Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. zilo

    zilo Komšija

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Sto mi je ovo poznato hahaha. :D
     
  2. Pasha

    Pasha Komšija

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Ljudi gledajte da vas prebace na drugi server..Jedan im je preopterecen skroz,to zasigurno znam.
    Mene su prebacili jer sam to "fino" trazio..
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Mene su prebacivali tri puta. Sve lafo ovaj novi nema puno korisnika. I sve dok nisam poludio.
    Pouka: Lijepa rijec vise ne otvara nikakva vrata.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Re: ELOB nudi flat rate?

    isti klinac ko i sa svakim provajderom, kada popune limit sa korisnicima onda krenu problemi.
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB nudi flat rate?

    i mene su prebacili jednom prije skoro mjesec dana s istim riječima, kao ovdje nema puno korisnika i neće bit zagušenja. popizdio sam više od ovog eloba, evo patim se već 15min samo ovaj reply da postam, jer ne mogu, toliko mi je internet spor. i šta sutra da im kažem, jel trebam popizdit i preko telefona i sjetiti se nečije familije? :evil:
     
  6. Pasha

    Pasha Komšija

    Re: ELOB nudi flat rate?


    Ako nista makar nas ima i za posaketat se s njima :mrgreen:
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB nudi flat rate?

    OT: znam da ima i previše topica o adsl-u ali ja sam zaista prešao svih 14 stranica ne bih li našao odgovor na pitanja koja sam postavio u topicu koji je zaključan. mogao sam bar dobiti odgovore prije zaključavanja, jer na ovih 14 stranica nisam našao niti jedan. pa nije isto sad stanje kao 2005 otkad su neki topici o adsl-u. fino molim još jednom da li da idem na taj adsl ili nešto drugo. da li me i tamo čekaju problemi sa brzinama i slično?
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: ELOB nudi flat rate?

    ma ja sam ti pisao pa je sulu lock i nisam mogao postat :mrgreen:
    ja koristim 5 g skoro 2 godine i u tome periodu mije veza mozda pukla 20 tak puta na sec , jednom je bila kriza pa veze nije bilo 2-3 sata (imas topic ovde negdje o tome :mrgreen: )
    brzina jbg zavisi odakle skidas , meni je na rapidu vecinom oko 200 kps , torenti znas i sam zavise od l i s i tu se moze navuc na 180 :mrgreen:
    znaci stabilnost i brzina su ok
    e sad ta podrska , frendica koristi onaj njihov bezicni modem i dva puta je imala neke probleme i fakat se dugo nacekala da docu popravit ( 7 dana ) meni se nikad nije nista desavalao pa ne mogu bas o tome iz prve ruke .
    jedina frka je download limit , malo je izvlacila ona free zona ali koliko sam ćuo i ona je death , vjeruj nisam bio tamo 2 mjeseca .
    et ako te jos sta zanima pitaj :smt006
     
  9. artemis

    artemis Komšija

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Po stabilnosti bihnet adsl je najbolji...Koristim njihov adsl otkako se pojavio,nikad problema(bilo je nekoliko najavljenih prekida,ali uglavnom na sat vremena).
    Brzina stabilna,jedina su cijene te po kojima svi pljujemo...FZ donekle poboljšava stvari,bila je kritična neko vrijeme,ali sada je sve OK i newsi su oživjeli.

    Nemaš pada brzine vikendom ili petkom kao npr. na kablovskom.Što se tiče modema vidi ako znaš nekog iz bihneta,pa da dobiješ telindus ads wirelles router,daleko najbolji još kad izvršiš update...čak je i 2-3kb/s brži od speedtoucha :mrgreen:
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB nudi flat rate?

    ti parametri su mi najbitniji, dakle da nema pada brzine i da ti prekidi nisu dugi. a što se tiče cijene... slažem se, ali gle, ja plaćam 36km ovaj elobov cable net i to brzinu 512/256, a non stop problemi neki, svake sedmice su problemi. a tu bih plaćao oko 40km a duplo veća brzina i još kad se doda, kao što kažeš stabilnija konekcija, dobijam jasnu sliku stanja. jedino ne znam koliko se čeka na priključenje, danas mi gospođa nije znala reći, kaže da niko ne zna koliko se mora čekati. pa ako neko ima neku informaciju da je podjeli sa mnom... u svakom slučaju, hvala na odgovorima i izvinjavam se na offtopic diskusiji.
     
  11. Looney

    Looney Komšija

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Kako ti grah padne. Možeš dobiti ADSL za 15 dana a možeš za 3 mjeseca. Nađi neku štelicu u pošti i završi to za sedmicu ako možeš ako ne onda se prijavi i čekaj a do tada deveraj sa ELOBom.
     
  12. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Ma kakav crni ADSL, mani se toga jaro, evo ga ja koristim vec preko 18mjeseci, na AlipašinomPolju, istina, nisam nikad imao problema(vecih) oko konekcije i brzine ali brate, šta češ ti sa 3GB limit-om, mozes guzove obrisat s njim, moram paziti na svaki klick koji uradim po internetu i šta skidam, pa meni je bolan luksuz kad skinem 5-6pjesama mjesečno jer se nakon 20dana(najkasnije) te 3"gige" pretvore u prašinu, kao da ih nisi ni imao, a onda valja 10 dana bez internet-a, svaki MB ti naplate koji skineš + PDV(ne na te MB što si skinuo), jok oni su malo pametniji, opale opet PDV PO UKUPNOJ CIJENI SVEGA...pa se ti vamo useri plaćajući a usluga nemiče ni lijevo ni desno(limit nepovećavaju, freezona je po meni shit, kad izuzmem onih par game-servera koji su ionako 24h krcata i nemozes zavirit na njih, cijena ista), pljačka ba živa!!
    E ja ću sebi baš priključiti taj Elob "business" packet(30KM), pošto meni u zgradi sve penzioneri pa valjda nece biti smanjena brzina toliko, a ujedno ću od uštedjenih 12KM moći priključiti i njihovu kablovsku tv(i to na 2tv-a i na ovaj komp. preko tv-kartice), pa ti sad meni reci šta je bolje:
    Samo internet sa popišljiva 3GB????, ili
    I internet sa solidnom brzinom(nešto manja u odnosu na adsl) a BESKONAČNIM LIMITOM i KAbLOvSKA TV SA 40Kanala!???????
    PS. Mjerio sam svoju brzinu adsl-a, od obećanih 1024Kbps, ja svega imam 750KBps i to ujutro mjerio, kad je mreza manje opterecena, pa ti sad skontaj!!!!!!!
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Nema kod ADSL-a pitanja opterecenosti, to je vise vezano za kablovski. ADSL bi morao raditi 24/ na punoj brzini. A to sto imas 750KBps a obecano je 1024KBps, uzmi kao normalno. To ti je manje-vise tako. Ja imam oko 800KBps.

    U Sarajevu makar ima izbora sto se tice interneta, ali u Tuzli nema. Prakticki si osudjen na bihnetov ADSL. Zonin wireless da ne spominjem.
     
  14. vnm_

    vnm_ Komšija

    Re: ELOB nudi flat rate?

    nesto ne vjerujem da od toga zavisi hoce li biti zagusenja...
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Ja imam izbora da imam kablovski internet 4GB + 1TB neke free zone..... 256/256Kbps i sve to za 27KM što i nije skupo u odnosu na bihnetova 3GB.
    Ali nebih napustio bihnetov ADSL samo zbog ljepog 253 servera :mrgreen: (nekih 80GB svakih mjesec se napravi prometa)... to mi dođe ko flat rate....
     
  16. Pasha

    Pasha Komšija

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Ja se stvarno ne bih zalio sad,naprotiv zelio bih da pohvalim elob internet..
    Nakon velike patnje,konekcija u proteklih dva mijeseca nije sekunde opala..
    Placam 765/256 32 marke a dobivam skoro duplo..Ovo je super,za sad.
     
  17. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Ljudi da vam kazem ja imam sad ELOB GAME paket i skinuo sam za 5 mjeseci jedno 1,500 GB 100 % torenti idu ko flak ali ima drugih problema a to je sto je velik PING usporeno mi je surfanje postranicama i online igrice :( nazalos , nadam se da ce popraviti nekad .Inace konekcija je stabilna nije mi se jos ni jednom desilo da nema Interneta radi sve ko doksa , a bogami ADSL je najstabilniji od sviju ali njihovih 3 GB hahaah smijesno ja to skinem za koji sahat .....
     
  18. Pasha

    Pasha Komšija

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Kako si ti dobio game paket?Jesi li od pocetka na tom paketu? Ja kada sam im trazio da me prebace na game,rekli su mi da nema tih paketa..
    http://www.elob.ba/internet.html
     
  19. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Da ti kazem ja sam prvo uzeo bio Game paket pa sam se prebacio bio na SKY i onda kad su ukinuli SKY paket vratili me na onaj na koji sam sklopio ugovor a to je Game i tako je svima uradjeno stim da su ovi nasi htijeli da i to da ukinu ali nije dao Slovenac taj glavni i reko im nemoze tako ugovor je sklopljen i nesmijete im to gasiti , barem je meni tako prenio jedan njihov radnik .............
     
  20. Pasha

    Pasha Komšija

    Re: ELOB nudi flat rate?

    Predpostavljao sam.Zato sam te pitao odkada si na game-u..Ma preoptereceni serveri,pa
    zavrcu pipe :) Ko kaze da Slovenci nevaljaju,heh