Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    Dog ce biti out par dana, tako da cemo morati pricekat rezultat.
     
  2. hitman

    hitman Aktivista

    Ja imam prikljucak na Globalnet od oktombra 2006, i mogu reci da je do 2007g veza bila stabilna i brza. Tada je radio VPN server i ja sam skidao po 50GB mjecesno, sa paketom 256/128kbps. Sad "idemo" na internet preko "proxy-ja" na kojem su zatvoreni/ograniceni skoro svi portovi tako da se ogranici saobracaj, iako imaju 155Mbps link, sto bi trebalo da bude dovoljno da svi korisnici imaju 1Mbps, ali zbog nesposobnosti ljudi, to nije tako.


    LOL, evo pustili u rad VPN server, evo 1h nije pukla veza :)
    Usput, ima li neko na globalnetu i da ima router, nek' se javi.
     
  3. zilo

    zilo Komšija

    Kod mene sve pici. Probaj rucno promijeniti IP.
     
  4. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    hahahahaha ja cu ti javiti evo cekam da dodju u 15 i 30 rekose malo kasne , nego ti preseli se hebo HS dodji ko mene na AP cccccc
     
  5. Loki

    Loki Komšija

    Samo još da smisle caku kako da puste ovaj internet preko "digitalne" osim samo preko kablovske. :p
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Boga mi vrijeme je da EPN prilagodi pakete trzistu. Ne moze vise 'vako...
     
  7. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Prelijepo da bi bilo istinito duze vrijeme, ali u principu nista ne gubis, pa ne bi bilo lose probati
     
  8. pac

    pac Komšija

    ma prije ce propasti epn nego sto prilagodi cijene! Ako dosad nisu... :!:
     
  9. Moncho

    Moncho Komšija

    joj bamera ja poletio da se prijavi kada se u zadnji tren sjetih da mi je HS kablovski provajder a u pm :) a kako sam bio poletio za onim od 2mbps/1mps ooj :shock: :shock:
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    svejedno i ako si na hs-u treba nazvati epn i blefirati "hocete li mijenjati pakete uskoro. ne? e pa ja cu doci danas/sutra da odjavim net jer konkurencija ima bolju ponudu". i tako kad bi nekoliko stotina ljudi za dan/dva nazvalo prepali bi se garant...
     
  11. Esh

    Esh HWB

    ne prolazi fol, citaju forum 8)
    proculo se da su vamo ljudi, da prostis, pravo kriticni za ono sto placaju (mos mislit?) :roll:
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    aww fuck. nema veze, odem uzivo i nabacim strasni izraz lica... :mrgreen:
     
  13. zilo

    zilo Komšija

    To je jedini nacin ''komunikacije'' s njima. Telefoni, forumi, mailovi ... mozes sve da zaboravis.
     
  14. perke

    perke Aktivista

    znaci Globalnet se popravio? Treba ovih dana da uvedemo net u novom ofisu a izgleda da su oni jedini izbor (ako se to moze tako nazvati :roll: ) ... EPN ima tu digitalnu ali navodno jos ne ide net preko nje... O ADSL-u necu ni pricati, ko bi ih docek'o

    Za taj router, jel to ima neki trik ili sta?
     
  15. hitman

    hitman Aktivista

    U vezi routera, nisam jos nasao trik/rjesenje da se sam resetuje ili da ukine ogranicenje nakonje/od 2h. Naime imam ZyXEL P-334 i problem je sto ga treba resetovati svaka 2h kako bi nastavio raditi, jer se "zaledi" ima konekciju, ali nema prometa. A posto imam malu mrezu u kuci to je veliki problem, a posto i ti mislis napraviti mrezu, navedeni router ti nece odgovarati. Moram jos pogledati je li rjesenje u flashanju firmawea ili u necemu drugom, ne odgovara mi nikako mjenjati router, nedavno ga kupih.
     
  16. Moncho

    Moncho Komšija

    ja sam HS u kombinaciji sa Logosoftom a svi znamo pricu sa logosoftom tako da nema druge ..... :oops:
    Postalo je zalosno koliko zaista cijene svoje korisnike jer ono fakat sto rade je u najmanju ruku smijesno , da ne kazem bezobrazno ali moze im se tako da nam ostaje samo nada u bolje sutra. Ali odmah se sjetim one da je i magarac umro u nadi..... tako da i nevidim nesto bolje.... samo se nadam da ce se Bihnet probudit sa ADSL i konacno predstaviti kolko tolko povoljni FlatRate, jer oni jedini imaju infrastrukturu koja bi mogla podnijeti sve to.....

    Ali ipak nadamo se boljem :)
     
  17. Basketas

    Basketas Novi član

    Pozdrav svima.

    Kontam da se nakacim na ovaj elobov flat. Ne znam koji modem oni koriste i da li neko ima da prodaje jer ne isplati mi se kupovati kod njih....
     
  18. pac

    pac Komšija

    pa zar ima kod njih kupiti modem?
     
  19. Basketas

    Basketas Novi član

    Tako su rekli kad sam ih zvao. Postoji mogucnost da se iznajmi ili da se kupi... Rece nesto kao moze i na rate....
     
  20. awar

    awar Novi član

    evo

    sve cijene su izražene u KM-ovima i bez uračunatog PDV-a od 17%. Cjenovnik stupa na snagu 01.06.2007. godine ZA SVE DODATNE INFORMACIJE POZOVITE BESPLATNU INFO LINIJU
    KABLOVSKI INTERNET
    STUDENT 256/128 PLUS 512/128 BUSSINES 768/256 GAME 1024/512 STREAM 1534/1024 SKY 2048/1024
    Brzina download-a kb/s 256 512 768 1024 1534 2048
    Brzina upload-a kb/s 128 128 256 512 1024 1024
    Download Flat rate Flat rate Flat rate Flat rate Flat rate Flat rate
    Upload Flat rate Flat rate Flat rate Flat rate Flat rate Flat rate
    2 e-mail adrese 50 MB Uključeno Uključeno Uključeno Uključeno Uključeno Uključeno
    Priključna taksa 1 1 1 1 1 1
    Montaža 10 10 10 10 10 10
    Mjesečna pretplata 19,9 23,9 25,9 28,9 39,9 49,9
    Najam modema / mjesec 6 6 6 6 6 6
    Prodaja modema/jednokratno 100 100 100 100 100 100
    Prodaja modema / 4 rate 27 27 27 27 27 27
    Prodaja modema / 8 rata 15 15 15 15 15 15
    Prodaja modema / 12 rata 11 11 11 11 11 11
    080 02 01 05