Slusalice

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Shibby, Dec 12, 2008.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Pa i mislio sam nesto sto nije profi, ali da ima normalan zvuk (da se ne osjecam kao u buretu sa ovim Logitech-ovim ili je jednostavno neki cudan model, znam samo da nisu jeftine oko 70KM ako se ne varam). Gledao sam po ovim sajtovima lokalnim, Genelec, Ingel, Imel i tako to, nista pametno nisam nasao. Vecina mi neki kineski brandovi, ali ako neko vec koristi i da je ok, uzeo bi i to.

    EDIT: Nisam vidio da si editovao. Gdje ima ovaj hyperlink?

    EDIT2: I ovakve imam na poslu, potpuno iste, kao da iz bunara slusam :D Btw. dobre su sto se tice vanjskih zvukova, ne cujes nista kad pricas na skype, ali ne cujes ni sebe :D Bas nesto su cudne. Imao sam neke stare sennheiser i bile su extra, ali ona spuzvica je otisla. Mada su one slabo vanjske zvukove prigusivale.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Hyperlink je iz Gracanice al ue.ba mu je glavni dobavljac.
    EDIT

    Onda ako vec ni te ne valjaju onda kupi one presonus sto sam ti stavio link i kupi mic od 3 km i bit ces zadovoljan.

    Inace zatvorene slusalice nisu za razgovaranje,posebno sto ti sebe lose cujes dok pricas i razgovoru daje neprirodnu sliku,a one HD7 su poluotvorene pa daju prirodniji zvuk i onog sto ga slusas i tebe samog.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Morat cu onda otic negdje i trazit da probam :D
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Dobre su ove shure, uzete su u razmatranje, hvala na preporuci.
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    S tim da sam vec dvoje dobrih slusalica pokvario u teretani odlucio sam se uzeti malo jeftinije koje je Zeleni preporucio, sa jakim kablom :D

    Jays a-JAYS One+ In-Ear with Mic


    @Selvin - koje god Logitech uzmes neces se pokajati, imaju veoma dobre mikrofone sto me meni licno veoma bitno.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Ma da mi je da ih probam, jer ne volim one sto imaju dubok zvuk nekakav. A i po ovim prodavnicama nigdje nisam vidio Logitech, ne znam sta je ovo :D
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja sam sinoc ponovo "ozivio" svoje slusalice :D...naime,ustekao sam ih direktno u sound blaster zvucnu i zvuk se "preporodio" ,bass je dobio novu dimenziju,kada se slusa house,osjecaj uusima je kao da sam na nekom partyju,bas ekstra

    nisam stekao direktno u zvucnu jer je centralna malo dalje a kablo pokratko pa nije bas najbolja opcija ali sinoc kada sam probao,ludilo :D

    isto sam onda ustekao nokijine slusalice sa modela 5800 XM,i na njima je zvuk ludilo dok je na tabletu/mobitelu (na nokia telefonu su bile dobre) ispod prosjecan,iako su slusalice odlicne

    sada tek vidim razliku u tome gdje se "kopca" :p
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa to ti dosta zavisi od kucista tj njegovog front panela. Kod mene nema razlike gdje god da utaknem. Takodje ima veze kako je u zvucnoj karti podesen izlaz,normala za zvucnike kao line out il specijalno za slusalice "headphones". Na nekim zvucnim imas ugradjeno pojacalo za slusalice pa se zvuk bas preporodi kad aktiviras headphone out.
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nisam ja ni stekao u front panel nakucistu,u mene je to drugacije izvedeno,zbog potenciometra,koristim zvucnike (potenciometar) za pojacavanje a ti zvucnici su spojeni u zvucnu karticu a onda aux kabal iz kunog kina stekam u 3.5mm ulaz za slusalice i pojacavam preko zvucnika a isto u zvucnike stekam i slusalice

    ne znam da li ima pojacalo za slusalice (vjerovatno ima,dok i male slusalice imaju puno bolji zvuk) a nisam stimao output nista,to cu se danas poigrati,da vidim ima li razlike
     
  11. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Naravno da ima.
     
  12. Shibby

    Shibby Aktivista

    Pozz, planirao sam kupiti Sennheiser HD 202 slusalice, medjutim vidim da jastuci odmaraju na usima a ne idu preko usiju. Mozete li mi preporuciti neke slusalice da idu preko usiju, a da su kvaliteta i cijene kao HD 202? Sennheiser po mogucnosti :D
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Preporuka za neki headset, dobar da nije skup :D
    Malo muzike malo bf4. Ove na kabl jeftikanere imam ubi me kabal vazda pod točkićima od stolice.
     
  15. Majesco

    Majesco Aktivista

    Zna li neko gdje se u Sarajevu mogu kupiti SteelSeries 5H V2 USB slušalice.
    U terabajtu ih imaju, cijena im je 140KM što su malo precijenjene, prije su bile u plusu za 120KM, ima li negdje približno toj cijeni.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Sta je best buy za nekih 150KM ..headset ? Treba mi nesto sa većim kapicama da pokrije uho te da su dobre za muziku. Da imaju nesto vise basa. Koristim steelseries 3h ali kapice žuljaju jer su manjih dimenzija te je bas tanak. U suprotnom savršene sluške.

    Nije da nema basa ali eto, nije po mom ukusu.

    Steelseries 9h su navodno beton ali skupo. A lik mi nije bas najpouzdaniji.
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    G35,protegni se,vriejde svakog feninga..
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisu mi baš jasne te 5.1/7.1 slušalice. Kako jedan reče, brate imam dva uha. Doduše softverska je stvar. Nije mi zao para ali mozda jedino ako ih uspijem probati.
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam zasto postaš sistem satelitskih zvučnika sa slušalicama koje imaju dva zvučnika. Enivej, ovo je benchmark surround zvuka:

    http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA



    Hvala na preporuci, skontat cu i ako mi prelazi budjet pofino .. ali eto, kada se vec kupuje, kada je bal nek' i hala gori.