Resident Evil [all about]

Discussion in 'Igre i konzole' started by TopniK, May 14, 2006.

  1. GW

    GW Moderator

    "Situation awareness" je pojam dana.
    Headshot-i pomažu takođe.

    :D
     
  2. GW

    GW Moderator

    Eto završena igra. Utisci su odlični, mada se to možda i ne pika jer sam ja igrao 11 igri iz serijala. Za mene 9/10, za one koji ne poznaju serijal 8/10 ocjena. Zabava na nivou RE4, ponekad monotono zbog istog koncepta borbe, ali opet ima tona dodataka/bonusa kad se završi igra pa je to izvlači. Mercenaries mode, razni fajlovi kao podloga, new game+, kostimi, rankovi, vjerovatno i super oružja pa čak i mijenjanje full screen filtera pa kome bude išao na živce "kafeni" filter, da zna da ima još 3 filtera. Boss borbe su odlične, kombinacija pucanja, traženja slabosti, iskorištavanja predmeta/okoline, akcijske sekvence, svega pomalo. Zadnja borba je test strpljenja, ja sam se mučio 2 sata u zadnjem poglavlju na normal-u.

    Ako kome treba pomoći, ili je za raspravu o priči, bujrum. :)
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    slucajno bacih postilj (discard ili tako nesta), al nije onda bio na podu i kako ga sad opet zbavit? xD
     
  4. GW

    GW Moderator

    New game. :lol:
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    hahha, e onda uninstall, nek ceka bolja vremena :D
     
  6. GW

    GW Moderator

    Upozorenje: ni slučajno nemojte mijenjati profile kad počnete igrati. Svaka promjena uništi save game i zasad nema rješenja. Morate ponovo sve igrati.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo kupljeno :D Koji limit. RE i Batman uporedo a na poslu ubijanje na DS-u. Ne pamtim kad je ovako bilo :D
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja ne mogu podnijet ovu kameru i kontrole. Trci pa stani da zapucas :lol: A ni ubijanje milijardu zombija vise nije tako zanimljivo.
     
  9. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja sam se uspio navici na sve to i sto je najgore postala mi interesantna igra :D
    Trenutno sam u nekakvim mocvarama, tucem neka plemena i krodile :D

    Moze mi neko reci zasto ova moja partnerka samo koristi pistolj, a kupio sam joj i sacmaricu i hekler??? :mrgreen:
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Evo igram na silu, ne bil' mi se svidjelo :lol: I ja imam problem s partnericom, jest fina i sve to, al ne radi nista, opali jedan metak svakih 10 sekundi, a ja je nafilovo bombama, puskicama nekim, apgrejdovo i sve to...
     
  11. GW

    GW Moderator

    Uzmeš joj taj pištolj i pucaće tim apgrejdovanim puškicama.
    I samo da znate, kupovati oružje je massive fail u ovoj igri. Jednostavno nije potrebno.
     
  12. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Skontao sam to, al brate volim im glave otkidat vise nego ista :D, tako da se trudim da raznesem sve sto mi se nadje na putu :D
    I onog dzelata na pocteku sam izbusio dok se nije srusio :mrgreen:
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo kako sam sredio tast. počeo sam rokat i to je to, ljubav na prvu :D

    Nikako mi nije jasno kako možete kukat na kameru. Puno je bolja u odnosu na četvorku i super je pregledno. Da su stavili full kameru fakat ne bi bilo zanimljivo. Grafika je dobra ali kretnje likova su najbolje do sad što sam vidio.
     
  14. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Instalirao sam i ja upravo igricu...Tesko se se krecem,jednosatvno nisam naivikao....igra mi je malo teska :D.prvi put igram RE.Interesuje me samo kako jos da saveam :S...
     
  15. GW

    GW Moderator

    Spašavanje je automatsko. Kad vidiš "saving..." u gornjem desnom ćošku, možeš izaći iz igre.
     
  16. Hansel

    Hansel Komšija

    Ja probao kod druga.

    Samo ću jedno reći. Nije ovo vidjelo Resident Evil-a.
     
  17. GW

    GW Moderator

    Nema smisla ta priča. To se moglo pričati u vrijeme RE4, ali ne sada.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovo je RE4 sa boljom grafikom i drugom pričom. Igra je dobra, svidilo mi se što je još teži od četvorke, jebote treba arsenal da ubiješ onog sa motorkom :D

    Samo da nema onoliko žutila fakat mi ide na kurac
     
  19. Hansel

    Hansel Komšija

    U dobrom starom resiju strah je izazivao i jedan zombie jer je istog bilo tesko ubiti, dok ovdje sjebes odred zombija (odnosno osvetnički nastrojenih crnaca:) ) tek tako.
     
  20. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja sam zapeo, a mislim da sam blizu kraja igre, ili se mozda varam :)
    Kad se udje u onu podzemnu laboratoriju, pa razvalim onog velikog pauka i poslije toga ide okrsaj sa onim likom koji se regenerise stalno, ko da je od glista sastavljen. I njega sam uspio sprziti za bacacem plamena, eh poslije toga izadjem dalje i sa stropa padaju ko neke zvjeri tipa bogomljke, i uvijek me iskasape. Ne znam cime ih ubiti i kako. Rokam ih maksimalno, al opet mi pridje blizu, zagrli me i porobode krvnicki :D
    Ima neki fol kako proci ovu gamad, iznerivarao sam se sto puta i radio load...