1. iPlay

    iPlay Komšija

    Prozva ti mene, večeras ide 100% :D
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Daj bolan taj video više. Čekamo ga ko ozeblo sunce. :smt003
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imas Fire iz 2011. koji se lako moduje, i novi iz 2012. koji je bolji hardverom i jeftiniji ali nije jos "razbijen".

    Fire HD je nesto skroz drugo, i dostupan je u 3 varijante. Kao i novi Fire, imaju zakljucan bootloader.
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Koji e-ink kindle se moze rootat ? Da podrzava epub i mobi formate ?
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kindle 4 i Kindle Touch su jailbreak-ovani, ali ne znam da li je neko uradio modifikaciju za ostale formate.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Koje su prenosti toga na tim modelima? Koji model Kindea i gdje ga nabaviti? Služio bi čisto za čitanje knjiga u pdf formatu, ako je to moguće.
     
  7. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Slazem se u potpunosti. 236km i nije tako malo. Evi prijatelj ima one x. Iz kutije ok bio, ali ne bas spektakularno. Pravio 4200 bodova na quadrantu od drugog jarana S3 5200 i generalno fluidnije radio. Odradimo update na iksu, i opa drugi telefon. Radi 5700 bodova i jednostavno leti, bukvalno drugi uredjaj. Ja licno vise nista ne gledam osim nexsus uredjaja, nije bitno ko ih pravi. Znas sta dobijas za neku najprihvatljiviju cijenu.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mozes ubacivati neke igre, wallpapere, uploadovati sadrzaj preko ftp-a i sl. Za cackanje i root-ovanje je Nook bolji jer je baziran na Androidu.

    PDF je nativno podrzan na Kindle-u, pa ne moras raditi nikakve hackove ako ti samo to treba. Inace citanje PDF-a je mnogo ugodnije na Kindle Touch modelu (i novom Paperwhite) nego na obicnom (onaj sa dpad-om ispod ekrana), ali Sony-jevi readeri bolje "barataju" sa PDF-ovima.
    Kindle Paperwhite je trenutno najbolji ebook reader, to je sigurno.
     
  9. Minx

    Minx Aktivista

    Moj kindle fire odlicno radi na JB Jandycane sa xda foruma.
    Od mene tople preporuke. Moram priznati da me je Nexus tablet privlacio ali otkako sam se rijesila amazonovog modifikovanog androida vidim da nemam potrebe za njim. Naravno da je Nexus bolji ali za moje potrebe razlika nije toliko velika.


    Sent from my Amazon Kindle Fire using Tapatalk 2
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    U tim ebook readere sam skroz slabo upućen. Znam da ima Kindle, Nook i znam da vjerovatno i drugi to prave, ali ne znam za modele. Uređaj mi je potreban da mogu čitati knjige, da pravim zabilješke tokom čitanja i mislim da je to to. Kad bi imao neki browser, ne bi bilo loše. 3G mi ne treba, tako da su mi ovi wi-fi modeli sasvim dovoljni. Ovaj Kindle Paperwhite bi me došao s carinom preko 300 stoje, tako da me to nešto i ne privlači. Touch ako nije skuplji, sigurno nije jeftiniji.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Touch izlazi iz prodaje a mijenja ga Paperwhite. Ovaj model od $69 ima sve sto i Touch, samo naravno sa fizickim kontrolama koje su malo nezgrapne.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Primjetio sam da nema više Toucha. Dakle, sa ovim običnim mi je samo gore šaltanje stranica i unošenje zabilješki, ostalo je isto?
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ekran i hardver su isti, samo su znaci kontrole drugacije. Saltanje stranica je cak bolje na jeftinijem modelu jer ima po dvije velike tipke sa obje strane ekrana. Samo je problem kucanje zabiljeski, web stranica, i svega ostalog jer imas samo d-pad i virtualnu tastaturu, pa moras "ubadati" slovo po slovo.

    [​IMG]

    Medjutim iz licnog iskustva govorim da je kvaliteta izrade fenomenalna. Ovaj novi, crni model je jos bolji ja mislim.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Hvala na informacijama. Gledao sam neke youtube reviewe, čisto da vidim kakav je uređaj kad ga neko drži i koristi, i na Touch modelu mi se ne sviđa prikazivanje pdfa. Slova premala, ako uvećaš moraš skrolaz da vidiš sva slova u rečenici, baš je pain in the ass. Je li moguće nekako prebaciti u Kindle format? Vidio sam kod nas na piku da se ovi modeli sa d-padom prodaju po 190KM novi.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja svoj K4 prodah za 180KM prije par mjeseci, procitao 2-3 knjige samo.

    Sto se tice konverzije, imas Calibre aplikaciju koja konvertuje sve zivo u bilo koji ebook format.
     
  16. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ma moze on konvertovat al koliko ce to biti vidljivo...iz mog iskustva ono sto se moze fino konvertovat vec se moze i u pdf-u lijepo pregledat, a ono sto je problematicno za pregledat u pdf-u il se ne moze konvertovat il mu nikakva konverzija ne pomaze...

    EDIT: jedina prava pomoc je 10" inchni kindle
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kindle DX je imho veeeliko bacanje para.
     
  18. Zlatan

    Zlatan Komšija

    pa jest za onog ko ne čita knjige :mrgreen: :mrgreen:

    tj. koji ih manje čita, ako neko stalno čita one pdf-ove koji imaju ultra mali font i puno slika kindle x bi mu imho bio spas...
     
  19. Zlatan

    Zlatan Komšija

    danas sam se malo poigrao u Genelecu sa ovim 5-10 minuta, i fino ide, nema nikakvog laga i slično...
     
  20. PackardBell

    PackardBell Aktivista