Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima i toga..
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kako ga lik sredi ko bombonu ovo moje mrtvi grob kad poredim.

    Nije problem ni zabušiti ali evo kontam koliku rupu moram zabušiti da može proći sata priključak npr.? Morat ću malo prekopati net da vidim kako to ide pa da jedan dan to fino sredim. Sad kad vidim kako je lik sredio odmah dobijem volju mada nema od toga ništa realno :D

    Šta ću sa ovom gore rupom lijevo od ovog crvenog venta sa slike? Da je zatvorim nekako?

    [​IMG]
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne moras. Toplota "pluta" prema gore tako da više koristi a svakako tu ide jedan out vent pa je svejedno.
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Spomenuh ga gore iznad a i spominjalo se na proslim stranicama. Drugi su ga takodjer preporucivali. Samo mislim da je ono preko stoje, tako je bilo. Jedino u genelecu jedno vrijeme bilo na snizenju... na 100KM.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jeste bolje znam to jer ste ga već preporučili ali u Genelecu je stoja dok dođe do mene 110KM najmanje a i ružno je ko grob.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Danas malo igrao BF3 i ubacio grafičku u 'pravi' slot i temp su sad još bolje. Rekao bih za 10 stepeni procesor. Prije je išao i preko 70 u BF3 sada dok igram 60-61. Grafa je isto spala za 3-4 stepena s tim da vent ide do 73%. Malo sam ventilatore pojačao sa Fan Xpert čuju se ali ništa strašno buka nije toliko meni bitna.
    Thermaltake [​IMG]
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Može li mi neko reći od kojeg je kućišta ova bočna strana?

    [​IMG]

    Tražim i ja sebi za svoj HAF pa zato .. :)
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ne vjerujem da ti pase druze, to je HAF 932 (full tower-vece), a kod tebe je 922 (mid tower-manje).
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    I ovo je gore HAF 922,valjda znam kako mi izgleda kućište :wink:
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Da tražim tu stranu od Troopera ili ? :)
     
  13. iLLusion

    iLLusion Aktivista

  14. Pionir

    Pionir Overclocker

  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Hvala,sad idem u potražnju za ovom stranicom,pa negdje za pola godine godinu,ko zna,možda bude i kakvo vodeno hlađenje kao na slici :lol:
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    E, gledao sam ja cijene, to ti ide 20 USD = 20 E x 1,5 za BiH = oko 60-65 KM.

    Evo imas na http://www.ue.ba/ - kucista - sifra "466"

    RA-1100-KWN1-GP = Cooler Master Side window for Cosmos = 65,00 KM (Edit.pitaj njih za Storm Sniper)
     
  17. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Na starom racunaru mi je neko NO NAME, prezivilo je svasta (ukljucujuci i pad iz gepeka :smt003 ), vise i ne lici na kuciste, (nije toliko ni bitno, sluzi samo za internet vec neko vrijeme), ubrzo mu spremam zamjenu, nasao sam jedan sipmatican Aerocool case..za novu konfiguraciju sam uzeo Thermaltake Xaser III, sa ''full opremom'', slike kroz nekoliko dana, u toku je odstranjivanje viska dijelova i prilagodba postojecih..sa svih 7 ventova pojacanih na max. , nema ni truna zvonjave ili neugodne buke, tako da se tu pokazao odlican. Ogroman, prostran, i graficka od 30 cm je stala bez problema, i jos ima bruka prostora do box-a za HDD-ove. Bez zamjerke.
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    Note.

    Ja imam HAF 912+, gledao sam svasta kod kucista, ali da je "otvoreno" sa gornje strane - nisam i nije bilo bas u ponudi...

    Kod ciscenja CPU ventilatora, posebno P-P veze, kontrole, provlacenja zica, spajanja venta na CPU pinove itd (puno razloga), bas zna biti problem zavuci ruku oko veceg CPU hladnjaka.

    Mislim da ljudi sa ATX plocama imaju manje problema (cpu stoji vise juznije :D ), nego oni sa mATX, zbog plozaja (kod mATX) socket-a koji je vise lijevo i gore...nije pravilo, ali eto...

    Kucista ; Xigmatek Midgard II i moja zelja HAF XM :smt007 ...
     
  19. _amar

    _amar Aktivista

    Nedavno uzeo ThermalTake Commander MS-I kuciste, na prvu mi se svidilo, cak na svakom otvoru doso filter za prasinu. Samo im je mana sto uz njega nije doso jos jedan ventilator. Izgled me je posebno oduševio, posebno "prozor" na lijevoj strani!

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  20. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    [​IMG]
    Teško modifikovano kućište, izuzetno teško i stabilno, veoma tiho i ekstra dobro provjetreno, dovoljno je samo da kažem da se na njemu nalazi čak 5 ventilatora i to:
    2x120 mm i
    3x140 mm :D