SP 2010 Južna Afrika

Discussion in 'Generalna diskusija' started by sgtPepper, May 12, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    SP 2010 J. Afrika
    11 juni - 11 juli

    [​IMG]

    Oficijelna pjesma :


    [​IMG]

    Raspored - KO faza :
    [​IMG]

    Poznati igrači koji vjerovatno ne idu na SP (nezasluženo) :

    Brazil : Ronaldinho, Pato, Adriano
    Francuska : Benzema, Nasri (možda Benzema nije nezasluženo, ali Henry ide (?), zvao Makelela)
    Argentina : Zanetti, Cambiasso
    Italija : Totti, Cassano, Luca Toni
    Holandija : Van Nisterlooy

    Zaista ne znam šta rade Maradona i Domenech (Maradona pogotovo) izostavljajuci igrače koji su kvalitet zarad nekih igrača iz vlastite lige. Maradona ima čak 10 igrača iz Argentinske lige na listi za SP.

    GRUPA A
    Ovdje definitvno vidim Urugvaj da prolazi dalje (ne bih koje mjesto), imaju odličan napad; Forlana i Suareza (koji je dao 35 golova u 33 utakmice u Holandskoj ligi). Francuska i Meksiko ostaju, J. Afrika mislim da ispada. Tipujem na Francusku da će dalje proći (jedva).

    GRUPA B
    Iako je Maradona na klupi, iako su skroz nelogično izostavljeni super kvalitetni igrači, mislim da ovdje Argentina prolazi jer i dalje imaju extra kvalitet. Pored njih ili Grci ili Nigerija, ja tipujem na Grke.

    GRUPA C
    Engleska dalje ide, vjerovatno i Amerika

    GRUPA D
    Bez puno pametovanja, Njemačka i Srbija

    GRUPA E
    Mislim da Holandija prolazi sigurno, ostala tri tima imaju podjednake šanse za naslov. Definitvno jedna od najneizvjesnih grupa na ovogodišnjem SP-u.

    GRUPA F
    Italija je dobila relativno lahku grupu, tako da prolaze vjerovatno dalje. Slovenija bi mogla takođe dalje proći.

    GRUPA G
    Ubjedljivo najzanimljivija grupa. Ovdje bih išao na veliko iznenađenje, ispadanje ili Brazila ili Portugala u grupnoj fazi. Ako pogriješim, mislim da će Brazil/Portugal pregaziti Obalu Slonovače. Lično se nadam da će Brazil ispasti, jer uvijek važe kao neka atraktivna igrača, a ove godine su sve samo ne to. Obala Slonovače sigurno ima potencijal da iznenadi.

    GRUPA H
    Španija sigurno prva, vjerovatno Švicarska druga , razlog : Hitzfield na klupi.

    Favoriti :
    Favorit po meni za osvajanje ovogodišnjeg SP-a je Španija. Mislim da nikada u historiji nisu imali ovako kvalitetnu ekipu, punu šampiona i talenta. Casillas-Puyol-Pique-Ramos-Capdevilla-Fabregas-Alonso-Iniesta-Xavi-Torres-Villa, zaista puca od kvaliteta. Uzevši u obzir da je Del Bosque trener, koji je itekako dobro poznat da zna uigrati najveće zvijezde, dajem Španiji najveće šanse. Iako Pele uvijek kaže da očekuje od neke Afričke zemlje da iznenadi, mislim da se neće to desiti. Drugi favoriti po meni su Engleska, Njemačka, Italija.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Pasha

    Pasha Komšija

    Čuj nezasluženo. Pa nije dovoljno biti samo dobar igrač. Cassano je dobar igrač, međutim zna itekako unijeti nemir u tim.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Dobra tema mobster, nedostaje nam jos samo satnica odigravanja utakmica.
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Upravo zbog boldiranog. Znam da je nemiran, ali bi dobro imalo imati igrača tipa Cassana, a ko kaže da selektor ne može poslati igrača kući (Roy Keane) ?
     
  5. Pasha

    Pasha Komšija

    Šta će kome kreten u timu prije svega? Cassano je klasični kreten. Pola huligan-pola igrač. ''Rat'' između njega i Lippija je završio tako što je Lippi na kraju rekao ''da ga ne poznaje''.
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Kreten ? Šta je sa Terryem ?
     
  7. Pasha

    Pasha Komšija

    Da, kreten. Nisi u toku. Zašto Cassana niko neće da kupi? Jer znaju šta sa njim i dolazi. A to su neredovni treninzi, ''ofiranje'' trenera, itd.. Vidi, ja Gazzetu čitam svaki dan i Cassano je zadnji čovjek koga bi Lippi trebao pozvati. Ti si naveo primjer kada je igrač poslan kući, međutim taj igrač nije konstantno sklon nemiru kao što je Cassano.


    Edit : U Romi je imao svašta nešta sa gđicom Sensi.
     
  8. h2o

    h2o Aktivista

    ...
     
  9. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Vidi, i ja lično mislim da su bolji bez Cassana, znam kakav je on, kakvih je imao problema sa Capellom u Romi, pa poslije u Madridu itd ...
    Ali, takođe mislim da Italija i nema baš nekih opcija u napadu, Cassano bi mogao praviti probleme mnogim odbranama. Jeste problematican, ali mislim da bi ga Lippi mogao "dotjerati" na SP-u.
    Može se lahko desiti da Italija bude nadigrana u KO fazi i samo tako ispadnu ...
     
  10. blaf

    blaf Aktivista

    spanija prva u grupi, brazil drugi.....i u KO fazi brazil ide kuci...glatko izbacen od spanaca, jer to im je krajnji domet sa ovim igracima.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Po mom misljenju, u 1/8 finala prolaze Francuska, Juzna Afrika, Argentina, Nigerija, Engleska, SAD, Njemačka, Gana, Holandija, Danska, Italija, Slovacka, Brazil, Portugal te Spanija i Svicarska.

    Neko bi mogao reci da tipujem na evropske ekipe ;) Mislim da ce dobar rezultat konacno napraviti Englezi.
     
  12. jeretik

    jeretik Komšija

    Jest ovo meni smiješno :D Fifa & sudije učine sve što je u njihovoj moći da proguraju najpopularnije reprezentacije na SP radi gledanosti, zvijezda koje u njima igraju, itd., i onda im planove u*eru sami treneri ne zovući hrpu zvijezda na prvenstvo, hehe

    Inače, nadam se da će stadioni biti popunjeni, bilo bi šugavo da ne budu.

    Ja bi ga tužio da sam Zanetti, bi oca mi
     
  13. senad_986

    senad_986 Komšija

    Po mom misljenju dalje idu:
    A: URU, MEX
    B: ARG, GRE
    C: ENG, USA
    D: GER, SRB
    E: NED, CMR
    F: ITA, SVK
    G: BRA, POR
    H: ESP, SUI

    Apsolutni favoriti su Španci iz prostog razloga, a koji je naveo mobster - Casillas-Puyol-Pique-Ramos-Arbeloa-Fabregas-Alonso-Iniesta-Xavi-Torres-Villa. Jaci su cak i od Brazila '06, '02, Francuske '98, Brazila '94.
    Mnogo mi je zao sto na SP-u necemo gledati Ronaldinha, a posebno Zanettija, a i Cambiasa jednog od najboljih zadnjih veznih na svijetu, kao ni Pata i naravno kralja svjetskih prvenstava, Ronalda, a vjerovatno nece biti ni Milita. Ne znam, cirkusaju Maradona i Dunga, sto ce im se vjerovatno obiti o glavu, citaj: nece osvojiti SP.
    Smatram da ce Englezi konacno napraviti dobar rezultat, tj. proci ce 1/4 finala.
    Ocekujem finale Španija-Engleska.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    cassano se dosta promjenio otkad je prešao iz reala u sampdoriu. sada mu sredina u genovi odgovara i nema više onih ekscesa. jednom je u sampdoriji napravio problem tek kad je došao u genovu kada se htio marisati sa sudijom :D
    što se tiče lippija frajer je svjetski šampion ali je dosta zatucan i ne vidi dalje od svog nosa. razumijem ja te principe i to ali valjda se gleda da povede što spremnije i kvalitetnije igrače. npr. haj što cassana nije zvao jer mu je antonio prebio sina jednom u jednoj diskoteci i ovaj ga otad ne zove u repku nego što nije pozvao fabrizia miccolija iz palerma koji je trenutno uz cassana daleko najbolji italijanski igrač. pa to je zločin ne zvati ovakvu igračinu. s druge strane zvao je gattusa koji je meni drag igrač ali nije ko nekad fizički spremljen i imao je tešku sezonu i jednu veoma gadnu povredu.
    kako god navijat ću za italijane opet.
    s druge strane dunga nije normalan, nije zvao pata i ronaldinha. haj pato je još mlad i tek se vratio s povrede ali mogao je komotno odigrati jer je sve u svemu imao dobru sezonu unatoč povredama. ronaldinho definitivno najbolji brazilski playmaker svjetlosnim miljama bolje od kake i nakog klebersona.
     
  15. blaf

    blaf Aktivista

    Popis "otpisanih" za Svjetsko prvenstvo u izboru portala Goal.com (23 igrača):

    Vratari: Sebastien Frey (Francuska), Diego Alves (Brazil), Marco Storari (Italija)

    Braniči: Javier Zanetti (Argentina), Philippe Mexes (Francuska), Alex (Brazil), Ezequiel Garay (Argentina), Sol Campbell (Engleska), Marcelo (Brazil)

    Veznjaci: Jeremy Menez (Francuska), Samir Nasri (Francuska), Esteban Cambiasso (Argentina), Juan Riquelme (Argentina), Ever Banega (Argentina), Ronaldinho (Brazil), Diego (Brazil), Guti (Španjolska)

    Napadači: Karim Benzema (Francuska), Kevin Kuranyi (Njemačka), Ruud Van Nistelrooy (Nizozemska), Francesco Totti (Italija), Antonio Cassano (Italija), Pato (Brazil)

    Petorica na čekanju:

    Fabrizio Miccoli (Italija), Pedro Leon (Španjolska), Patrick Vieira (Francuska), Aly Cissokho (Francuska), Owen Hargreaves (Engleska)
     
  16. jeretik

    jeretik Komšija

    Hehe, taj tim bi daleko doguro
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne mogu da vjerujem da Zanetti ne ide :roll: Pa bolje se maradone rijesit nego njega.. Ronaldinho odlicno odigro ovu sezonu, al moze im se, kad oni imaju 40 igraca vrijednih svjetskog..
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    meni je zao sto nema ronaldinha na svjetskom,volio bih i brazil i argentina da ispadnu u 1/8.favorit engleska :)
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Definitivno navijam za Englesku (mada mi nikad nisu bili simpaticni), a da ispadnu Argentina, Brazil, Spanija, Njemacka po mogucnosti u grupnoj fazi. :)

    Cak je stigao i origigi dres i shal iz Londona.
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    I meni bi nesto drago bilo da Englezi osvoje... Brazil i Argentinu ne volim. Takodjer nadam se lijepom plasmanu neke africke reprezentacije, i dobrim igrama Holandije.
     
Thread Status:
Not open for further replies.