Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Forza je dobra ali jos bolja na PC-u :)

    Steta sto su samo obecavali a nikako da ispune obecanje i ponude eksluzive...
     
  2. Neso

    Neso Komšija

    Procitah negdje da ce na novom Xboxu, sve igre koje budu u launch periodu neke prve dvije godine, biti cross gen. Sa biznis persktive ih savrseno razumijem, ali koji djavo onda kupivat novi xbox, ako ce novi naslovi biti osakaceni starim hardwerom? Ljudi ocekuju bolju fiziku u igrama, simulacije, kompleksnije naslove generalno. Mislim da ce Sony imati dosta bolju adaptaciju sa PS5 medju masama. Ja svakako idem na PS5 jer znam da nece razocarati sa ekskluzivama.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Al znas sta je onda tu fazon takodjer? Sve multi-plat (PS5) ce takodjer biti osakacene, jer FIFA, BF, NBA 2K, Dirt itd moraju raditi i na PS5 i na Xbox Oneu..
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    Ali zato ce nam PS5 ekskluzive biti bomba ;)
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Daj Bloodborne 2 na launchu.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Šteta što nisu Last of us 2 gurnuli kao launch naslov
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    TLoU 2 i Ghost of Tsushima taman da zatvore odlicnu generaciju.
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Kakav bi to lauch paket bio da su to ostavili za novu konzolu, i da su navedene igre dizajnirane oko ovog ludog ssd-a.
     
    Aldiin likes this.
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sta ima biti osakaceno, arhitektura je i dalje x86, mogu odvrtati rezoluciju i dzidza-midze kako hoce.

    Ociti primjer RDR2 na Xbox-u One X, native 4k, a 864p na obicnom.
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Još nema next gen igre kojoj je u prvom planu ssd, i da se to iskoristi kako treba u startu. Nema igara koje su u startu planirane za 16 threadova, kako će to sve uticati na fiziku i budalaštine. I dalje će Series X igra samo bolje izgledati od One S igre.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    @XTRage Da, ali fizika u igri, AI npc-ova i sve drugo sto CPU vrti ce biti osakaceno. Tako da nije u pitanju samo rezolucija/fps.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    A kao Fife i ostala sranja nece vise izlaziti za PS4, LoL.
    Proslo je vrijeme oldskul konzola sa specijaliziranim hardverom, ovo su prepakovani PC-evi, ide se na kvantitet, tamo neki nekad RDR3/GTA6 nabudzi za najjacu a onda smanjuj detalje i rezoluciju da prodas na svim mogucim konzoloma.
    Zaboravite na fantazije o fensi fizici (tipa ona izdr****** jedna Cell jezgra ce racunati talasanje vode, jedna pomicanje lisca, bla bla).
    Kao da ce SSD uciniti igre boljima, dobit ces brzi loading i to je to.

    MS nije cvijece ali nekima ne moze ugoditi, da ne izdaju vise igre za One bilo bi "aj huj buj, moj One jos radi, moj TV je 1080p, ta igra bi mogla izaci i za One sa nizim detaljima, ovo je otimanje para", a ovako je "aj huj buj, nece iskoristiti puni potencijal Series X-a".
    I to su uglavnom najglasniji oni koji Xbox ni ne kupuju svakako.
     
  13. Neso

    Neso Komšija

    Mene samo to i zanima, kako ce iskoristiti Zen2 u konzolama. Fizika i AI u igrama su u velikoj stagnaciji.
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mene samo zanimaju dobre igre i da BF napokon jebeno lici na zavrsen proizvod kad je izbace. Bit ce backwards compatible tako da backlog sa PS4 cu moci nastaviti lagano. Dugo nakon kad je izasao PS4 sam se vraco na PS3 da pozavrsavam neke igre.
     
  15. Neso

    Neso Komšija

    Ja nisam neki gamer. Odigram ako mi se nesto bas drama svidja i to gustiram nekad i po 2 mjeseca. Nema se vise vremena.
     
  16. Neso

    Neso Komšija

    PlayStation 5 Official Website Has Been Launched

    "We've begun to share some of the incredible features you can expect from PlayStation 5, but we're not quite ready to fully unveil the next generation of PlayStation. Sign up below to be among the first to receive updates as we announce them, including news on the PS5 release date, PS5 price and the upcoming roster of PS5 launch games."

    https://www.playstation.com/en-gb/explore/ps5/
     
  17. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Napokon!
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To se ceka, kakav box, nema se sta igrati
     
    Patton2410, Aldiin and Vedo like this.
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ajde napokon da vidimo nesto vezano za PS5..