Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije to bas tako fluidno: http://techtips.salon.com/transfer-betw ... 21738.html
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Koliko znam, Telemach nije ni imao ugovor sa Arenama, nego su ih samo privremeno pokupili iz starog Telekabelovog ugovora.
     
  4. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Svje to super da oni nisu imali arena paket. Ima onaj papir sto ide uz ugovor sa listom kanala gdje je arena u psoebnom paketa a arena 1 je trebala ici uz ovaj osnovni paket.
     
  6. Piroman

    Piroman Komšija

    To ti je ostalo od starog provajdera mes'cini, pa morali puštati dok (stari) ugovor traje, dok su oni odavno na "ratnoj nozi" sa onim iz arena, pošto i oni njima ne daju SportKlub kanale na emitovanje! Na žalost, mi kao krajnji korisnici ga ovdje najviše pušimo! :mrgreen:
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Starij provajder nije imao nikakve pakete. Paketi su bili telemaha pa me malo nervira sto su imali ponudu bez ugovora. Odmah je meni bilo sumnjivo kada sam vidio na ponudi poseban paket za arene, da li ce nam arene uopste ostati jer je smo mi dobil ipet arena uz osnovni paket, ali eto, sada ispalo da ih nema ni kada bi placao.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

  9. daco87

    daco87 Aktivista

    mogo si to lakše riješit sa MiniTool Partition Wizard ili sličnim programom
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne treba ti za ovo nikakav tool. Samo kucaš "diskpart" u win i samo odaberes particiju, izbrišeš i istu i odredis je primarnom (ako li vec) i to je to.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Cuj 20KM, wtf? Lijepi HS :D
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Koja ispravka. Digitalna je na telekabelu bila 12KM a 16 je bilo sa resiverom. Stoga, ko je imao DVB-C tjuner na tv-u nije morao uzimati resiver i placati 16KM tak oda je nekima povecanje sa 12 na 15KM (analogna) a nekome sa 12 na 20KM (digitalna).

    Veci broj kanala znaci veci izbor a ne da ih moram sve gledati tako da se sa time ne slazem i nece m iskoditi da ih ima hiljadu, veci izbor u datom trenutku.. i ako istina ne znam sta su to oni ubacili novo otkakao su dosli. Samo HRT 3-4 i FOX. Ne znam da ima jos neki "bitniji".

    Sa druge strane samo par kanala je bilo prevedeno na telekabelu dok je velika vecina (u poredjenju na telekabel) prevedena na telemahu sto je pozitivno.

    Nikada nisma primjetio da resiver koci radi nekog kanala ili koci neki sportski kanal ali jeste da resiver trokira na dnevnoj bazi. Prosjek 2 puta dnevno svima koji ga imaju.

    Sve u svemu mislim da je meni ponuda telemaha bolja ali zato jeste i skuplja. Ja sam recimo za engleske utakmice a ne za recimo francuske sto je stvar ukusa te meni ovih 2-3 sportska kanala koji nisu bili na telekabelu dobr ododje. Ali da, zalim radi lige prvaka.

    Mada to sve sto pise u clanku stoji. Zeničani prilicno iznenadjeni a alternativa je jedino moja tv.

    Internet brzina je ostala ista. 30KM = 8Mbita. Jos jedna pogodnost jeste trio paket. Sada placam tv + net 50KM a za 55KM mogu dobiti to dvoje + telefon koji je free prema fixnim teledonima sto je priclino super stvar.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Telefon baš i nije free prema fixnim. Jeste fre, ali ima ovo "ali" na tom free :)
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Koje ali ? Uspostava poziva ili.. ?
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Između ostalog. Hoćeš nazvati samo da kažeš da ćeš krenuti, ode 8 pf :lol:
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Znam ali nije isto nazvati i pricato 20min.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nije, ali ko dnevno napravi po 10 poziva, njemu se nabere solidno, tako da to i nije besplatno.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod mene se kućni koristi za duze razgovore tako da je to stvar potrebe, kako kome.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li ovaj D3 ima neku reset opciju da podje ponovo traziti kanale ? Neki kanali krče od zadnjeg updatea. Kod kuma ne krci dok jos jedna osoba ima isti problem kao kod mene. Pa reko mozda ponovna pretraga ufati bolju frekvenciju ili sta vec.

    Ima samo restart resivera i reset settings postavki.