Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @selvin a jbt sta si se nasao uvrijedjen vise oko te Octavie kao da je zlatna, a ne crna. :)

    A ako ce ti biti lakse, nije ona ni bila tako losa kad sam vidjeo Astru J sa zanitovanom karambolkom i prefarbanom sprejem iz konzerve, a da joj to nije dovoljni palo na nju poveca grana i ostetila haubu i krov :D. Ovo je sve vlasnica rekla, da se razumijemo.

    A vidjeo sam i Golfa 6 i Megana 3 koji su ukratko receno izgledali kao da su pali za zgrade.

    Tako da iz ocaja ovih dana idem gledati Pezoa 207 SW 1.6 benzin. Zeni se svidio da se razumijemo, nije meni :D
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Ma ja govorim generalno kako ljudi kupuju auto. Nisi ti jedini. Octavia je otisla začas. Ja htio da se neko namiri na top auto pa sam zato stavio kao preporuku. Ti ces na kraju i uzet nesto sto se zeni svidja :D Ali nisu ni tvoji uslovi za auto nesto drugaciji od zenskih, nek je boja lijepa i nek lijepo izgleda :D

    Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
     
    Bio_Sam_Zmijanac likes this.
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta imas u autima drugo gledati osim u izgled i dizajn? Imas par vrsta motora koji se ugradjuju u sva auta dostupna na trzistu, 99% njih su dizeli i svima nesto fali.
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ima naravno.
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Dobra je octa bila, puno ljudi očekuju od 13 godina starog auta.
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nisam kupio radi gledanja videa. Nego radi telefona, handsfree, google maps navigacije, parking kamere obzirom da supruga vozi, tražio sam ovaj model (slika ispod). Ali morao bi ganjati jos 80 KM za blendu i čekati dva mjeseca. Ovako Elon Musk je došao.
    [​IMG]
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ima UI i teme.
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ovo sjeda 100 puta bolje.
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa ovo bi licilo na orginalnu. Ali nije mi se dalo ganjati. Ovo je tema za auto.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Last edited: Sep 24, 2023
  10. nFare

    nFare Komšija

    Kakvo vam je mišljenje o ekstraktovanju motornog ulja vakumskim pumpama? Koliko sam upratio, zavisno od motora ostane decilitar do 2 starog ulja. Kontam recimo svaku drugu zamjenu normalno odraditi sa filterom i jednom ovako između intervala.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ima li apple carplay ili android auto?
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    I kada ispustis na čep opet ostane ulja u motoru. Tako svako drugu zamjenu je ok

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    nFare likes this.
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Filter nije skup, ja bih ga mijenjao svaki put.
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ZLink app Android Auto, Carlife i Carauto.
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja, i.
    Kakve veze ima što ostane starog ulja.
     
  16. nFare

    nFare Komšija

    Pa možda se gubi poenta češćeg mijenjanja, onda možeš čekati 20-30k pa mijenjati. Vjerovatno bi ustvari svako trebao provjeriti za svoj motor koliko ostane ulja, nakon ispumpavanja, jer nađem po netu da nekom ostane pola litra i više. Deepstick nije nikad na samom dnu kartera
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koje auto voziš?

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Najvise zavisi od toga ko i kako to izvede,u nekim situacijama mozes ispumpat vise nego sto ce izaci na cep a opet negdje ce vise izac samo nego sto ces izvuc. Cijev za izvlacenje nije duzine mjeraca,dosta je duza i treba je gurnuti dovoljno duboko da bude na dnu kartera,ni manje ni vise,ako gurnes vise iskrivi se u stranu i ne pokupi sa dna a ako ne gurnes dovoljno opet ne pokupi sve. Znaci moras "gurnut taman" Hehehehehe
     
    EL NINO CFC and nFare like this.
  19. nFare

    nFare Komšija

    Giuliettu, zli jezici bi rekli nemoraš ništa ispumpavati, samo će izaći. Nego trebao bih mijenjati česće, pređem relativno puno, dosta po gradu, do sada u intervalima nekih 8-10 mjeseci i 15k+ Km, u zadnje vrijeme zamjena ulja u radionici 100€ uljem koje košta 35, + što mi se ne da zazati sa terminima + nepovjervljivost. Pitam onako za iskustva, da vidim radi li to ovdje na forumu iko. Druga stvar je zbrinjavanje odpada, ali nećemo sad širiti temu :D i ovo sam svakako postao u pogrešan topic.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jednom alfista uvijek alfista :D
    Isisaj na pola intervale. Vidim sada i ovlašteni servisi tako mijenjaju ulje..

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk