Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Amash

    Amash Aktivista

    "Tajni" ftp je izvor posljednjih serija,filmova,igrica, software-a itd. News serveri izvor svega ovoga + jos mnogo toga( kompletne serije, serijali filmova itd. da sad ne nabrajam). Ako ti trebaju postavke i pristup istim slobodno mi se obrati na pm :).
    Pozdrav

    EDIT:
    Fuck it, ne vidjoh da je Feyza postao prije mene :)
     
  2. Loki

    Loki Komšija

    Danke. :)
     
  3. burner

    burner Aktivista

    Tanki su u zadnje vrijeme sa filmovima, al' ono pravo... :roll:
     
  4. Amash

    Amash Aktivista

    Nisam neki filmofil, pa ne pratim previse situaciju u, cini mi se, Xvid sekciji na ftp-u :), zapravo od tamo nisam do sada skinuo niti jedan film :oops: :)
     
  5. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Pa , ne znam i da je "izaslo" sta kvalitetno od filmova zadnjih par mjeseci :)
     
  6. Dzigi

    Dzigi Novi član

    Mah, i ja sam nekad pržio filmove i serije na DVD-e, evo još mi stoje, a nikad ih nisam ni pogledao ... sada što pregledam to i obrišem i mirna Bosna.
     
  7. monK

    monK Komšija

    Ja sa tog tajnog FTP-a ispadam svakih 30 sekundi. Jednostavno rečeno nemam živaca skidati jednu stvar 7 dana.

    Može bit' da ne znam neki fazon?
     
  8. Amash

    Amash Aktivista

    Mene izbacuje samo kada pregledam sadrzaj ftp-a. S ftp-a skidam pomocu flashgeta, koji se pokazao i vise nego odlicnim. Nekada se samo malo teze konektovati (nije do flashgeta nego zbog servera) ali kada se konektujem ostvarujem max brzinu dloada :)
    Pozdrav

    p.s.
    Ako te ineresuje kako postaviti flashget, PM me :)
     
  9. monK

    monK Komšija

    OK, probat ću, do sada sam išao Filezillom.

    Hvala...
     
  10. monK

    monK Komšija

    Evo, baš imam problema sa FlashGetom!

    De, neko, brief, kako pristupiti tajnom serveru s njim...

    Probao sam u međuvremenu i CoreFTP, ništa bitnije se ne razlike od FileZille kada je u pitanju moj download sa tajnog servera...
     
  11. burner

    burner Aktivista

    Briefly, ovo su esencijalne postavke:

    [​IMG]

    Za pristup, naravno, ideš u site explorer (F7) i u njegovim postavkama staviš da je Number of retries: 99.
    Također, preporučio bih verziju 1.73. Sa novijima sam imao samo bespotrebnih problema.
     
  12. perke

    perke Aktivista

    na tom serveru je ogranicen download za anonimne korisnike... mislim da je negdje oko 17 kb/s tako da od toga nema nista dok se ne snadjes za pristupne podatke (ne pitaj me kako)

    i da, obrati paznju na broj konekcija u ftp klijentu...mozes imati samo dvije
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    mislim da je covjek dobio detaljan brief tako da nema potrebe da skrecete s teme.

    a jel bilo kise u SA ovih dana?interesuje me kako se ponasao NET kod doga za vrijeme kise i drugih vremenskih NEprilika?!i jel se jos netko prikljucio na ELOB?

    za sve one koji imaju viska HDD eno dog trazi ponestaje mu prostora :p :mrgreen:
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    vidim da vas ima još koji ste kao i ja na elob kablovskom internetu. znam da će vam biti smiješno pitanje koje ću postaviti, ali fakat ne znam šta je to pojam "flat rate" pretpostavlja kada je u pitanju kablovski internet?
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Flat rate znaci isto, bez obzira koji tip konekcije je u pitanju. A znaci da nemas ogranicenja pri downloadu/uploadu.

    BTW otkad sam dobio ovaj flat, "ubio" sam oko 130GB. Vise ne pratim.
     
  16. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    znači neograničen download/upload... to sam i pretpostavljao... hvala na odgovoru.

    inače, kako si zadovoljan brzinom? meni je prošle sedmice prilično opala brzina downloada, ali u zadnjih par dana se izgleda popravilo.
     
  17. d0ga

    d0ga Aktivista

    a ja sa lolom godisnje jedva ubijem 80 90 gb... a ti za manje od mjesec ubijes sto ja za godinu... bas fino ! :]
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Brzinom sam zadovoljan. Ako nisam ogranicen serverom/seedovima (ovisno sta skidam) brzina je uvijek iznad 110KB/s.
    Jos nije bilo pada brzine. Jednom je cak i kablovske nestalo, a konekcija je ostala.
     
  19. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ti si na 1024kbps? ako ti je preko 110 onda je to brže nego bihnet i logosoft, meni kažu da je tamo oko 99-96KB/s brzina downloada.
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Da, na 1024. Kako rekoh ako me source ne ogranicava obavezno ide preko 110. Na rapidu ide preko 120 redovno.