Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Na rtlu je ali ce haman oni zatamniti pa na drugoj temi neko napisa da arena sport 1 valjda prenosi
    Ako nista drugo,naci cu neki stream pa gledati

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  2. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Arena Sport 1


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Super, ja sve gledam oko 12 sta ima pa me mašilo. Čitam sad' da je main event u 3:45 p.m. ET. Oni su 6 sati iza dok arena ima u 11 neki maxbet klinac. Valjda je placeholder.
     
  4. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Evo počeo je prijenos na Areni Sport BiH s tim da je glavna borba počinje 21:40


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Imam jedno vrlo lagano pitanje. Interesuje me procedura za raskid ugovora.

    Ponesem svu opremu koju su mi dali na korištenje, ponesem ličnu dokumentaciju, i odem u Telemach poslovnicu i pokrenem raskid ugovora? To bi trebalo biti to?
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Da, ako imaš dugovanja odmah izmiriš, tražiš potvrdu da nemaš dugovanja, i predaš zahtjev da te skinu sa marketing list.

    Ako uzimaš MojaTV imaš akciju trenutno sa popustima i moguća nagrada za 200.000 og korisnika.
     
    NeTRa1der likes this.
  7. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Ove sedmice sam upravo prešao na MojaTV, paket Moja TV Net 5. Prvih 12 mjeseci plaćam 36 KM.

    Nešto mi nije jasno...Mjerenjem brzine putem "Speedtest.net" na Android telefonu (udaljen 1-2 metra od rutera), download ne prelazi nekih 45-47 Mbps, dok na računaru ili laptopu preko mrežnog kabla dostiže deklarisanu brzinu od 100 Mbps.

    Uopšte mi ovo ne smeta, ali me interesuje koji bi mogao biti razlog :)
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa ograničenje 2,4GHz opsega. Vjetovatno router/modem nema 5,8GHz ili on nije uključen. Vidi u opcijama telefona jesi li nakačen na 2,4 ili 5,8GHz. Ako si na 5,8GHz trebao bi da imas link speed iznad 150Mbps. Kod mene je trenutno 866Mbps.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    [​IMG]
     
    NeTRa1der likes this.
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene link speed 72 Mbps a u praksi nekih 44-45 Mbps nabije kada mjerim
     
  10. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Telefon je nakačen na 2,4 GHz. A, u opcijama rutera (ZTE ZXHN H267N V1.0) jedino šta mogu uključiti/isključiti jeste WLAN (2.4GHz).

    Dakle, to je to.

    Zahvaljujem kolegama na pojašnjenju. :)
     
  11. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Da, upravo takav slučaj je i kod mene.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa kao sto rece kolins,ogranicenje tehnologije...ako ti router ima 5 GHz mogucnosti,onda trebas prebaciti i imati ces vecu brzinu a ako nema,mozes se ili pomiriti sa tom brzinom ili kupiti router koji ima i 5,8 GHz frekvenciju
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    RED DEVILS likes this.
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Proradio je besplatni HBO, samo ga aktivirajte na mojtelemach.ba i zabava može početi. Naravno niste ograničeni da gledate samo u telemach video klubu, može se aktivirati i aplikacija na smart tv ili nekoj drugoj platformi, na hbogo.ba se ulogujete sa podacima od telemach naloga i uživajte do 16.01.2020. Vjerujem da većina ovo zna, ali uvijek ima neko ko ne zna..

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Haker and zippoo like this.
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo aktivirao i vec rade hbo kanali
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Je li ovo ograniceno samo na telemach mrezu ili?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Misliš ukoliko ti prijatelj/rođak ima telemach pa da ti aktivira aplikaciju preko svog naloga da gledaš preko drugog internet operatera ili se pitanje odnosi na nešto drugo?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Upravo to mislim.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Mislim da ovdje piše ono što te zanima. [​IMG]

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Znači mogu svi provideri s Teritorije BiH.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk