Sony PlayStation3 official thread...

Discussion in 'Igre i konzole' started by ming, May 17, 2005.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Eh druze zato ima PS2/Xbox kec/PC gdje su igre u prosjeku 3-4GB. Smijesno je izdvojiti preko 600E za konzolu a nemati love barem jednom u dva mjeseca uzeti postenu igru. A ripovi se jedino mogu tolerisati u puzzle igrama i to je to...
    Ali naravno, ko sam ja da diskutujem o tudjim afinitetima i ukusima - ako ti mozes podnijeti igru koja je "ogoljena" do maksimuma, onda super po tebe - ti ces se makar igrati, a ja ne. :mrgreen:
    Kad nam nekad dodje barem 2M flat, onda nece biti toliki problem ( osim mozda povremenog kupovanja hard diskova na kojem ce igre biti smjestene ).
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Al mogu ti reci da ima jedna car kod originala. Npr. davne 1996 sam imao SNES i placao igre 149,- DM u Shwabiji, al zato kada kupim neku igru igram je 3-4 mjeseca, prekucam je 20 puta sa svim bonusima (Zelda, Yoshi's Island, Donkey Kong 3, Secret Of Mana itd.) a onda je prodam preko oglasa pa kupim novu, i znao je covjek cjeniti tu igru kad je toliko plati. A sada 3 KM jedan igra za PC, ev imam ih instalirano upravo 8 a ni jednu nisam prekucao do kraja, nije ti je gust igrati i ne cijenis je, veca mi je car JEDNA - AL VRIJEDNA i kad znas da si rintao ko crnac par dana da bi je kupio - PREKUCAT ces je 10 puta minimum ;)
    Admini, sorry na OT :oops:
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma


    uz to dodao da ima i 360ka :D jest "malo"veca ali opet se da skinut ;)
    a o 3ci necu komentarisat jer nisam igrao kad odigram i komentarisem ;) i za 360ku nisam htio da nes komentarisem dok nisam odigrao GoW.

    maloprije sam gledao na "Giga games" TVu kako ljudi igraju SSX Blur i ono je def neso sto bih volio odigrat.uh da mi se zaposlit kod njih :smt003 placaju te sto igras igre :smt060
     
  4. Raptor

    Raptor Aktivista

  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Posto vidim da je Bahamut pravi PS3 fanboy, da li bi mi znao reci kada odprilike izlaze prve "prave" igre za PS3 (Gran Turismo, MGS, Final Fantasy,Tekken (al ne Dark Ress) i sl.) ?
     
  6. Raptor

    Raptor Aktivista

    http://www.google.com/ ba - koliko znam nije nista sluzbeno, a MGS ne ocekujem prije 2008

    Gran Turismo 5. Expected release is Spring 2008, a Prologue na jesen...

    And the FFXIII games probably won't be out in 07, even though that's their launch date.
    I'm guessing early 08 would be the earliest.

    P.S Iako od mene nije trazen odgovor. Pozz
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    uuu, nista onda od PS3-ice do neke polovine 2008, al do tad ko ziv -ko mrtav.
    Ok, hvala puno, iskljucujem se iz ove teme i diskusije :cry:
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Demoi vjerovatno krajem ove, a full BDROM verzije slijedece godine (drugi kvartal nagadjam). Tad nekad bi i novi Wipeout trebao doci na trziste, kao i EyeToy HD.
     
  9. 3125

    3125 Komšija

  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Heh vidjeh ovo jutros. 12x manje PS3-ca daje vise nego 2x bolje performanse od Windows-based konfiguracija, u roku od samo 2 dana. :mrgreen:
     
  11. TopniK

    TopniK Komšija

    Evo gledam u Tz PLAY STATION 3 60 GB Hard disk, bezicni kontroler, pripadajuci kablovi 1400 KM (sa PDV-om).
     
  12. Esh

    Esh HWB

    baho, jesi li ga kupio? cekamo first-hand utiske :)
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mah uzeh SLR aparat prije nekoliko dana, pa ce PS3 sacekati tamo do maja otprilike. A i ne daje mi se bas "oficijelnim distributerima" 700E. Najveca cijena konzole u jednoj od siromasnijih zemalja EU. Jedino je mislim Srbija "bolja" sa 720E. :lol:
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Daleko smo mi od EU... :roll:
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    mislio sam na "europe" a ne "european union". :mrgreen:
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    u srbiji je 750E tako da su oni jos "bolji" :roll:
     
  17. Raptor

    Raptor Aktivista

  18. Raptor

    Raptor Aktivista

  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Rekose oni jos ovo prosle godine, sad su samo osvjezili temu posto prodaja HDDVD-a i onog frankenstein dodatka ide osrednje, da ne kazem lose. Buduci da BR filmova ima mnogo vise nego HDDVD izdanja (mislim 6-8 puta vise), a prodaja je bolja izmedju 3 i 4 puta u korist BluRay-a, onda zasto ne. Jos samo da Universal u potpunosti podrzi BR i trka je gotova, jer Toshiba (i ostali) nemaju sredstava da naprave player (a standalone playeri su zapravo jedna vrsta propietary PC-a) koji ce cijenom parirati PS3-ci.
    Samo ce u tom slucaju za svaki prodani add-on player placati danak Sonyju (odn. Sony ce im reket uzimati). :mrgreen:

    Btw, eno amazon.de je drasticno oborio cijene Xboxa nakon PS3 launcha. Sad se Core paket moze uzeti za vrlo malih 199E. Premium je mislim 330E.
     
  20. Raptor

    Raptor Aktivista