Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. d0ga

    d0ga Aktivista

    meni je 120-130 na rapidu..

    sada nekada bude i 90 na nekim lijevim serverima...
     
  2. burner

    burner Aktivista

    Now, how's that possible?
    A pad brzine je neminovan uzevši u obzir najvjerovatniju ekspanziju broja korisnika i upitno kvalitetnu infrastrukturu provjadera. Samo se nadajte se da neće krenuti stopama europroNET-ove poslovne (ne)taktike, a inače svojstvene bosanskom mentalitetu.
    Ja sam još uvijek skeptičan oko ovoga. Još uvijek gledam na to kao testni period, jer još nisu iskusili "zub vremena".

    EDIT:

    Pusti rekla-kazala priče. Otiđi kod nekoga i sam se uvjeri da to nije tačno. Ja barem nemam razloga da ih branim i zbog nečega gotivim, ali ne mogu niti lagati. BIHnet jeste skup, ali je i profesionalan (barem u ovom smislu).
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Dok traje, traje. Nadam se da ce to biti sto duze, ali i ako zeznu uvijek se mogu vratiti na epn. Za sad sam zadovoljan.
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    čuo sam da dosad imaju oko 200 korisnika. i ja ću ako počnu zezati sa brzinom otkazati ugovor.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  6. burner

    burner Aktivista

    Počelo je, počeloooo...
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    to su mi rekli ljudi koji koriste taj bihnetov adsl. pitao sam koliko im je maksimalan bio download rate, rekli su mi oko 110kb/s. a da je u prosjeku i kako kod koga oko 96kb/s. a sad ako lažu mene, lažem i ja vas.
     
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    i šta sve ovo treba da znači? kakvi su problemi nastupili?
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Meni ovo odgovara. Bolje da obustave za nove nego da meni smanjuju. :mrgreen:
     
  10. burner

    burner Aktivista

    Nemaš ti mene šta lagati... Koristio sam ADSL 3G (1024/192) 15+ mjeseci i znam kako stvari stoje. Sada sam na 9G (4096/384) i tu su brzine također onakve kakve stoje navedene u ponudi.
    Eventualno, kvalitet infrastrukture (tačnije telefonske parice) može uticati na bandwidth. Kolika je slučajnost da je kod svih tvojih poznanika slično loša parica, ne znam.
    Btw, upravo sam pričao sa čovjekom koji radi u BIHnet podršci i reče mi kako je moja parica sposobna podnijeti i 10Mb/s. :D


    EDIT:
    Znači da su zagrizli zalogaj veći nego što mogu progutati. Opet ponavljam, nadam se da će biti "taktičniji" od europroNET-a.
     
  11. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Jaooo Razocarenja ljudi moji , sreca pa nisam odjavio ADSL jos ali hajde skino sam makar 95 giga filmica isplatilo se za jedan racun hehehe , nije djaba ona sve sto je lijepo kratko traje :?
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ti izgleda nisi skontao. Prestali su primati nove zahtjeve za prikljucenje. Dakle ako si vec presao, nastavljas kao i do sad. Barem za sad. Na tebe ova odluka ne utice.
     
  13. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Utice drug jer sam presao sa Game na SKY paket evo danas mi je download 110 max a bio je 200 kB/ s znaci vratili me na onaj paket koji sam pod ugovorom zakljucio
     
  14. burner

    burner Aktivista

    Ovdje negdje naslov teme gubi smisao... Dobih informaciju da u skorije vrijeme uvode limite. Nije trebalo biti nikakav vidovnjak da bi se predvidjelo ovo (kao i štošta ostalo loše), samo je dovoljno bilo biti "svjestan" građanin BiH poslije rata. To cut a long story short - ništa od flat rate-a.
     
  15. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Da ELOB Pada nema vise FlatRate kaze lik da se nisu nadali tolikom opterecenju hehe , pa reko prijatelju Flat Rate je , kaze pa dobro jes to ali ovo je pretjerano server im preopterecen i uvesce Limite po 30 giga , reko necete vi ni to izdrzati a imaju samo 300 korisnika lol elem ADSL je ADSL
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ako je tako, bilo je lijepo dok je trajalo. Ali opet bolji su od epn-a, za 4 marke vise imam 4 puta vecu brzinu, i skoro duplo veci limit. Kako god, ja se nisam pokajao sto sam presao.

    Opet valja iskoristiti ovo sto je ostalo vremena. :mrgreen:
     
  17. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Pa da ti kazem nisam se ni ja pokajo finih giga je se skinulo, i dalje cu ostati na ELOBU dok mognem 30 giga 30 giga zauhar je i to :D , kaze mi lik da nas pojedince prate non stop koliko skidamo heheh kaze hoceteli mi recu u 4 sata sta se radi na netu ?? hahah reko prijatelju skidase sve zivo i mrtvo haha kaze on ma nemoze ovo vako preoptereceno je :p samo sa 300 korisnika , nedo nog da je 3000 explodiralibi hahah
     
  18. vnm_

    vnm_ Komšija

    poznato je da se to ocekivalo, medjutim nije mi nikako jasna ta seljacka politika.

    eto oni se napravili pametni i pokusali da urade ono sta 3 providera nisu u stanju da ponude sa mnogo manjom brzinom...prati li iko od tih strucnjaka trziste? :)
     
  19. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    iskreno rečeno, svejedno mi je za taj flat rate... ionako nisam nešto pretjerano skidao, pa koliko god da stave limit, meni dosta... bitnije mi je da konekcija bude stabilna i da brzina downloada ne varira.
     
  20. burner

    burner Aktivista

    Usudim se pretpostaviti da ni to nećeš dočekati. Ako ti je to zaista bitno, prebaci se na ADSL bez razmišljanja.