Slusalice

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Shibby, Dec 12, 2008.

  1. senad_986

    senad_986 Komšija

    Molim vas da mi preporucite neke slusalice cijene do 50-60 KM, a da se ima kupiti u sarajevskim firmama. Koristio bih ih za igranje igri i gledanje filmova.
    Koje su najbolje od ovih ili da li imaju neke bolje u ovom cjenovnom rangu:

    Genius GHP-05 Live
    Genius HS-04U
    Genius HS-03U
    ZALMAN ZM-DS4F silver

    Hvala!
     
  2. GV

    GV Komšija

    Za te pare vidi OVDJE
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Da ne otvaram novu temu: Trebaju mi in-ear slusalice koje bi se koristile za putovanja I treninga. Imao sam jedne Seinheisserove ali je kabal potrgan prilikom treninga. Doduse bio je veoma veoma tanak I nije ni cudo da su se potrgale.

    Cijena nebi trebala igrati uglogu ali nebi davao neke ogromne pare.

    Ako mislite da su over-ear slusalice bolje, predlozite neke pa da bacim pogled.

    Hvala.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bez budzeta se ne moze pricati,slusalica ima od 1 do 1500 dolara. Takodje hoces li izabrati inear i overear itekako zavisi od toga gdje ces ih koristiti,za putavanja(avion,aerodrom.....idt) mogu i inear i overear dok treniranje(trcanje teretana i sl) bolje idu inear.

    Ako ti treba i preporuka za neki player to ti mogu reci da sandisk sansa clip+ odvaljuje kvalitetom zvuka cijenom i mogucnostima.

    Baci malo pogled na head-fi.org i tamo ces naci sve moguce smjernice sto se tice kvalitetnih slusalica. A kako rekoh daj budzet pa cemo izabrat nesto.

    Ja konkretno imam kombinaciju SansaClip+ i UltraSone HFI-580 i kombinacija razvaljuje kvalitetom zvuka.Takodje dobro su se uparile i sa xonar karticama u mojim kompovima pa su odlicne i za gaminga,samo iskreno malo su povelike za treniranje sa njima.
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Hajde maximalan budget neka bude 100 eura (+20%) - In-Ear.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    SONY XBA-1,TDK BA-100,ATH-CKN70

    Eto to su ti neki od proslavljenih inear slusalica u klasi oko $100 a to bi po evropi trebalo da bude oko 100eura.

    Takodje je bitno cime ih pogonis jer slusalice sa preko 32ohm-a se tesko pogone mobitelima i jetinijim mp3 playerima.Nisam provjeravao koliko koje imaju ohm-a pa ti to odradi.

    Imas odlicnoportable headphone pojacalo za oko 50eura FiiO E11 koje moze potjerati do maksimuma skoro bilo koje profi slusalice.
     
  7. neurofunk

    neurofunk Novi član

  8. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Meni se čine previše fancy da bi valjale.
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Hvala dino, zeleni.

    Gledao sam malo review-e I one sto je dino spomenuo imaju problema sa tankim kablovima.

    Zeleni, ove a-Jays (btw. koji je fazon sa android/iphone verzijama, zar ne mogu imati jednu verziju da pase za sve :D ) sam vec gledao, dobar kabal, dobar review.

    Gledao sam I Klipsch-ove ali su imale problema sa slabijom kvalitetom izrade (taj model koji sam gledao) pa sam ih preskocio.

    Morati cu otici I isprobati slusalice, radije nego da ih uzmem bez da probam, da vidim kakvi su kablovi I da se nece tek tako potrgati.
     
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Jays su beton sto se kabla tiche. Siroki kabal, nit se petlja nit mu mozes sta :) Zvuk je po meni barem odlican.
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ljubitelj sam Sonyjeve akustike, i audiofil sam tako da planiram uzeti neke kvalitetne slusalice. Razmisljam o MDR-V6. Da li ih ko ima i naravno ako ima sta u tom cjenovnom rangu bolje, preporucite.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma




    Sve sony slusalice u principu su prezasicene basom neke manje neke vise pa samim time malo prigusuju srednje i visoke tonove. Imas za 150km odlicne Shure SRH-440 slusalice koje su vrloslicne tim sony po dizajnu a kvalitet zvuka je takodje odlicna. Nesto su slabije sa basom od sony slusalica ali i dalje ga imaju dovoljno. 44ohma su i prilicno se lako tjeraju mp3 playerom ili zvucnom u kompu.

    Imas ih uzeti u artist.ba
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Mi na poslu dobili skoro neke Logitech nove, previse basa, ali bas previse, ne stimaju mi nikako. A trebam kuci sebi da kupim nesto, pa ima li sta da valja do 50KM? Vecinom za skype, malo muzika i to je to, dakle nista special. Moze i jeftinije, jer imam sad neke od 5-10KM i pukle su :D
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pruzi se jos 19km i uzmi si ove,odvaljuju u svojoj klasi i cijenovnom rangu,cak su bolje i od mnogih skupljih slusalica.

    http://artist.ba/mex/artikal.php?glavna ... 5&art=5840

    A evo imaju i ove koje uklapaju u budzet.

    http://artist.ba/mex/artikal.php?glavna ... 5&art=4234

    EDIT
    Tek sad vidjeh da nemaju prodavnicu u TZ,samo BL,SA i Doboj. Meni je Doboj bio opcija kad sam kupovao,za 10min autom su bile u posjedu :D
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Ovo nijedne nemaju mikrofon? Nisam naglasio da mi to treba, ali kako rekoh skype je medju najkoristenijim, pa bi mi trebalo i to :)
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Onda ti ne trebaju slusalice nego headset :D pa zar nemas mic na kameri?
     
  18. neurofunk

    neurofunk Novi član

    Najbolji headset do 80 KM za gaming, muziku i znate sta sve ide uz to :mrgreen:

    Jel vrijede Siberia v2 75 km ?
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Ma mislio sam da se podrazumijeva :D Do mene je :D Imam na kameri, ali ne volim ga, on kupi iz cijele sobe zvuk. A i na desktopu nemam kameru, samim tim ni mikrofon :D
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa nace se i neki headset u toj cijeni al generalno sve superdobre slusalice su bez mikrofona.Za 50ak km se eto kako vidis mogu naci u neku ruku nesto kvalitetnije tj entrylevel profi slusalice dok vec neki headset od 50km nema od ovih tvrtki koje se bave profesionalnim zvukom nego samo od racunarske periferije.

    Evo ove su ti nekoko oko budzeta a ne bi trebale biti lose

    http://www.hyperlink.ba/index.php?page= ... &Itemid=70