Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    WTF, zamijenio si motor samo :D
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kako se osteti motor na autu 2014 godiste, a da nije TSI? :)
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Vozio neko 30-40 i vise hiljada bez zamjene ulja, tom motoru je 10k interval obaveza br. 1.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Svakom, samo neki duže izdrze neki kraće. Ti intervali od 30k su ludilo

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Ma ovo je bila neka fabrička greška, nije djelovao kao zapušteno vozilo ili neodržavano. Na kraju puknut blok motora. Inače kao što sam napisao ranije nema nekih mana osim injektora...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  6. dino31

    dino31 Aktivista

    Ma izgleda da se uspio nakako pregrijat i pukla stublina. Kad je motor skinut vidio sam da je na termostatu ispisano rukom sa nekog naseg otpada. Uvezeno auto i samo zamijenjen termostat da se auto proda.
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jebiga, skoro je lik sjebao motor vozeci nakon pucanja mikro remena.
    I tu je bilo nesto slicno pa samo zamaskirali.
     
  8. dino31

    dino31 Aktivista

    Nema danas garancije ni u cemu. Sve je samo cista sreca ili da vodis majstore sa sobom.Ali eto opet se pokazalo tacnim ono da ako ima 15000 u dzepu,kupujes auto za 12000 a ostalo za popravke i registraciju.
     
    Ronaldo_9 and Stevie_Ray like this.
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Izgleda dobro. Otišao kod Nano Auto sa instalacijom 350 KM[​IMG]

    [​IMG]
     
    Last edited: Sep 23, 2023
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da nema Skodinog znaka rekao bih da je Tesla :D
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Grozno. Svi ovi android donesu funkcionalnost ali odvratno izgleda u autu koji nije dizajnoran za to. Čemu ovoliki ekran radi mapa i muzike.
    Ima ovih playera za wag auta izgledaju kao fabrika.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and Reznor like this.
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da, nekako "seljacki" izgleda bez tog nekog ofisl UI za odredjenog proizvodjaca npr za A4 ima ovako nesto:
    Primjer 1

    Primjer 2

    Takodjer ima i samo CarPlay Kit koji se spoji u OEM MMI jedinicu, tako da fabricka multimedija ostaje:

    Primjer 3

    Slicno vidjeh kod bivseg kolege na W212, pravo se lijepo uklopilo u interijer:

    Primjer 4

    A evo i za VW, slican originalnoj multimediji:

    Primjer 5
     
    Haker likes this.
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Cuj cemu???
    Pa da se moze gledati Ceca na YT u voznji. Naravno opcija za koju rucna kocnica mora biti povucena da bi radio video player je hakovana.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker likes this.
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ima li funkcionalna opcija autobrightness, da ne svijetli previse nocu?
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Sto bi rekao naš kolega Reventon: nek je limarija lijepa, a lako je mijenjati dijelove, pa i motor :D Salje linkove takvih uglancanih auta sa magičnih 178k na satu koji se presijavaju na suncu.

    Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako vec nije sve tip top bolje ocuvano auto sa crknutim motorom nego razjebano auto sa ispravnim motorom.
    Danas su motori dugotrajni i tesko se uniste,vrlo lako nac dobar motor za normalnu cijenu.
    A jednom kad auto postane raga,to vise ni Dejvid Koperfild ne vrati u tip top stanje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    dams82 likes this.
  17. selvin

    selvin Moderator

    To je druga tema, nije niko pricao o tim razjebanim autima kako kazes. Pricamo o idealnoj limariji (na prvi pogled) a ispod mačak u vreći ili odlicno auto mehanicki i elektricni a ima nekih sitnica na limariji sto treba raditi. Ne znam kojom logikom ici na ovo prvo. Bukvalno ljudi se lijepe na svercerska ulickana auta iako su (valjda) svjesni da je to samo sminka. Ne moze ni majstor vidjeti stanje tog auta niti se zavuci u svaki dio vec samo moze dati odokativnu procjenu iz iskustva u odnosu na stanje nekih dijelova. Eto @dino31 je sigurno s nekim majstorom gledao auto i kupio macka u vreći. Ne moze se tu majstor kriviti jer ne možeš takve stvari vidjeti kad je nepouzdano porijeklo, stanje, odrzavanje... Već se on zaletio jer je auto bilo ulickano, zar ne? Isto Reventon trazi.

    Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam jednom imao auto koje je bilo tip top što se tiče motora, mjenjača, kočnica, trapa, ali lim je bio u jako lošem stanju i morao sam ga se riješiti. Mehaniku je uvijek lako popraviti, zamjeniti, ako se ima u "šta" ugraditi... Pa i ti injektori koji su problematični, neće se kvariti baš svake godine, ali eto znaju odnijeti oko milju i po u komadu za sva 4 pa nije svejedno... Na golf 6 (1.6 i 2.0 tdi) i ostala VAG družina iz te generacije egr odnese skoro milju, a nerijetko rikne i u garanciji...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Dino31 se navozao focusa prije nego je morao zamjeniti motor, samo što je od početka davao neke znakove neispravnosti, ali nije stao ni jednom niti je odšlepan u servis, sve se izdogađalo u voznom stanju... A auto je stvarno došlo očuvano, imao sam priliku da ga vidim kad je kupljen, mislim da ima neke tri godine od toga...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Badžo moj ima ovog focus mk3, 1.6 onaj ecoboost sa 105KS. Skoro dvije godine ga vozi, nije vidio majstora. Samo ulje i filteri. I to od opreme ima skoro sve. Od xenon, šiber, grijanje sjedišta, keyless entry and go, ma haos, i onu kuku na dugme ima... Sve radi i auto sluša. Jedino se žali da mu malo snage fali...