SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jesu li ispravili onaj problem sa 840 evo diskovima?
     
  2. anel007

    anel007 Komšija

    ja za 2-3 godine kako koristim evo 840 taj problem koji se svako malo pominje nisam nasao, sta mu je uopce problem?
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nisam ni ja iskusio, ali eto da priupitam. Imao sam dva od 250gb.
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    et kod mene je osnovni 120 GB model i jos uvijek nikakvih problema s njim, sad koliko ce biti bez problema ne znam ali ako je suditi po samsung magician programu jos uvijek je sve dobro, ukupno zapisano nesto ispod 10 TB haman
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Problem je u padu performansi, uradite testove pa uporedite sa review-ima, tesko da se moze 'na oko' primjetiti.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma seru malo sa tim SSD-ovima... ja imao taj Samsung 840 sa 120GB radio ko' doxa.. nabavio sad neki ne znam jel SanDisk ili je LiteOn... veze nemam iskreno, i on radi ko' munja :D
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma


    Ove me performanse i interesuju, ne tamo neki sintetički testovi.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma seru oni s mnogo stvari, prije to nisam uviđao, ali sada je očigledno.
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma jarane za 200KM 480GB onaj Patriot u winwin.ba ili Crucial BX200 480GB za 250KM, oba sa 3 god garancije sta ljudi hoce? Za 3 god i onako nece vrijediti vise od 50KM kako cijene padaju a dolaze brzi diskovi sa drugim tipovima interface-a.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Potpis.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Platio sam 200 KM HyperX 120 GB, još mu garancija nije istakla ja mislim i to sam ga dobio povoljno, a danas 120 GB se prodaju po 60-70 KM :D
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja imam Samsungov M.2 SSD, razlika u odnosu na 850 PRO SATA je očigledna (njega sam delegirao samo za igre). :mrgreen:
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Meni je garancija skoro nebitna, 200 maraka gore dole, vaznije je da mi ne crkne disk u po frke na sta se zali dosta korisnika patriota npr.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nažalost, nemaju svi taj rahatluk da kažu 200 KM gore dolje.
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nije bas da imam zelju baciti 200KM, ali lakse bi mi nekako to palo cini mi se :D
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam tako tamo nekad 2011. uzeo Samsung 830 od 128GB. Platio ga 310KM, a dobro se sjecam da se tad kretao oko 450KM. U to vrijeme jedino Intelovi SLC SSD-ovi su bili pouzdaniji.

    SSD-ovi su strasno pojeftini zadnjih godinu-dvije.
     
  17. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: SSD diskusija

    Ja radim daily backup na NAS , Veeam Endpoint Backup je besplatan.

    Poslano sa mog X80 Plus(H5C5) koristeći Tapatalk
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Šta je s Intelom i njihovim SSDovima?
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Doslovno leti: :mrgreen:

    [​IMG]
     
  20. joyjoy

    joyjoy Aktivista


    Je li to ovaj: SAMSUNG 256GB SM951 M.2 PCIe , pitao sam na piku najeftiniji 256GB je 330KM ; meni bi trebala mobo nova (npr asus 970 gaming aura), bezze mi adaptere da kupujem, mislim da bi PCiex 2.0 malo štekao i nebi bilo sa max brzinom , ni feninga više u moj amd....... do sljedeće generacije! m.2 LoL