Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Narucio ELOB internet (Bussines paket), u pon ili utorak stizu . Bye bye EPN i tvojih pishanih 16 gigica :smt003

    EDIT: Dosli momci, prikljucili, evo torent pici 90 kb/s. Bem ti, morat cu uzet jos kakav hard od 320 GB :mrgreen:
     

    Attached Files:

  2. pac

    pac Komšija

    Re: ELOB nudi flat rate?

    ma sve je dobro sa ovim elob-om i sto je staticka ip adresa i to nije prob ali mi samo smeta sto moras 24 mjeseca da koristis njihove usluge!
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Otkud ti to?
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Ako iznajmljujes modem od njih onda se moras vezati za njih ugovorom i to na 24 mjeseca, ako kupis odmah modem od njih ili ako imas svoj onda nema nikakvog vezivanja - to mi oni rekose. Al isto tako, ako im usluga nekad bude s*anje, pucanje konekcije, male brzine i sl. (a nadam se da nece) znas da cu im ga ja placat 2 god :roll:

    Ali ipak, ADSL anyone? :smt003 :
     

    Attached Files:

  5. pac

    pac Komšija

    Re: ELOB nudi flat rate?

    e pa dobro je onda ako je tako vedo, a hocel se kad ova staticka ip adresa promijeniti u dinamicku?
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Mozda pri restartu racunara :? , jer nema kao kod EPN-a npr. ono da ides na 'Connect to' pa ukucas username/password, neg cim ukljucis modem ti si konektovan. Ima onih programcica MaskIP ili tako nesta sto ti navodno prividno promjene IP adresu pa onda mozes i rapidshare ganjat. Probam pa javim
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Nema promjene. Proxy ne prolazi na rapidu, barem meni.
     
  8. stripiii

    stripiii Aktivista

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Meni je vec 10-tak dana d/u katastrofa. 10kB/s down 0,40kB/s up :shock: a paket je STREAM.Zvao ih kazu rade neku nadogradju pa ce za 7-10 dana biti ok.Jedva cekam 10-i da ih malo posjeti... :smt004
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Nije nista rekao, to je bio playback sa kasete :lol: vazda istu kasetu pustaju ''nadogradnja opreme, strpite se par sedmica''.
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB nudi flat rate?

    opet je i meni se pojavio isti problem prije 10-12 dana, tokom dana mi brzina oko 40kb/s, a navečer jedva 20. zvao sam ih i rekli su da je su linkovi zagušeni jer priključuju cijelo koševsko brdo i da bi početkom iduće sedmice trebalo biti ok. i mene više ovo nervira s elobom, da sam znao da će ovoliko problema biti, radije bih uzeo adsl i plaćao tih 7 maraka više, ali da barem nikad ne brinem o brzini konekcije. ovako svaki mjesec se desi neki problem, otkako su uveli internet nije nijedan jedni mjesec prošao a da ih nisam mora zvati da se žalim na nešto. :twisted: :twisted:
     
  11. stripiii

    stripiii Aktivista

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Ma do kraja proslog mjeseca sve je bilo ok 180 KB/s down i 110 KB/s up.Danas odem do njih da vidim jesu li gotovi radovi kaze frajer danas smo pustili novi link pa ti meni posalji mail kolika ti je brzina.I ja to sve uradim proslijedi on to slovencima i lik mi da ovaj link da izmjerim brzinu http://www.elobcatv.net/TEST/test.pop i down skocio na 100 KB/s al kaze cucemo se u toku dana da se to jos popravi.Pitam ga ja a sta je sa upload-om,kaze rekao slovenac niko ne moze imati vise od 512 upload-a :shock: Al rekoh ja placam 1024 kaze on tako ti je kako ti je.E tu sam popizdio,sjetim se slovencu najblizih i najmilijih kao i doticnom...Sutra pravac u njihovu pravnu sluzbu...
     
  12. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Ni meni na poslu, nema sanse, probao sve moguce, jos nam zatvorili masu portova, sad mi na rapidu vazda izbacuje da cekam 222 minute, a pouzdano znam da niko nista ne skida! :evil:
     
  13. Pasha

    Pasha Komšija

    Re: ELOB nudi flat rate?

    na otoci sve u redu sa downloadom,al upload malo zeza..
    a to malo hebe stvari na nekim programima..
     
  14. Pasha

    Pasha Komšija

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Ma do kraja proslog mjeseca sve je bilo ok 180 KB/s down i 110 KB/s up.Danas odem do njih da vidim jesu li gotovi radovi kaze frajer danas smo pustili novi link pa ti meni posalji mail kolika ti je brzina.I ja to sve uradim proslijedi on to slovencima i lik mi da ovaj link da izmjerim brzinu http://www.elobcatv.net/TEST/test.pop i down skocio na 100 KB/s al kaze cucemo se u toku dana da se to jos popravi.Pitam ga ja a sta je sa upload-om,kaze rekao slovenac niko ne moze imati vise od 512 upload-a :shock: Al rekoh ja placam 1024 kaze on tako ti je kako ti je.E tu sam popizdio,sjetim se slovencu najblizih i najmilijih kao i doticnom...Sutra pravac u njihovu pravnu sluzbu...[/quote]


    Posalji slovencu ovaj upload :wink:
    http://www.speedtest.net/result/203456154.png
     
  15. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB nudi flat rate?

    od petka ponovo proklinjem dan kada sam se priključio na elobov kablovski net. opet već neko vrijeme periodično imam problema sa brzinom i prije 7 dana sam se čuo s ljudima u elobu i rekli su doći kod mene da provjere zbog čega u periodima dolazi do pada brzine i nikad niko nit je došao nit je nazvao. sad od petka ja po 10min čekam JEDNU stranicu da mi otvori, toliko je net spor i opet sam dobio odgovor da ću morati čekati ponedjeljak, a ja već tri puna dana ne mogu normalno na internet. krajnji bezobrazluk i neprofesionalizam!!!!
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Meni je par puta padala brzina, u onim periodima kad su "nesto radili". Svaki put kad bih nazvao, radilo je par dana bez problema, i opet po starom. Zadnji put sam poludio i izderao se na telefon, onako krajnje nekulturno, i tad su sredili sve. Evo vec skoro mjesec sve je super, jedino vikendom navecer malo padne brzina surfanja. Download ide normalno.
     
  17. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Re: ELOB nudi flat rate?

    flatrate i cijene na njemacki nacin

    [​IMG]

    gornji dio cjenovnika, kao sto se vidi, predstavlja 3 paketa, kombinaciju internet+telefon+flatrate
    prve dvije kolone u donjem dijelu cjenovnika, predstavljaju samo internet prikljucak (naravno flatrate), dok treca kolona predstavlja samo telefonski prikljucak sa 2 linije i 6 tel. brojeva.
    sto mi se posebno svidja: sve ove navedene pakete moguce je imati BEZ placanja CATV pretplate.

    eto, samo da iznesem kakvo je stanje u jednoj od evropskih zemalja...kad ce kod nas ovoga biti, to ne bih znao odgovoriti (:)
     
  18. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB nudi flat rate?

    gledaj, tako je meni isto, kao i svima bilo dok su ti radovi bili. ali radovi su davno završeni i ja opet imam iste probleme, dakle radi normalno 7-8 dana i onda opet ne radi par dana normalno. i to kad sam zvao oni se kao čudom čude šta je problem i kao fol možda je nešto do mog kompa. i ne dođu da provjere. a 99% nije do mog kompa ništa, jer kako može par dana radit normalno ako je do kompa???? u međuvremenu meni opet pon, uto, sri i čet. radilo normalno i evo sad od petka opet nikako. ma užas. imam raje na logosoftu, svi kažu da im je ekstra, skoro nikad problema. isto tako i bihnetov adsl. ja budala bio pa uzeo elob.
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Tako je i meni govorio da nije do kompa, pa sam mu rekao da imam tri kompa u stanu, onda je bila prica kao pogledat cemo.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Meni vala pici bez ikakvih problema, ponekad zna "puc" konekcija na sekundu, tj. samo se dole kod sata pojavi poruka "Local Area Connection is now connected" sto jedino predstavlja problem ako se sta skida sa rapida. Al torenti sa private trackera pice 80 - 90 kb/s (sto je i maksimum mog paketa).