TITANFALL

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Jun 10, 2013.

  1. bug

    bug Aktivista

    Na prvu mi se ova igra cinila vrlo dobra, ovo kretanje i Mechovi izgledaju odlicno.
    Ali, danas sam malo detaljnije citao o igri i ima tu stvari koje dosta kvare ovaj pocetni dojam.

    Preporucio bih ovaj clanak sa Polygon-a, dosta detaljno objasnjava neke stvari:
    http://www.polygon.com/e3-2013/2013/6/1 ... ll-respawn

    Glavni fokus je bacen na tzv. campaign multiplayer, gdje se dva tima, uz pomoc AI napucavaju, izvrsavajuci zadane objective.Sve to ce pratiti i "storyline" kao iz SP igara. Nesto slicno je zadnji put pokusao Brink, ako se neko jos sjeca te igre.
    Ciljaju na meceve sa manjim brojem igraca, za sada 7vs7+AI, ali jos nisu finalizirali brojku.Dedicated serveri su potvrdjeni, ali ce PC kao Xbone koristiti usluge MS cloud-a, sto najvjerovatnije znaci da nece biti server browsera, vec ce igraci biti spajani preko matchmaking-a, sto je imho, losa stvar.

    Sad se mnogi pitaju sta radi AI u igri, prema rijecima developera on je tu da samo olaksa igru i pruzi priliku za kill pocetnicima i losim igracima.

    Each mission is also populated by AI "popcorn enemies," so-named because of their short, explosion-punctuated lifespans. "Players like getting constant kills," McCoy said. "They don’t like being killed constantly."

    Ili kako je to ovdje- http://www.giantbomb.com/titanfall/3030-42860/ ,objasnjeno:

    Players will also have better survivability than in similar games like Call of Duty to ease the of frustration of dying constantly when first getting to grips with the game. To counter this, multiplayer games will be populated with AI opponents (known as "popcorn enemies" because they're "easy to pop") so that most players are still able to achieve a steady rate of kills.

    Po meni vrlo glupa stvar, ali to nije sve nego ce u igri biti i lock on, aimbot oruzja, sa zakrivljenim mecima, vjerovatno opet da igru ucine laksom, ovdje je objasnjeno (autor je poprilicno nahypean)
    http://www.ign.com/articles/2013/08/22/ ... anfall-and

    "But my favorite was the tactical loadout, solely because of the giggle-inducing Smart Pistol. Keep up to three enemies in your sights at once and you’ll lock onto them all, meaning one trigger pull will result in three one-shot-kill headshots – even if your targets duck around a corner, since the bullets curve. At one point I managed to get behind five rivals who’d just spawned in, and so I had plenty of time to lock in on three, pull the trigger, then hold steady again until I got the second lock-on, at which time I fired again and dropped the other two. Five kills in about five seconds!"

    Nasao sam video, gdje se moze vidjeti kako to izgleda:
    http://youtu.be/23WN2zETwWw?t=7m4s

    Pored ovoga developeri su izjavili da:
    ”We won’t get all the nice-ities on PCs that you get on Xbox One. There will be some re-engineering things.”
    http://www.gamechup.com/titanfall-pc-ve ... e-version/
    - mozda je ovo samo marketing za Xbone, s obzirom na ugovor koji imaju, ali ne zvuci dobro kad se ovako kaze.

    Igra bi trebala da ima i cisti "competitive multiplayer", samo sto o tome jos nisu nista govorili.
     
  2. RaP

    RaP Komšija

    Po meni sve ovo sto si naveo je cista glupost, cuj SMART PISTOL nigdje veze, ako bude ovako a izgleda da ce barem dio biti onda od ovog naslova nece biti nista barem za mene
     
  3. extibo

    extibo Komšija

    Poslije svih ovih govana sto su nabrojali, jos posebnog tretmana XOne-a, mogu samo sanjati bilo kakav oblik pristojne competitive scene.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala tebi druze na detaljima koje si podjelio a ja ne mogu da vjerujem da postoji aimbot gun koji skine cak tri lika. Nevjerovatno.

    Kontam pricas o nekom lock on oružju ala stinger ili javelin za mekove. Kada vidjeh video, sve mi je bilo jasno.

    Vala ovo ne pratim dok ne izadje mada sumnjam da ce se igrati.
     
  5. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    E baš sam se razočarao ovim informacijama. Još kada na ovo dodate one famozne "kupi jedan metak" DLC-ove možete misliti kako će tek onda igra da izgleda. Osakaćena do pixela od kojih je sačinjena.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne mogu da nadjem link ali izgleda da ce biti max 6v6. Sto je malo, malo je.
     
  7. anel007

    anel007 Komšija

    + botovi :mrgreen: :mrgreen:
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zar nisu i neke CoD igre 7v7, pa nije nikome smetalo?
     
  9. RaP

    RaP Komšija

  10. igor.g

    igor.g Komšija

  11. RaP

    RaP Komšija

  12. RaP

    RaP Komšija

  13. NAILS

    NAILS Moderator

    BF4 i C3 su bili free 4 all tako da ne vidim razloga zasto i ovo ne bi. Koji je datum bete ?
     
  14. RaP

    RaP Komšija

    Neam pojma, negdje sam procitao da bi bilo navodno 14 februara, ali sto prije to bolje, potrebna mi je doza neceg malo svjezijeg sem BF-a
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Da.. ima onaj poster uslikan gdje pise 14 feb. Kako god ..brzo ce izaci.
     
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Bookiro sam je. 50 eur, jebiga. Al mecha je tu brate. :)
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Hoce li i na PC verziji biti botovi u MP. Ne da su invalidi, nego su fakat invalidi.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma da, 48 vojnika od kojih 12 igrača.
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Sto ce im to, ko da PC ne moze pogurat 48 igraca.
    Ne moraju svi u mechovima bit.

    Mogli su stavit da je 3-4 mecha dostupno igracima u roku 30 sec, ako ga ne uzmu, predje na nekog drugog. Ako uzimaju zastavu ili sta vec.