Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Chem

    Chem Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    [​IMG]

    izgleda da se pomalo sve stabilizuje :)
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    ista stvar, zadnjih dana radi ko sat, ne ureklo se:

    [​IMG]
     
  3. CH1LE

    CH1LE Novi član

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Pozdrav ekipa,

    Ne znam da li je pravo mjesto za ovo pitanje ali da probam. Od subote sam korisnik Telemach HD paketa. Imam jedan prilično iritirajući problem. Prilikom paljenja receivera slika na Panasonic plasmi bude vertikalno razvučena na sd kanalima toliko da se logo stanica ne vidi. HD kanali se pravilno prikazuju ali čim sa njih pređem na sd ponovno se slika razvlači. Sliku trenutno ispravljam klikom na daljinskom na aspect i ok. Probao sam podešavanja formata slike i na cisco set top boxu i televizoru ali nemam rješenje. Ima li neko sličan problem ili ideju kako ovo riješiti?

    Napominjem dok su svi kanali bili otključani interni DVB-c tuner na tvu je radio bez greške i pravilno prikazivao sve kanale.
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Definitivno ti je do recivera, moras kos malo probavati opcije na reciveru (ono 16:9,4:3, pan scan i sl. dok nepodesis pravilno).
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    a vidiš, ja sam taj problem imao preko internog dvb tunera kod mog sony lcd full hd tv-a. i pojma nisu u telemachu imali zašto se to dešavalo. sad kad sam morao uzeti njihov risiver, koji naravno ide preko avi-a, problema nema. ali imam utisak da je slika mrvicu lošija nego što je bila preko internog dvb risivera.
     
  6. CH1LE

    CH1LE Novi član

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Slažem se da je kvalitet slike bio bolji preko internog tunera nego ovog cisco set top boxa. Bilo bi lijepo da je bila solucija za vlasnike takvih televizora da su obazbjedili samo kartice za dekodiranje. Ipak je to jedan uređaj i daljinski manje :(
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    ja sam se skoro pa posvađao s njima zbog toga. šta mene neko ima siliti da uzimam risiver ako sam već masno platio tv koji ima svoj risiver? izgleda da sam bio usamljen, jer da se više raje žalilo, vjerovatno bi uveli tu mogućnost da ne moramo njihov risiver. i slika jeste malo lošija.
     
  8. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Žalio sam se i ja, ali džaba. S tim sto moram priznati da je EPG puno bogatiji sadrzajem i informacijama od ovog standardnog na TV-u. Ja sam problem sa podešavanjem aspect ratio rjesio na nacin da sam stavio na wide default postavku i sada mi sve kanale sa 16:9 omjerom prikazuje OK, s tim da je naravno na ovim nasim analognim gdje je 4:3, slika razvucena.

    Ali zato imam jedan drugi i dosta ozbiljniji problem, a to je da mi se sada sa box-om redovno javljaju povremena usporavanja na vecini kanala (recimo HBO), dok to nisam nikada primjetio preko integrisanog recievera (Bravia LCD). Bojim se da ako ih nazovem bice varijanta to je nesto do vas.

    Koji su kod vas box-ovi, pretpostavljam Cisco standardno kod svih?
     
  9. CH1LE

    CH1LE Novi član

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Kod mene je Cisco Z4398. Nisam zadovoljan ni vizuelno izgledom menija niti kvalitetom daljinskog upravljača. Valjda ću se navići ali sam očekivao malo više.
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Normalno da je do tebe, pa gdje ce biti do nih, nije nikada do sada bilo. :lol:
     
  11. CH1LE

    CH1LE Novi član

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread


    Probao još jednom sve opcije ali ne fercera. Na uputstvu za receiver stoji da ima nekih 7 modova za format slike međutim kod mene je 5 16:9 pan scan, 16:9 pillarbox, 4:3 Letterbox, 4:3 pan scan i pass trough. Na uputstvu stoje još opcije widescreen i 14:9 ali ih ja nemam u meniju. Probao sam sa svim postavkama i na tvu Auto, 16:9, Just, ali rezultat uvijek isti, razvučena slika po vertikali prilikom paljenja receivera i prilikom prebacivanja signala sa hd kanala na sd :(
     
  12. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    i još jedna stvar koja užasno iritira kod ovih njihovih risivera i daljinskog - užasno je sporo prebacivanje kanala ili listanje istih na EPG-u.
     
  13. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Vidio sam da u ponudi imaju dosta veliki izbor receiver-a, ali ne znam koji su uslovi nabavke istih. Ovaj je ocito vec prespor, cak i za ove kanale koji nisu HD. Moracu malo skoknuti do Stupa da se raspitam.
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    nestalo mi slike na digitalnoj negdje oko 22:10. i evo još uvijek nema. ton i sve ostalo radi, ali slike ni na mapi. naravno podrška nije radila.
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Sta se sekiras, imas pravo velik radio aparat. :mrgreen:
     
  16. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    ako se kome to desi, fazon je samo da isključi prekidaš na risiveru i ponovo ga upali.
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Dobri su im ti resiveri, cudo bozije, pa trebali bi oni da placaju korisnicima testiranje istih. :mrgreen:
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Hello IT, have you tried turning it off and on again?
     
  19. CH1LE

    CH1LE Novi član

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    I kod mene je ista stvar sa receiverom Cisco Z4398.

    Dakle lista loših stvari je slijedeća:

    1. lošija slika u odnosu na integrisani dvb-c tuner na tvu
    2. Loš odziv daljinskog upravljača
    3. Sporo mijenjanje kanala(HD još duplo sporiji od toga)
    4. Povremeno nestajanje slike uz čujan ton (rješenja idu od ponovnog gašenja receivera, do resetovanja uređaja na prekidač na zadnjoj strani. Ovo se dešava nekoliko puta dnevno.
    5. Trzanje slike u večernjim satima na pojedinim kanalima iza 22h što ih čini praktično negledljivima

    S obzirom da imam do kraja mjeseca da se odlučim za ovu uslugu recimo da se neke stvari mogu tolerisati(ako zaista i dalje rade na optimizaciji same mreže i pratećih usluga)

    Da ne bude sve loše internet strana priče radi jako dobro i tu zaista nemam nikakvu primjedbu.
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Cek dok JVC dodje drug, odma cemo mi naci rjesenje..