StarCraft 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by zoi, Apr 29, 2007.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Što li to.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma



    Nakon ovog mi se i kupuje igra. Doduše, ja bih to kupio samo da odigram kampanju, pa mi se baš i ne isplati.


    Side note: Prije sam jedva čekao da prvi put uđem u igru, da pregledam cinematic, a sad to sve na netu bude mjesecima prije nego i vidim igre...
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Predobro

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. rama

    rama Aktivista

    Ma vjeruj mi da se isplati. Ja sam se dugo nećkao da li da uzmem ili ne, i kad sam konačno uzeo krivo mi bilo što nisam i ranije. :D
    Pogotovo još ako upališ multiplayer, a hoćeš i to sigurno. Mali milion modova je ono što igru čini odličnom. Više sam proveo igrajući StarBattle i Sotis nego sam Starcraft 2. :smt003
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Imam ja Wings of Liberty, ali sam prekucao kampanju i nešto preveo u custom mapama, većinom Mafia Wars i StarBattle, i još neke. SC2 u MP nisam makeo iz one probne lige :) Tako da mi se ne žuri odmah kupiti.
     
  6. RaP

    RaP Komšija

    Poznato je da Blizzard posalje u promet cinematic ili intro mjesec dva prije izlaska igre isto je bilo sa diablom 2 -1 i starcraftom- 1, broodwar-om doduse tada nije bilo youtube-a pa se intro gledao od diabla 2 na broodwar ili starcraft 1 cd-eu a intro starcrafta je bio na nekim od cd-ova gaming casopisa.

    Ali sam kvalitet filmova Blizzarda je vec do sada vise puta dokazan ljudi su ga dodjerali do savrsenstva,
    Rush ultralisk, transofrmacija Viking-a, transofrmacija sige tanka i pad battlecruse na kraju beton

    Samo sad zamislit 90+ minuta Starcraft filma, kako bi Blizzard digao kes na tome
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Negdje su rekli da ima treba 6 mjeseci rada za trominutni cinematic :)
     
  8. RaP

    RaP Komšija

    Pa vjeruj da je mozda i tako, prvo tim za modeliranje napravi sve hi poly modele, zatim tim za kreiranje teksutra napravi sve teksture e onda tim za animaciju odradi svoje rigovanje itd, onda dolazi tim rezisera i sa svim tim ljudima prave film, jah tako nesto bi i trebalo. Zaboravi na muziku, Blizzard otkupi citav orkestar da kreira muziku za svoje proizvode, pa zvucni efekti itd. koji posao a sve za 3 minuta :)
    Samo da je se malo ubacit u arhivu Blizzarda pa pogledat, filmove sto nisu ukljucili u starcraft, diabl, warcraft itd. Sto nisu prosli "CUT".
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma


    Slično sam čitao i za ove iz Biowarea, jer i oni imaju dobre cinematice. a to je sve CGI, da je real film išlo bi to brže.
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa bilo koji box Office hit je velikim dijelom cgi.

    Transformers i avengers su se radili u 3 razlicite kuce.


    Sent from my iPad 4 using Tapatalk
     
  11. RaP

    RaP Komšija

    I kad bi se kreirao sumnjam da bi citav film bio u CGI kao tipa Final Fantasy: The Spirits Within, a sad kad skontas da je u Transformers: Revenge of the Fallen nagomilalo skoro 140 TB CGI-a skontaj "koliko bi to brze islo" . Zaboravio sam tacno koliko je Optimus prime imao pokretnih dijelova tj. bones u modelu mislim oko 10 hiljada. Zamisli 10000 hiljada pokretnih djelova rigovat da se krecu fluidno i "prirodno".

    Cisto da kazem da i nije nesto tako bas lako, fan art lika koji je mrtvi profesionalac u 3d-eu ima visegodisnje profesionalno iskustvo i ovaj model je radio cisto radi sebe 3 godine u svoje slobodno vrijeme , model sadrzi 100 miliona poligona :shock: , 8 sati rendanja bez rasvjete samo spec map primjenjen za jednu sliku.
    A nije cak ni animiniran
    http://www.lonewolf3d.com/images/Grimlo ... 2012HP.jpg
    http://www.lonewolf3d.com/images/Grimlo ... HPHEAD.jpg

    Uglavnom ako izadje StarCraft movie zasigurno bi bilo nesto preljepo za pogledat.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    OMG :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Slike u Thumbnails ili samo postavi link, onako nema smisla stvarno.
     
  14. RaP

    RaP Komšija

    Zaboravi da je vrijeme 56k i 17" monitora još nije prošlo do mene
    Uglavnom izgleda da Warhound nec biti vracen nazad u HoTS-u, steta interesantna jedinica za Terrane ( OP skroz ali eto igram terrana ) :)
     
  15. p4ja

    p4ja Komšija

    ako je ove zergove futave ovakav cinematic napravljen,mogu mislit sta ce bit sa protossima ..da je to docekat
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma


    Nije stvar u bandwithu nego u rezoluciji slike.
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    jel potrebna wol ?

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  19. bhd

    bhd Veteran foruma

  20. RaP

    RaP Komšija

    Mozes cekati ali Bliizard nespusta extremno cijene 5 eura ako bude na akciji to je to gledaj koliko kosta jos wings of liberty