Sport - internacionalni

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Alibegovic, Oct 30, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Nije nemoguce, Marion Jones je jedno vrijeme nastupala u tim disciplinama, 100, 200m te skok u dalj. Fol je u tome sto bi Bolt sigurno nastupao ako ima "prave duzine" (a sto ce vidjeti na treningu), inace mu se ne isplati.
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Carl Lewis je u jednoj sezoni uzeo cetiri olimpijska zlata - 100, 200, 4x100, skok u dalj.
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Baš kad nju spomenu, ne mogu da vjerujem kako je ostala osramoćena poslije one steroid atmosfere - 6 mjeseci zatvora i poništavanje svih 5 medalja koje je osvojila u Sidneju.
     
  4. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    odbrana im je cirkus . ako je ne pokrpaju do LP bolje i da ne igraju tamo .
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Pravila su jasna, a uvijek je dobra prilika iskoristit nekog poznatog kao marketing, odnosno radi prevencije problema.
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Bilo bi baš zanimljivo vidjeti Usaina Bolta na steroidima - možda bi istrčao 100m ispod 9sec. :D
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Steroidi su i biti za rast misica i "neku" snagu a ne za eksplozivnost. Misliam da nikada niko u historiji atletike nije uzimao sterodie.

    Mislim da se sve svodi ko uzima "bolju" hemiju. Stvar je u tome kod nekih supstanci sto su recimo zabranjene. Onda jedna kompanija uvalja kao na prirodnoj bazi, one se prihvate odnosno nisu zabranjene a duplo budu efikasnije od nekih nedozvoljenih.

    Mada, sve to na stranu, mene jos uvjek zanima kako Jamajka odjednom izrodni. Jedini takmicar koji je nesto postigao je Asafa Powell. Nigdje ih nije bilo. A sad.. ssamu sa sprinterskim disciplinama imaju najvise zlata. Sta bi bilo da skacu s motkom ili da ih ima na bacačkim disciplinama.

    A sto se tice medija. Bolt ce biti interesantan sve dok drzi rekorde. Nije to bas kao fudbal da stalno moras postizat zgoditke. Uvjek ce biti na njemu paznja oborio on rekord ili ne.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Haha, otkad ti pratis atletiku? Jamajka je uz Ameriku tradicionalno imala najbolje takmicare u spomenutim disciplinama i to u obje kategorije.
     
  9. Pasha

    Pasha Komšija

    Roflmao materijal.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma o cemu ti pricas. Kakva zradicija. Da su bili glavni takmicari jesu, i da su bili TU bili su. Ali u opste nis uimali rezultata. Ert osam ona 100m. Gdje Jamajka bila kada je Maurice Greene drzao rekord i prvo mjesto a Ato Boldon bio vjeciti drugi a za kratko vrjeme dok je "prvi" bio Tim Montgomery.
     
  11. Pasha

    Pasha Komšija

    Pa gdje su sada S.A.D.? :lol:
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa o cemu ja pricam. :roll:
    Ameri nisu zakazali, vec su ovi drugi "superijorni".
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Haha, pa nisam rekao da su prije Bolta imali nekoga ko je ovako dominirao, ali poenta je upravo u tome da su njihovi takmicari uvijek medju najboljim te da upravo imaju tu tradiciju. Nabrojat cu par imena pa ih slobodno probaci kroz Google: Christopher Williams, Shericka Williams, Michael Frater, Keron Stewart, Sherone Simpson, Merlene Otey, Veronica Campbell, Shelly Fraser...
     
  14. Pasha

    Pasha Komšija

    Pa pričaš gluposti. Dao si sam sebi odgovor.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Sad ponavlajte sta ja govorim. Nsiu imali rekordere, nisu imali prva mjesta. Kao sto sam isto rekao, bili su uvjek tu ali ne ovako da vladaju.

    Ono o cem uja pricam jeste ovo:

    [​IMG]

    Ogromna razlika.



    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Ta prica da su jednako dobri sad i prije.. bit ce da vi pratite samo zadnje 2 godine atletiku.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Problem je sto ti neces da citas vec furas neku svoju pricu. Poredis SAD i Jamajku po ukupnom broju medalja, iako sam raspravljali o 100 i 200m disciplianama te iako sam ti napisao da su konstantno u vrhu te da imaju tradiciju u tim disciplinama. Ako je tebi tradicija samo ono sto je bio Green ili sad Bolt...
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne furam ja nikoga. Ukupan broj medalja znaci koliko su bili dobri prije, a koliko su dobri zadnje 2-4 godine. Necu da se kacim na rezultate jer nisu bitni svjetski rekordi, bitan je ucinak, a generalni ucinak Jamajke je jadan. I ne poerdim sa Amerikancima vec poredim sa prvoplasiranim.

    Meni je naumpala era kada su Ameri vladali na 100-200 metara zadnjih deetak godina kada su bili recimo Green, Montgomery ili Boldon. Jamajke nije bil ni na mapi.

    I eto, dao sam i po godinama prva mjesta i fino se vidi da zadnjih 4-5 prvenstava Jamajke nema NIGDJE . Bilo 100-200-400-stafeta il sta vec.


    Mogu ja pricat sta hocu ali.. statistika govori sve ..kakvi su Jamajčani bili prije, a kakvi su sad.
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    koga briga kakvi su bili prije

    de sta normalnije postajte -.-
     
  19. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

  20. Esh

    Esh HWB

    Da si probacio kroz Google imena koje sam ja naveo, vidio bi sta i kad su osvojili. Problem s tvojom pricom je sto ti tvrdis da Jamajka prije Bolta nije imala nikakve rezultate, a pritom neces da provjeris sta je navedeno. Da je neko napisao tipa "Jamajka je osvajala sve i svasta prije Bolta ili drzala sve rekorde", onda bih te mogao i shvatiti, ovako mi nije jasno sta pokusavas da dokazes.