Teraristika

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Jun 25, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Znal neko gdje u BiH ima kupit tarantulu il tome slicno? Ima onaj zoo lik sto se reklamira stalno na tv-u, onaj iz Sarajeva.. ne prodaje nego eto, samo se "fura".

    Doduse ne znam kakvo je sad stanje posto koliko mi je poznato nema web stranice pa ne znam ni kako da se informisem.

    Ako ko ima iskustva sa slicnom "životinjom" gdje nabavit i slicno, bio bih zahvalan da prozbori koju.
     
  2. Neso

    Neso Komšija

    Re: "Spajder"

    Ima ovdje kod mene na Malti, blizu osnovne skole neki Zoo centar. Tih malo ekstremnijih petova ja mislim da nema na lageru al se uvijek moze porucit :)
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: "Spajder"

    Znas li mozda imajul neki "onlajn" info i slicno... ili broj telefona da nazovem da priupitam kakvo je stanje....
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    Re: "Spajder"

    Auu ja tek sad skuzih da si ti iz Zenice :D Otic cu ja sutra do njega da se raspitam pa ti javnem na PM kakvo je stanje :)
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: "Spajder"

    Ajde moze.. ;)
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: "Spajder"

    Ja sam kupio kod 'tog lika sto se reklamira' :roll:
    To on mozda na tv-u prica kako voli zivotinje i to ali ti njemu pokazi suske i prodace ti koju ti srce isce. :lol:
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: "Spajder"

    a de mi reci sta ce ti to ?
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: "Spajder"

    Da mogu lijecit' trebe koje imaju araknofobiju.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: "Spajder"

    Mujka, ..neki vole postanske markice, cuke, mace, golffove, lepui brenu, dodika.. a ja eto ovo cudo na osam nogu. A inace gledam, ako ne bude plaho skupo.,.. moglo bi se spojit ugodno s korisnim pa prodat par stock slika s njim.

    Nego mobsterc, sta si ti ba kupio ? Tarantulu ili bubamaru ?
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: "Spajder"

    Bubamaru, ali je od milja zovem tarantulom :lol:
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: "Spajder"

    haha :)

    ma super uzivaj onda ako nebudne plaho skupo
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: "Spajder"

    [​IMG]
    Samo da dodam da ima 2 metra u meni tako da je prilicno velika ako se uzme u obzir omjer sake :lol:
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: "Spajder"

    Mujka, hvala hvala

    mobsterc, pa sta me koji djavo cjedis. Ja kontam to kod nas misaona imenica. Nego prozbori koju. Gdje si kupio, koliko je imas, koliko je presla, koliko si je platio, kako je odrzavas, cim je hranis. I to sa ujedom itd itd..

    A ova gore slika je fotomontaza :lol:

    ..ajd salim se nego de malo detalja.
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: "Spajder"

    Rekoh ti gdje sam kupio... Imam je vec 2.5god, zove se Luna :D
    Hrani se glistama, crvima, skakavcima, misevima (mladim)...
    Platio je oko 100KM. Sto si tice ujeda, nije opasan po ljude osim ako si alregican. Ako se desi da te ujede, moze se izjednaciti sa ubodom strsljena (opet osim u slucaju alergije). Teoretski bi trebao uraditi alergo-test prije nego dobijes 'dozvolu' da kupis tarantulu ali posto je ovo bosna, nije problem :D Sve zavisi koju vrstu kupis, neke su agresivnije, neke mirnije itd. Ako ce te ujesti, prvo ce se dici na zadnje noge i uspraviti tako da dobijes upozorenje :)
    Inace, ne zahtijeva apsolutno nista za odrzavanje, samo ponekad vode da se naspe, a moze bez hrane vise od pola godine (provjereno :D )
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: "Spajder"

    E vala nasmija me.

    Ma nemam pojma.. ujela me nekad davo ko pcela. Mislim da nemam alerigiju. Meni je licno poznato da se ujed mjeri sa ujedom pcele ovo ono.

    Nego de mi reci kak ose zove ta radnja. Nesto zoo fazon nemma pojma. Znam lika ono sto sma vidio na tv-u. I ako imas njegov broj radnje bilo bi super da ne idem na slijepo u sarajevo.

    A to sto se tice koja vrsta .. to bio trebao vidjet s njim a i ostalo bi trebao valjda od njega "naucit". Nego jel problem to kupit od njega, ono jel natezanje ili regularno prodaje kao ribice?

    I de mi reci gdje je ti drzis. Ja kontam izet neki veci akvariu (naravno bez vode :lol: ) pa da smjestim a i kontam nesto iproizirat sa staliklima neke gluposti i slicno.
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: "Spajder"

    Ne znam sta je smijesno, bio sam ozbiljan :D

    Moras se malo natezati sa njim, malo cjenkati ako neces da te oguli i sl. :)
    To se zove terrarij, lol :D Umjesto vode, nalazi se zemlja, treba ti ona kao plodna, ma to ce ti i on objasniti, mrsko mi sada :D
    Pored zemlje, Luna ima i kucicu od kokosa koju sam joj napravio :p
    Pa ako hoces ova mirnije, nemas puno izbora. Mozes uzeti cileansku ruzu, meksicku crvenogu i sl.

    Zove se zoo-centar, nalazi se na grbavici, a nemam tel, probaj proguglat, mada ne mozes nista preko telefona.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: "Spajder"

    Nije stvar jesil ozbiljan vec kako si provjerio da moze pola godine bez hrane... :smt003 a inace ako ima vod, akvarij ako nema terrarij. .e vidjet cemo kako ce se zvat kad ga ja sklepam.

    A ja bi nesto mirnije da moze pozirat a ne da je vezem za nogu.

    Ma kontam da nazovem da pitam imal, koliko kesa od prilike i slicno ..a ako ako bude "povoljan2 ili bude koliko si ti platio onda otic po nju pa i da mi objasni sta kako.

    Nego jel to ovo:

    Zoo Centar d.o.o.

    71000 Sarajevo
    Novo Sarajevo
    Dervisa Numića 1b

    Vidim ima i neki broj tel.

    Telefon: (033) 642 911
    Fax: (033) 642 911
    Mobitel: 061 108 237
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: "Spajder"

    Nails, prije nego nabavis zivotinju, savjetujem da se malo obrazujes o zahtjevima. U ovisnosti od vrste, zahtjevi mogu biti specificni pa malo obrati paznju.
    Za kontakt, evo ispod. Nekad je bio i sajt, ali trenutno ne radi.

    ZOO CENTAR
    71000 Sarajevo
    Derviša Numića 1b
    tel./fax: 387 33 231-161
    Mobitel: 387 61 108-237
    [email protected]
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: "Spajder"

    Dog_Father, ..hvala. Ma naravnom, zato i pitam mobsterc, koliko je zahtjevno a i procitao bi stosta. A i to bi prvenstveno vidio tamo kad budem uzimao jer nemam pojma sta mi je najbolje od tih vrsta. Kao sto rece, ja bi mirnija radi "rada" s njom.

    Da.. nasao sma te kontakte i vidim da ne radi stranica. Sad sam poslao mail a vidjet cu da i nazovem.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: "Spajder"

    Arman se zove lik, meni je bas legao. Malo freak jeste al ima sve te zivotinjice u malom prstu :) Ja od njega narucio cuku (deal na kraju propao jer sam morao odustati), uglavnom, morao se cuko prvo naruciti pa sam morao i kaparu od 50 KM ostaviti. Tako da vjerujem, sve sto je extra narudzba da se mora kapara ostaviti, da ne narucuje lik naslijepo. A sto se tice kapare, kad sam mu javio da odustajem, nije vratio lovu (sto nisam bas ni ocekivao) ali je rekao da udjem u radnju u pokupim za 50 KM sta hocu. Bajram bio za djevojkinog cuku :D Tako da se moze reci da je korektan.