Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    nadam se da do tog neće doći, jer valjda i rade sve ovo da bi konekciju i brzinu učinili kvalitetnom i konstantnom.

    a u drugom nekom slučaju... adsl
     
  2. burner

    burner Aktivista

    Vjeruj mi, to rade da se izvade iz govana u koja su zakoračili. I više je nego očigledno da hoće na foru lovu da uzmu.
    Ko bi još pri zdravoj pameti, a nakon ovoga, postao njihov korisnik?
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kako mislis da na foru uzmu lovu? Pa ne placa se nista unaprijed. Pored toga omjer cijene, brzine i bandwith limita je u Sarajevu jos uvijek bez konkurencije. I da bude 30GB opet su bez konkurencije.
     
  4. burner

    burner Aktivista

    A kao nije "na foru" bio potez ponuda flat rate-a i, time, pridobijanje korisnika? Koliki li su samo amateri morali biti da pretpostave da će im, prije svega, infrastruktura izdržati takve ambicije? Koliko smo saznali do sada, guše se pod kapacitetom od 300 korisnika. I mean seriously... Ponuditi flat rate, a ne biti sposoban za "toliku" klijentelu.
    Čak ni u Sarajevu nikada ne mogu biti ozbiljna konkurencija, jer samo uzevši u obzir zonu pokrivenosti i dostupnosti ELOB-a i BIHnet-a, nema se o čemu raspravljati. Na kraju, zar misliš da će izdržati promet i od 30 GiB po korisniku? Možda, ali ako vas ostane toliko. Tada ostaje samo pitanje koliko će oni opstati kao internet provajderi...
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sve je to ok sto ti govoris, samo sto oni nisu uzeli nikakvu lovu. Upravo zato, sto ako budu smanjivali limit, izgubit ce i to 300 korisnika, pa im se nece ni investicija isplatiti, a da ne govorim o uzimanju neke love.

    Na ovo o konkurenciji, mislio sam u zoni pokrivenosti. Valjda je ocito da ne mogu biti konkurencija tamo gdje ne pokrivaju.
     
  6. burner

    burner Aktivista

    Možda se nisam izrazio najjasnije, ali sam htio reći da su "na foru" htjeli doći do klijentele (samim tim i do love), obećavajući kule i gradove. Samo kada se sjetim razgovora sa tipom iz podrške koji je, na moje pitanje, otresito i prepotentno odgovarao da su "jači" od BH Telecom-a (u smislu infrastrukture) i jeftiniji od hrvatskih internet provajdera.

    Hehe... Ne znam ja šta si ti mislio, ali si napisao "u Sarajevu". :p

    Razumjeli smo se, uglavnom. Pokrenuo sam temu poveden nevjericom, koja se, na kraju, pokazala opravdanom.
     
  7. zilo

    zilo Komšija

    Neka njih. Opet su kol'ko-tol'ko pojacali konkurenciju. :)
     
  8. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Bitni su ovakvi pokušaji, možda bar potaknu ove "velike" na razmišljanje.

    Trenutne cijene ADSL-a visoke su i da je flat u pitanju, a kamo li ovaj jad od 3 GB i sl. što nude.
     
  9. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Eee ko ima SKY paket ovdje , interesujeme koliki mu je download jeli isti kosto bi i trebao biti ???
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja sam na game, i zadnjih par dana je malo usporilo. Zvao sam ih, i kazu da je zagusenje, te navodno rade na prosirenju kapaciteta. Trebalo bi ubrzo biti sve po starom.
    Mada nije kriticno, meni ja spalo na nekih 90KB/s.
     
  11. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ija sam presao sa SKY na GAME jer je ustvari SKY dosao ko GAME paket pa sam presao radi toga a inace mi je rekao da ce GAME biti manja brzina downloada jesu usrali sve sad ......
     
  12. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    Re: ELOB nudi flat rate?

    @Dog_Father
    I kako ide? Brze/sporije nego u Julu?
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Brze je. Sad sam zadovoljan. Nije ono kao na pocetku da pici preko 120, ali ide preko 100 regularno.
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB nudi flat rate?

    trebaju sad u septembru da dobiju i novu opremu, tako mi je rekao lik kad sam zvao nedavno radi onog problema sa otvaranjem sajtova (@Dog_Father, bio si u pravu, do elobovih dns servera je bio problem).
     
  15. TequilA

    TequilA Novi član

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Samo sto se u Cazinu koliko znam nemoze prikljucit :( :(
     
  16. burner

    burner Aktivista

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Kakav Cazin i ELOB?
     
  17. Amash

    Amash Aktivista

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Hebote nema ga u Kolodvorskoj i u Zmaja od Bosne a da ga ima u Cazinu :lol:
     
  18. mc_82

    mc_82 Aktivista

    Re: ELOB nudi flat rate?

    :lol: :lol:
    nema ga ni u kemala kapetanovića, a sjedište im 100 metara od mene udaljeno!
     
  19. azzaro

    azzaro Aktivista

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Meni stvarno nije jasno zasto je tako tesko ili skoro nemoguce pruziti nama ovdje Flatrate pristup?
    Jel pitanje preskupe opreme? ili kadrova kojih nema? Volio bih da neki pro da svoje misljenje.

    Nemoguce da nijedan ISP nema interesa da pruzi flat pristup?
     
  20. Loki

    Loki Komšija

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Dok nas mogu za*ebavat' ovako što bi s i trudili. :roll: