Teraristika

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Jun 25, 2009.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nisam Hercegovac,ali znam nekada otici,i vidjao sam ih..men' se cini da sam prije nekoliko godina bas uhvatio ovog zadnjeg sto je Alibeg napisao,ovaj hadzija :D
     
  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Nije Bosna, ali ja sam prije mjesec dana u Beogradu naletio na skorpiona, bio je smedjkaste boje, oko 10cm velicine. Slikao sam ali mi mrsko traziti sada fotke :D Znaci na balkanu ih ima i to u urbanoj sredini :D
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    10cm? Jebote to je prava aždaja, šta je to? :D
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Buretina kod Zavidovica je bilo najpoznatije mjesto u Evropi po stanistu otrovnih zmija, a posjecivao ga i Josip Broz Tito...tu sam bio i upozoren sam na zmije :wink:
     
  5. sumeir

    sumeir Komšija

    Ma treha vas kolins pravo. :)

    @Qler

    Akrep je arapska riječ za škorpiju, tako sad reći da je neko vidio akrepa i tvrditi da nema škorpija je isto kad bi rekli da u hercegovini ne uspjevaju lubenice nego samo karpuz. :)
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Imam kucu kod Stoca i skorpione sam vidjao i u kuci i oko kuce. Nit njih ko dira, niti oni koga diraju :D Navece one izlaze, rijetko se to po danu vidi.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    A crne udovice? :D
    Zadar i okolica ima velikih problema sa najezdom ovog veoma neugodnog pauka...
     
  8. veki81

    veki81 Aktivista

    Da nije ovakav :smt003 . Salim se bio sam u Mostaru 2000-2003 i zivio odmah iznad carinskog i tacno je to da ih ima.
    [​IMG]
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kamenica se vezuje za Buretinu :) tj. Buretina je nesto malo prije Kamenice. Uglavnom, moze se reci da je to manje/vise isti teren, samo razlicito nazvan :)
    ko ima dobar herc, nije gadljiv, neka pogleda istinitu pricu s ilustracijama koje pokazuje razornost i toksicnost otrova poskoka :shock: :shock:

    http://survival.aforumfree.com/t4988-ug ... nita-priea
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    meni se cini da su ove rane napravili hirurzi,jer je ruka previse natekla,pa da nesto kao rasterete a od poskoka je ono crnilo na ruci
    uglavnom ne bi se volio naci u ovakvoj situaciji,iako sam jednom kao dijete naletio na poskoka u potoku,pobjegli smo kao ludi od njega,nije nas mogao ni stici :D