Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Taj paket ja placam 50KM. I ti na telemachu u tom paketu nemas hbo premium, vec taj paket kosta 76KM. Kako rekoh 50% skuplji. Jesu i brzine vece. Ali sve preko 200 je manje vise isto :D

    To povremeno je za dijasporu, vikendice i slicne. Ko hoce mjesec ili dva godisnje. Logicno da je skupo.

    Btw to sto spominjete 91 je 81KM. Bespotreban paket, ko jos korisni fiksni telefon? Isti taj paket bez telefona je 66KM bez popusta.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Nema ekvivalentnog paketa. Ovaj od 66 sto ga ja placam 50ak po akciji je tvoj taj od 100KM, samo bez te brzine. Sa tom brzinom bi bio 120KM jer dokup je skup za tu brzinu.

    Isto da ja sad pitam koliko kosta u telemachu 1000mbs? Ni blizu ko u telecomu, jelde? :)

    Ti mislis da koristis tu brzinu ali to što si nabrojao ni blizu ne treba 500. Kakve veze ima velicina fajla kojeg gledas na Kodiju sa brzinom?

    Edit: za doplatu brzine je bolje uzet jeftiniji paket.

    Jer je doplata na 500mbps 70KM, nije bitno jesi li na mojatv s m ili L paketu. Tako da u jednom slucaju dobijes skok sa 50 na 500, a u drugom sa 200 na 500 sto realno ne vrijedi. Debilno im je to, jer ti kroz veci paket vec naplate vise za vecu brzinu a doplata ista.



    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    Last edited: Nov 30, 2023
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Racunaju na to da brzine od 500 Mbps trebaju ozbiljnijim ljudima i eventualno firmama pa to i nije neki trosak.
    Za kucne uslove,cijena jeste povisoka ali eto,ako neko bas hoce da ima ultra brzine,neka i plati...u normalnom koristenju razlike izmedju 200 i 500 Mbps nema niti je mozes primjetiti niti mozes zagusiti.
    Pa u restoranima po trznim centrima je DL 10 Mbps i radi normalno :D
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    E ovo sad već liči da ste telecomovi prodavači :D
    Znaci paket je 66, nije 50, to što ga ti plaćaš 50 je druga stvar. I ja sada plaćam 30-ak ovaj paket jer imam popust.
    Tu dobiješ taj HBO ovamo brzi Internet i eon.

    Na kraju uzme svak šta mu odgovara, samo ja iz vaše priče pomislio Telekom postao konkurentan. Kao što kolega reče, ne bi telemach digao cijenu tek tako.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Konukurentan je itekako pa cak i bolji ali problem je sto ne mogu sve ovo sto nude ponuditi svim korisnicima,jer nemaju svi optiku i tu lezi problem.
    A kod TMa je drugacije,coax moze fino da gura sa brzinama a oni se nakacili na bandere i sve ostalo i ne placaju nista a koriste infrastrukturu.
    Naravno da svako koristi sta mu odgovara i nema idealnog provajdera ...meni BHT trenutno daje sve sto mi treba a mogu sutra odjaviti BHT i uzeti opet TM ili nekog treceg provajdera,jer zivim na mjestu gdje mogu imati svakog provajdera u gradu.
     
    selvin likes this.
  6. DSA

    DSA Aktivista

    Itekako ima veze velicina fajla sa brzinom kad povlacis stream sa real debrid-a, ali vidim da ne poznajes to da ne smaramo ljude. Ovo sto kolega napisa, BHT je daleko od konkurentnog sa ovim cijenama i uslugama.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Ne poznajem real debrid. Ali znam racunat, taman da gledas 8k stream, 100 mbps je i vise nego dovoljno. Ali svejedno, offtopic.

    Sto se tice optike i paketa, telecom ne da je konkurentan, vec je daleko ispred drugih. Ja sam 7+ godina na optici, milina, placao uvijek jeftinije i imao bolju uslugu od bilo cega sto je Telemach nudio. Nazalost, to vrlo malo njihovih korisnika moze koristiti.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Paket jest 66, ali uvijek su neke akcije da dobiješ popuste i slično. Ako gledamo i punu cijenu, jeftiniji je 10KM a bolji.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja sam od BHT uzeo Moja Web TV, za jedan uredjaj paket sto izadje 10km. Uzeo cisto da imam Arene Sport, jer na Sport Klubu se skoro pa nema vise sta gledat sve im je Arena pokupila. Barem sve sto ja gledam NFL, NBA, NHL, LP, Kup Uefa... sve je to sad na Arenama.

    TV aplikacija MojaWebTv je dosta 'siromasna', nema ni pregled programa, ali barem stream kanala je stabilan i rijetko kad da prekine.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa kako je jeftiniji 10km kada je puna cijena ovog 62 ja mislim, a ja ga evo godina ne plaćam toliko, trenutno pola cijene.
    A kako je bolji to je opet individualno, meni hbo ne treba, treba mi brzi net i eon ponekad.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  11. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Najbolje je nazvati, reci da zelis raskinuti ugovor i u 99% slucajeva dobijas novu ponudu koja je cijenom ista kao i trenutna.
    Ja sam prije mozda 5-6 mjeseci potpisao Eon duo premium s dodatnim reciverom i ponuda je bila manje od 60km.
     
  12. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ja 29. Novembra potpisao ugovor za Eon Light Duo na ovoj akciji, prvih 6 mjeseci 1 KM, i dobio EON box.

    A inace imam i EON Premium neki, od prije 5 godina, istekao ugovor daaaavno i ne produzavam ga, a imam sve benefite koje sam imao i sa ugovorom.

    Telecom je prejadan s ponudama MojaTV, sramotno stvarno.

    Jedino sto placam 26 KM svako 3 mjeseca za MojaWebTV radi Arena i EPL, iako jedino Arsenalove utakmice pogledam i haman nista vise.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  13. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Na cjenovnom osjetljivim tržištima kakve su ove naše banana državice 3-5 KM će presuditi hoće li neko promijeniti postojećeg davaoca usluga šta god bilo u pitanju, pa tako i telekomunikacijske usluge....poenta je u tome da se tržišne strategije 3 najveća konkurenta sastoje u tome da konkurišu cijenama ponajviše, a tek kasnije dolazi brzina D/U, stabilnost veze itd.....svi oni ovo dobro znaju, ali se to maskira drugim stvarima....svako od njih može ponuditi sve u kompletu da potopi konkurenciju, da hoće, ali to bi bilo kratkoročno a zahtjevalo bi enormno povećanje troškova...donijelo bi prednost na kratki rok, dok se ostali konkurenti ne bi prilagodili i donijelo bi im pad prihoda vrlo brzo, baš onako kako bi im on i porastao....najbolje je ovako, muzeš lagano svoje stado, imaš relativno konstantan i stabilan priliv sredstava iz godine u godinu, tu i tamo doneseš nešto novo i malo poboljšaš uslugu jer ipak živimo u globalnom svijetu....
    A suštinski, mi smo u stvari jedno polupismeno tržište (u svakom smislu) za koje uopšte ne treba imati nekog ober-velikog marketinškog i menadžerskog znanja da bi se bavio nekom komplikovanom diverzifikacijom i stvaranjem nekih zajebanih poslovnih strategija.....
     
    NeTRa1der, dino73n, Ajdin87 and 2 others like this.
  14. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ali fazon je da kod nas nema konkurencije. Imam izbor izmedju Telemacha i BHTelecoma, nemam trece.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Mi recimo imamo i neke lokalne providere kod kojih je tv očajna, neka simulacija satelita, a repetitor na brdu iznad grada, Internet može biti bežični ili optički u nekim mahalama. Imaš mtel pakete kod kojih dobiješ satelitsku tv i 4g router za internet, ne znam kako to radi. Ali sve je to tanko da bude neka konkurencija.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    MoRe kod nas optika od Samketa đe god hoces,on to samo sa bandere na banderu i kucu prikaci :D
    Vidio da mogu tako i drugi,pa sto ne bi i on :D
    Ne znam kakva je ponuda kanala ali mislim da i on ima Arene u paketu.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    cjenovmo najosjetljivija tržišta su države zapadne Evrope, posebno Njemačka, tako da nema potrebe pljuvati po vlastitoj zemlji.
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Ima arene, ali ja ne gledam otaj sport :)
    Pa kažu da je internet ok. Ali programi baš i nisu, ne sadržaj nego kvalitet signala i prekidi.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    A to mislis...pa da,nije signal neka sreca.Sjedio sam cesto u par lokala koji imaju wirac i gledao utakmice,stalno je dolazilo do stekanja slike.
     
    dams82 likes this.
  20. ECeh

    ECeh Novi član

    BHTelecom treba privatizovati i to je to.
     
    Ajdin87 likes this.