Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    uzet najnizi paket i iptv.
    ne vidim drugu soluciju.
     
    suppa_FMB likes this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Neće ti 3km ništa promijeniti u životu. Prošle godine 3 prije toga opet sve skupa nije ni 10km. Meni je samo dopizdio supakluk ove firme da ne nabrajam primjere koje sam imao i zato bih ih rado zamjenio, ali alternativa je bh Telekom koji je lošiji.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    suppa_FMB, aNaToMiC ! and dams82 like this.
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa to je to supanluk


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. kvaju

    kvaju Komšija

    Realno, bar kod mene, nema konkurencije, korisnička podrška, usluga Itd. A nisu glupi znaju to, kakva je konkurencija.

    I ovo je bilo samo pitanje vremena kad će, i opet će.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nije stvar da li ću osiromasiti od 3 KM. Najskuplje od svih režija plaća se telemach, što je bolesno. Da ima paket od 20 KM sa 50 Mb/s internet to bih uzeo.
     
    kvaju likes this.
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Sretni korisnik optike od te mrske konkurencije vec 3 godine :D
    Ko god ima mogucnost optike,ako je imalo pametan,nema se sta dvoumiti...dobijes vise kanala i bolje kanale,brzine neta sam sebi odaberes i uzivas.I ne prave te budalom svake godine.Doduse,poskupljuju i ovi svakih par godina,nije da ne poskupljuju ali bolje sportske kanale imaju.
    Jedino je moja web tv odron u odnosu na EON i bukvalno se ne mogu porediti,ne samo zbog dizajna,nego i stabilnosti,jer na moja web tv slika stalno zaledi i vrti,dok ne refresujes.
    Sto se podrske tice,na optici ti ne treba nikakva podrska,jer nema nikakvih kvarova ni problema,rock solid bukvalno.
    Imaju u ponudi i android boxove ali se oni placaju 5 KM dodatno,ako neko insistira na tome...ja sam mogao uzeti to besplatno na ugovor 2 godine i nisam htio...bukvalno nikakvu prednost ne donosi,samo potencijalno vece probleme.
    Nadam se da nije offtopic ali eto...ja nakon 3 godine koristenja,nisam imao nijedan problem do sada ili intervenciju.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Ne bih ja rekao da je svake godine. Mozda svake godine dva puta :D

    Ko ima opticki pristup, bh telecom je bolji 2x. Pa placam 52.9KM najveci moguci paket, sve kanale i pakete sto imaju, hbo premium, cinestar premiere, web, snimalice i ostale gluposti, internet 200/20mbs, dva android boxa, bolji sportski kanali itd. I jos kroz bonus plus ga spustim na 50KM ili ispod. U telemachu je taj paket 50% skuplji.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa dobro njen 50% skuplji. Ja plaćam 62 ja mislim 300mbt upload i ne znam koji je i kanala ima i previše to i ne gledam.

    Npr evo kolega kaže da im ne valja web tv a ja npr jedino što od televizora pogledam je F1 ili UFC na poslu preko eon a.

    Ne znam, davno sam prošao na telemach jer sam 50km na telecomu plaćao 10mbt čini mi se i to sjećam se kada su uveli flat, lupao se ovom u guzicu i opet bih ostao ali su pucanja kolekcije bila toliko cesta da sam odustao.
    U međuvremenu stvarno nisam znao da su postali toliko povoljni. Morat ću otići da vidim ima li optika kod mene.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da...kod BHTa imas i bonus plus,gdje ti se novac vraca i mozes umanjiti racun ili uzeti neku drugu uslugu.
    EON jeste bolji i to je trenutno jedina prednost koju TM ima u odnosu na BHT.
    Sve ostalo je na strani BHTa...naravno ko ima bolje parice ili je na optici...ovi sto imaju staru infrastrukturu i brzine 10 Mbps,za njih ovo ne vazi.
     
  10. DSA

    DSA Aktivista

    Sta mogu dobiti kod BHT za cca 90 KM sto je ekvivalent EON Premium trio paketu? Koje brzine interneta i kakvu ponudu kanala i telefona? Dosla mi je BHT optika u ulicu
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Jbg sve dok može telemach koristiti dvije porodice u jednoj kući bit će povoljnije od bilo koga drugog jer možeš spojiti mnogo televizora i analogno plus eon BOX, pa eon smart app i dva d3 risivera. I na to sve 5 mobitela sa eon app. Na ostalim provajderima nema analognih kanala(kod nas) i bez bilo kakvog uređaja, a limit je 2 ili 3 nema ni gledanja osim preko interneta što se može spojiti, a to je jedna moja web koliko znam na moja tv. Kod mene još nema optike, a i da ima ne znam da li bi se isplatilo. Zadnje dvije godine sam uzeo eon full pod ugovor i prvih 6 mjeseci po 1KM. I tu je velika ušteda. Da sam sam u kući vjerovatno bi uzeo samo neki internet, tv ionako slabo gledam. Ko gleda tv, a posebno arene isplati se uzet msat satelitske kanale koji mogu na dva tva.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Moja TV Full L - Osnovni paketi- omiljena kupovina u našoj prodavnici (bhtelecom.ba)
    Ovo je kod BHTa najjaci paket sto se tice Moje tv...internet,televizija i telefon kucni.Imas i HBO tu i Cinestar i HD i sve sto postoji kod njih.
    Takodjer ako imas optiku,mozes dokupljivati vece brzine interneta.
    Ako ti to treba,onda uzmes neki slabiji paket moja tv i dokupis internet,recimo 500/100 Mbps.

    Ovo su ostali paketi,pa vidi sta tebi odgovara.
    Osnovni paketi - TELEVIZIJA- omiljena kupovina u našoj prodavnici (bhtelecom.ba)
     
  13. DSA

    DSA Aktivista

    Pa kolko bi me doslo taj eon full i doplata za taj 500/100 ukupno? Ne kontam ove njihove cjenovnike
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Moja tv FULL L ima brzine 200/20 Mbps i kosta 91 KM
    A ako hoces dokupljivati vece brzine,onda je logicnije da uzmes slabiji paket moja tv i dokupis dodatnu brzinu.
    I na ovako skupim paketima,ti bi imao kroz bonus plus umanjenje cijene za najmanje jedan racun u godini a mozda i vise,ako upadnes u neki veci paket bonus plus programa...imaju 3-4 paketa,sto su veci racuni,vise dobijas povrata.
    Nova Moja TV ponuda - BH Telecom d.d. Sarajevo

    [​IMG]
     
  15. DSA

    DSA Aktivista

    Pa hocu i kanale i brzine. Ako dobro razumijem onda to me izadje cca 160 KM? Dobijem vecu brzinu uploada doduse ali za mnogo vecu cifru..hm, skup BHT pravo
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne kontam kako su povoljniji.
    67km ekvivalent mom paketu.
    Taj net povremeno, čuj povremeno :D jao naziva, smiješne brzine za 50km [​IMG][​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa za 91 KM imas brzinu 200/20 Mbps i sve moguce kanale,HBO,Cinestar,HD i sve sto imaju u ponudi.

    A ako hoces ove ekstremno visoke brzine,onda se to doplacuje...mada realno osim ako ti ne treba za posla upload veci od 20 Mbps,ne znam sto bi doplacivao vise od 200/20 Mbps
     
  18. DSA

    DSA Aktivista

    Hajde bez ljutnje, pitanje je tipa “sto ce ti audi kad te moze i dacia dovesti od tacke a do tacke b”..pa necu da idem na brzine ispod 500 dl..kuca, dosta tv i kompjutera i streaminga istovremeno, volim pustati velike 150 GB fajlove u Kodiju i jednostavno volim da imam velike i stabilne brzine. To sve imam sad za cca 100 KM na Telemachu. Samo sam pitao sta mogu dobiti za 100 na BHT.
    Izgleda ni blizu koliko vidim
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa nisam ja pravio ponude,meni ni u dzep ni iz dzepa...samo sam ti linkao sta imaju.
    Meni realno ne treba vise od 100/10 a sada sam i na manjem paketu,50/8 i sve super,svi servisi rade,4K bez problema i sve ostalo...niti toliko cesto vise downloadujem nesto,niti mi trebaju ultra velike brzine.Nekada skinem ps4 igru ,jednu u mjesecu ako i toliko i to je to...par filmova ,ostalo wifi.
    Razumijem i ljude kojima trebaju,vise je uvijek bolje.
    Mozes nazvati i na 1444 i pitati sta mozes max dobiti za 100 KM.
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Pa nisu osim ako možda pod ugovorom dobiješ nešto više ili neki popust, bar su davali isto i novim i starim korisnicima, ja sam gledao prije dvije godine da možda pređem, ali ni tada nije bilo ništa bolje, izgleda da to znaju i ovi iz telemach pa im nije problem dići cijenu svako malo. Kod mene je baška što nema optike na adresi pa je dodatno problem alternativa.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk