za sjecu evo sta imam i sta bi mi trebalo.

    Ja sam sebi kupio ovo 14KM

    [​IMG]

    ali fali mi jos ovo ispod 50KM mozda je i kupim zatrebati ce nekada :)

    [​IMG]

    mada mozda smontiram i na busilicu ovu malu reznu plocu pa probam, sreca pa mi je buslica lagana :) .
     
  15. Looney

    Looney Komšija

    Ma jok :mrgreen:
    Imam HD4670 koja u tom trenutku nije bila ubačena :D
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U krajnjem slucaju uzmes si termobuzira i kad vec štiklaš nek bude profi.Jasno je da ce pronalazenje tog produznog tesko ici.
     
  17. k0ST

    k0ST Aktivista

  18. RaP

    RaP Komšija

    STa je ovo niko se nije ponovio nekim novim kucistem :)
     
  19. Juka

    Juka Komšija

    Cisti dokaz da se kucista dosta manje mjenjaju nego ostale komponente, znaci da se isplati ulozit u fino kuciste i zadovoljan 5god. biti :wink:
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo mene da se pohvalim,prije deset minuta postao sam ponsni vlasnik CM690 II Advanced.